Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Ambasada Angleze"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Zvicër: Kërkohet rigjykimi i rastit "Monstra" - IndeksiOnline

Në orët e mesditë së sotme u tubuan një numër i konsiderueshëm protestuesish shqiptarë në sheshin Helvetia në Bern. Ashtu siç ishte e p
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Bursa studimi në Turqi dhe Japoni, kushtet dhe dokumentet që duhen - BalkanWeb

TIRANE-Studentët shqiptarë kanë mundësi të përfitojnë bursa studimi për vitin e ri akademik në universitetet turke dhe ato japoneze falë bashkëpu
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Nje program per kulturen amerikane - Top Channel

“America Talks”, ky është emisioni më i ri në 'Top Albania Radio', i cili nis nga  data 2 maj deri më 4 korrik, në bashkëpunim me Ambasadën e
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Deklarata e Ambasadės Amerikane pėr Lazaratin, reagon Aliko: S'ka rrezikshmėri pėr jetėn - BalkanWeb

GJIROKASTĖR- Kryetari i Komunės sė Lazaratit Dasho Aliko ka reaguar ditėn e sotme pėr deklaratėn e Ambasadės Amerikane se ku fshat ėshtė i rrezikshėm dhe jashtė kontrollit tė ligjit. Aliko shp
- Shtuar 4 muaj mė parė»Ambasada SHBA: Mos udhėtoni nė Lazarat, zona jashtė kontrollit tė ligjit - BalkanWeb

TIRANE - Ambasada e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės nė Tiranė ndalon tė gjithė punonjėsit e qeverisė amerikane qė jetojnė nė Shqipėri, qė tė udhėtojnė pėr nė fshatin Lazarat nė Gjirokastėr.
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Tritoli, ambasada e SHBA apel amerikanėve: Kujdes parkimet - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Fushė-Krujė, granatė nė komisariat Nė Tiranė eksploziv banesės sė biznesmenit Recent Car Explosions TIRANE- Nė njė kohė k
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Ambasada e SHBA qytetareve te saj Ruhuni nga tritoli ne Shqiperi - News of Albania

Ambasada e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne Tirane PUBLICITET Ambasada e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne Shqiperi shperndan nje mesazh sigurie per qytetaret e saj ku i kerko
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Alarmi per bombe te ambasada angleze rezulton fals - News of Albania

Foto arkiv PUBLICITET Tirane 3 mars 2014 NOAal- Nje alarm per bombe eshte dhene ne kryeqytet prane ambasades anglezebr br Nuk dihen ende arsyet e nje alarmi te tille por forca te s
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Alarmi për bombë te ambasada angleze rezulton fals - IndeksiOnline

Një alarm për bombë është dhënë në Tiranë, pranë ambasadës angleze. Nuk dihen ende arsyet e një alarmi të tillë, por forca
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Promovohet Biblioteka eAlbanologjisë në Budapest - Shqiptarja.com

BUDAPEST- Albanologjia në Hungari ka një traditë të lashtë. Albanologët hungarezë kanë qenë ndër më të shquarit lëvrues të histori
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Ambasadori Arvizu: Njė shoqėri e bashkuar sjell ndryshimin dhe lufton cinizmin - Gazeta 55

07-02-2014 / Gazeta 55 SSSAASS“ACT NOW”, Ambasada amerikane vlerëson 12 organizatat kampione të lëvizjeSNjë vit e gjysmë pas nismës “A
- Shtuar 6 muaj mė parė


»ACT NOW, Ambasada amerikane vlerėson 12 organizatat kampione tė lėvizjes - Ora News

Njė vit e gjysmė pas nismės ACT NOW, Ambasada amerikane njė nga mbėshtetėsit mė tė fuqishėm tė saj, ka vlerėsuar 12 organizatat kampione tė lėvizjes. Ambasadori amerikan Aleksandėr Arvizu tha se ni
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Ambasada amerikane ndihmon Gjakovën - IndeksiOnline

Zëvendësambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në ambasadën e Kosovës, Kelly Dognan. Ajo e shoqëruar nga kryetarja e Komunës ka vizit
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Amaneti i presidentit amerikan Washington për shqiptarët - BalkanWeb

SHBA-Vetë presidenti Washington thuhet ta ketë lënë një letër-amanet për mbrojtjen e shqiptarëve nga Amerika në çdo kohë dhe në çdo
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Reuters: George Washington, shqiptari i Kosovës që krijoi Amerikën - IndeksiOnline

Vetë presidenti Washington thuhet ta ketë lënë një letër-amanet për mbrojtjen e shqiptarëve nga Amerika në çdo kohë dhe në çdo m
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Panairi i Librit, Kumbaro: Libri të shihet si vlerë dhe jo si mall - BalkanWeb

TIRANË-Është çelur ditën e sotme Panairi i Librit “Tiranë 2013” . Për pesë ditë me radhë, nga data 13 deri 17 nëntor, më shum&
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Shqiptarėt, “lumenj” droge nė botėarrestime nė Itali, Angli, SHBA - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit U vinte gjoba bosėve tė kazinove TIRANE- Orėt e fundit, nė shtete si Anglia, Italia dhe SHBA-ja, janė sekuestruar disa sasi
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Reportazh/ “Majat e Ballkanit”udhëtim në Theth - Shqiptarja.com

TIRANE- Jam 2570 metra mbi nivelin e detit. Ne Theth. 70 kilometra larg qytetit të Shkodrës dhe me dorën mbi kurorën e argjendtë të Alpeve shqiptare. Jam me sy në Ra
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Kosova dhe SHBA thellojnë bashkëpunimin - IndeksiOnline

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti në një takim drejtoreshën e Korpusit Amerikan të Paqes, Helen Louman, më ç’rast n&eu
- Shtuar 11 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 179 ->179 0 total_found -> total_found 1 179 ->179 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 ambasada ->ambasada 0 docs[0] -> docs[0] 1 9079 ->9079 0 hits[0] -> hits[0] 1 14265 ->14265 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 angleze ->angleze 0 docs[1] -> docs[1] 1 11302 ->11302 0 hits[1] -> hits[1] 1 14826 ->14826

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos