Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Arbitrazhi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Bllokohet procesi i demarkacionit me Malin e Zi - IndeksiOnline

Mospajtimet brenda Komisionit kosovar Shtetëror për Shënimin e Kufirit me Malin e Zi, për rreth 6 kilometrave kontestues, kanë bërë që të bllokohet
- Shtuar 1 javė mė parė


»Zbardhen detajet e marrėveshjes me CEZ, Aksionet kalojnė falas, Shqipėria nuk njeh pretendimin pėr vlerėn fillestare tė privatizimit - Tirana Observer

CEZ nė njė situatė tė paqartė juridike, pritet njė strukturim i kompanisė
- Shtuar 1 javė mė parė


»Zgjidhja e marrėveshjes me CEZja kushtet kryesore mes palėve - Shqiptarja.com

Zgjidhja me mirėkuptim e marrėveshjes mes palės shqiptare dhe shoqėrisė CEZ ėshtė objekt i njė projektligji, i paraqitur sė fundi pėr miratim nė Kuvend dhe qė pritet tė shqyrtohet me procedurė tė pėrs
- Shtuar 1 javė mė parė»Zgjidhja e marrėveshjes me CEZ ja kushtet kryesore mes palėve - Shqiptarja.com

Zgjidhja me mirėkuptim e marrėveshjes mes palės shqiptare dhe shoqėrisė CEZ ėshtė objekt i njė projektligji, i paraqitur sė fundi pėr miratim nė Kuvend dhe qė pritet tė shqyrtohet me procedurė tė pėrs
- Shtuar 2 javė mė parė


»Top Story pakti me CEZ dhe sistemi energjitik - Top Channel

Prej vitesh i gjithë sistemi energjitik i vendit është shfaqur si sektori më problematik që nuk mbulon shpenzimet e veta dhe që vit pas viti ka krijuar një zinxhir b
- Shtuar 3 javė mė parė


»CEZ Group shprehet i kënaqurpër marrëveshjen me qeverinë - Shqiptarja.com

TIRANE-  “Unë e konsideroj marrëveshjen e negociuar me qeverinë shqiptare si një sukses, sepse ne do të sigurojmë fonde shumë më shpejt dhe nuk
- Shtuar 4 javė mė parė»Mbyllet konflikti me CEZ, Ēekialė arbitrazhin, merr 95 mln euro - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO A1 REPORT njoftoi dje pritjen e marrėveshjes sė qeverisė shqiptare me CEZ CEZ, Arbitrazhi mund tėshmanget pėr 95 mln €
- Shtuar 5 javė mė parė


»CEZ, Arbitrazhi mund tëshmanget për 95 mln € - Shqiptarja.com

TIRANE- Kompania çeke CEZ Group është në prag të pranimit të zgjidhjes së konfliktit me shtetin shqiptar, i cili i ka hequr licensën për shpënd
- Shtuar 5 javė mė parė


»Konfliktet qe paguajne shqiptaret - Top Channel

Konflikti me CEZ, edhe pse më i madhi në terma financiarë, nuk është hera e parë kur Shqipëria përplaset me kompani gjigante ndërkombëtare.
- Shtuar 5 javė mė parė»Peleshi: Dėmshpėrblimi i CEZi lartė, tė shmanget arbitrazhi - Shqiptarja.com

TIRANE- Prishja e njėanshme e kontratės nga ish-qeveria Berisha me kompaninė “CEZ”, qė i shkakton Shqipėrisė njė dėm prej 200 milionė eurosh, konsiderohet nga qeveria Rama si shifėr e lart
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Berisha akuza qeverisė pėr konfliktinme CEZ-in...edhe pse i "pėrzuri" vetė - Shqiptarja.com

TIRANE- Mbėrrin nė Kuvend debati pėr mėnyrėn se si do tė zgjidhet konflikti i krijuar mes shtetit shqiptar dhe kompanisė ēeke CEZ Group, tė cilės iu hoq licensa nga ERE njė vit mė parė. Ēuditėrisht, B
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Berisha akuza qeverisė pėr konfliktinme CEZ-in...edhe pse i "pėrzuri" vet - Shqiptarja.com

TIRANE- Mbėrrin nė Kuvend debati pėr mėnyrėn se si do tė zgjidhet konflikti i krijuar mes shtetit shqiptar dhe kompanisė ēeke CEZ Group, tė cilės iu hoq licensa nga ERE njė vit mė parė. Ēuditėrisht, B
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Ka diçka që nuk shkon me taksën progresive - BalkanWeb

Debati mbi taksën progresive është një debat i gjatë për të cilin do të dëgjojmë e shkruajmë shpesh. Shpeshtësia e debatit mbase ka të
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Kreu i Gjykatės Kushtetuese: Tė rishihet ligji pėr gjyqėsorin - Gazeta Shqip

Intervista Bashkim Dedja: Tė krijohet Arbitrazhi, lehtėson gjykatat nga ēėshtjet qė zgjidhen jashtė gjyqėsisht
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Berisha: Asnjë trafik droge me avion para 23 qershorit 2013 - BalkanWeb

TIRANE - Ish-kryeministri Sali Berisha beson se Çekia nuk do të bllokojë statusin e vendit kandidat të Shqipërisë për një çështje tregtare si CEZ.
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Shqipėria nė tension, Ēekia luan lojė nervash, skeptikėt e BE-sė ende pa vendim - Gazeta Shqip

CEZ, 200 milionė – Kompania ēeke CEZ ka kėrkuar 200 milionė euro dėmshpėrblim, por kjo shifėr nuk ėshtė pranuar nga grupi shqiptar negociator, i cili ka kontestua
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Zgjidhet me marrëveshje gjyqi me “Petrolifera”-n - BalkanWeb

TIRANE-Qeveria shqiptare ka vendosur të zgjidhë përmes një pakti mirëkuptimi mosmarrëveshjen me shoqërinë “Petrolifera Italo-Shqiptare” pasi kjo e k
- Shtuar 2 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 150 ->150 0 total_found -> total_found 1 150 ->150 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 arbitrazhi ->arbitrazhi 0 docs[0] -> docs[0] 1 150 ->150 0 hits[0] -> hits[0] 1 190 ->190

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos