Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Analisti"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Dëmtohet memoriali Post BllokLubonja-Bozdo:Të zbardhet ngjarja - Shqiptarja.com

TIRANË - Thyhet dhe dëmtohet memoriali Post Bllok nga persona të paidentifikuar. Memoriali Post Bllok i vendosur në hyrje të zonës së ish-bllokut i është t
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Dėmtohet memoriali Post BllokLubonja-Bozdo:Tė zbardhet ngjarja - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANĖ - Thyhet dhe dėmtohet memoriali Post Bllok nga persona tė paidentifikuar. Memoriali
- Shtuar 2 ditė mė parė


»A do të bien pre e PDK-së, deputetët e koalicionit LDK-AAK-Nisma? - IndeksiOnline

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese vetëm sa ka ndikuar në “homogjenizmin” edhe më të madh të partive politike, të cilat e formuan koalicionin LDK-AAK
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Aha gjermani i ben llogarite me laps - Top Channel

Nga Fatos Baxhaku - “Aha, gjermani i bën llogaritë mirë! Ai i bën me laps në dorë!”. Kjo fjali u tha në orët e paradites në një nga stacio
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Konferenca e Berlinit, rast dhe qortim për Ballkanin - IndeksiOnline

Bashkimi Evropian u ka rikonfirmuar vendeve të Ballkanit Perëndimor se rruga për në BE kalon përmes luftimit të krimit të organizuar dhe korrupsionit.
- Shtuar 5 ditė mė parė


»SHBA, Siria dhe ISIS - Zėri i Amerikės

Shtetet e Bashkuara sĆ« bashku me aleatĆ«t evropianĆ« dhe ata nĆ« Lindjen e Mesme po shqyrtojnĆ« mundĆ«sinĆ« e njĆ« operacioni mĆ« tĆ« gjerĆ« kundĆ«r luftĆ«tarĆ«ve tĆ« Shtetit Islamik tĆ« cilĆ
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Serbia alarmon për kërcënimin nga “Brigada Ballkanike” e xhihadistëve - IndeksiOnline

Ekstremistë nga Shteti Islamik i Irakut e Levantit (ISIS), që në planin pesëvjeçar kanë gjunjëzimin e Serbisë, kanë rekrutuar në Kosovë
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Zgjidhja e ngërçit politik, kryesisht “në dorën” e PDK-së!? - IndeksiOnline

Edhe pse u prit që Gjykata Kushtetuese me vendimin e saj ka me hap rrugën qw tw dal prej ngërçit politik, kjo gjë nuk ndodhi. Tash gjithçka është n&
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Deputetët tash e dinë ku duhet ulur - IndeksiOnline

Në vazhdimin e seancës konstitutive deputetët e PDK-së nuk kanë nevojë që para kohe të mbërrijnë në sallën e Kuvendit të Kosov&
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Ja si e intepreton Adriatik Kelmendi vendimin - IndeksiOnline

Pas publikimit të aktvendimit të plotë të Gjykatës Kushtetuese, i pari i cili ka dhënë një interpretim të shkurtër të aktgjykimit, ë
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kursani: Aktgjykimi ia prishi marrëveshjen Bllokut - IndeksiOnline

Analisti politik, Shpend Kursani, thotë se publikimi i aktygjykimi të Gjykatës Kushtetuese, e ka bërë të thyeshem bllokun opozitar (LDK-AAK-NISMA).
- Shtuar 1 javė mė parė


»Muhaxhiri: PDK e blloku të dialogojnë - IndeksiOnline

Gjykata Kushtetuese i ka dhënë të drejtën Partisë Demokratike të Kosovës, që ta zgjedh kryetarin e Kuvendit. Por, analisti Artan Muhaxhi
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kosovë, Kushtetuesja çon vendin në zgjedhje - BalkanWeb

PRISHTINE- Gjykata Kushtetuese, në vendimin e saj përfundimtar, duhet ta përcaktojë qartë se kujt i takon ta propozojë kandidatin për kryetar të Kuvendit, n&eum
- Shtuar 1 javė mė parė


»Sallova: Kombi i pamundur kosovar - IndeksiOnline

Pas debatit të fundit ndërmjet Shkelzën Maliqit, këshilltar i kryeministri Edi Rama dhe analistit Nexhmendin Spahiu lidhur me idenë e kombit kosovar, ka reaguar edhe a
- Shtuar 1 javė mė parė


»Maliqi: Atë që Spahiu e quan komb kosovar, është shtetas kosovar dhe kaq! - IndeksiOnline

Analisti politik, Shkëlzen Maliqi e ka quajtur debat koti, reagimin e analistit Nexhmedin Spahiut në lidhje me ekzistencën e kombit kosovar,  Sipas Maliqi
- Shtuar 1 javė mė parė


»Nexhmedin Spahiu: Shkëlzen Maliqi si Tadiqi, mohon kombin kosovar - IndeksiOnline

Nexhmedin Spahiu, analisti politik që në nivel vendi njihet si njëri nga mbështetësit e kombit kosovar, ka reaguar ndaj analistit politik Shkëlzen Maliqi.
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kujtimet e Jovanka Broz qe po trondisin Serbine - Panorama

e Hene 25 Gusht 20141543 pm p classwp-caption-text Jovanka Broz dhe Josip Broz TitobrbrJosip Brozi i vertete ishte nje djalosh qe perpara se te arratisej nga Rusia kishte punuar
- Shtuar 1 javė mė parė


»Blloku s’i ka numrat cilësorë - IndeksiOnline

Ambasadori Britanik në Kosovë, Ian Cliff, një ditë pasi Gjykata Kushtetuese anuloi zgjedhjen e Isa Mustafës Kryeparlamentar, pasi konstatoi shkelje të Kushtetut&e
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kelmendi: Burri i Vjosa Osmanit do të përballet me drejtësinë për shpifje - IndeksiOnline

Pas akuzave të bashkëshortit të deputetes së LDK-së, Vjosa Osmani se analisti Adriatik Kelmendi ka marrë fonde nga Qeveria Thaçi, ka reaguar Kelmendi.
- Shtuar 1 javė mė parė


»Burri i Vjosa Osmanit akuzon Adriatik Kelmendin se përfitoi fonde nga Qeveria Thaçi - IndeksiOnline

 Prindon Sadriu, bashkëshorti i deputetes të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”,
- Shtuar 1 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 3248 ->3248 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 analisti ->analisti 0 docs[0] -> docs[0] 1 3248 ->3248 0 hits[0] -> hits[0] 1 4457 ->4457

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos