Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Argjentina"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Kine-Venezuele marreveshje per naften - Top Channel

Presidenti kinez Xi Jinping ka nënshkruar në Venezuelë një seri marrëveshjesh për naftën dhe mineralet. Mes tyre përfshihet edhe një kred
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Greqia vendi mė i rriskuar pėr tė falimentuar - Ora News

Pasiguria politike dhe kėndvėshtrimi ekonomik i njė vendi, kryesisht nė tregje tė tilla si Argjentina, Brazili dhe Rusia, paraqisin vėrtet rrezik pėr tė thithur investime tė huaja. Shifrat janė pje
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Kë e adhurojnë Ramosajt e Hadëgjonajt? - IndeksiOnline

Argjentina, Anxhelina, Beatriks e Alban, janë emra tashmë të njohur për publikun e gjerë. Të gjithë janë familajrë dhe që të gjithëv
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Messi me i miri i Boterorit FIFA sqaron vendimin - News of Albania

Vendimi i FIFA-s per te shpallur Messin si lojtarin me te mire te Boterorit Brazil 2014 krijoi jo pak polemika aq sa dhe ne Argjentine citon Supersportbr br Mario Kempes u shpreh se kapiteni i La Se
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Hoxhaj para studentëve ndërkombëtarë: Kosova tregim i suksesshëm - IndeksiOnline

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka mbajtur një ligjërate para mbi 50 studentëve ndërkombëtarë nga vende të ndryshme të botës,
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Gjermania e para nė renditjen e FIFA-s, Shqipėria humb njė vend, radhitet e 67-a - BalkanWeb

Ndryshon renditja e FIFA-s. Gjermania merr kryesimin pas njė kohe tė gjatė tė ndodhur nė vendin e dytė. "Pancerat" rrėzojnė nga froni Spanjėn, e cila pėr 4 vjet kishte qėndruar nė vend tė parė. Nė ven
- Shtuar 1 javė mė parė


»Zhvishet nëna e Argjentina Ramosaj.. garojnë! - IndeksiOnline

Gjatë ditëve të kaluara na janë ofruar shumë poza ‘’hot’’ nga këngëtarja Argjentina Ramosaj, e cila gjatë gjithë ditëv
- Shtuar 1 javė mė parė


»Ozil dhuron 400 mije dollare per 23 femije braziliane - Shekulli

brbrMesut Ozil ka dhuruar te gjitha parate e perfituara nga fitimi i Kupes se Botes per te ndihmuar 23 femije brazilianebrbr brbrOzil ka dhuruar 400 mije dollare per bamiresi para te cilat do te shko
- Shtuar 1 javė mė parė


»Renditja e FIFA-s Gjermania ne vend te pare - Vizion Plus

brbrFituesja e kupes se Botes ne kampionatin e zhvilluar ne Brazil Gjermania merr kryesimin e renditjes se bere nga FIFA Boterori I qershor-korrikut dhe permbyllja e tij me titullin kampion e ka bere
- Shtuar 1 javė mė parė


»Renditja e re e FIFA-s, prinë Gjermania - IndeksiOnline

Shtëpia më e madhe e futbollit, FIFA, ka publikuar ranglistën e renditjeve të kombëtareve pas përfundimit të kampionatit botërorë. Në ren
- Shtuar 1 javė mė parė


»Po i thonë që është nga një tjetër planet - IndeksiOnline

Anëtari i Barcelonës Javier Mascherano, beson se bashkëlojtari i tij te Barcelona dhe të Argjentina, Lionel Messi, është lojtari më i mirë i botës.
- Shtuar 1 javė mė parė»15 statistikat mė tė ēuditshme tė Brazil 2014 - Tirana Observer

Nga kurthi i tmerrshėm i pozicionit jashtė loje i pėrgatitur nga Kosta Rika tek portieri i asisteve Rais MBohli duke kaluar tek shtatė minutat fatale tė Argjentinės:  ja cilat janė 15 stati
- Shtuar 1 javė mė parė


»Ja kush janë 13 adhuruesit e Mesitqë i dhanë trofeun e “Topit të Artë” - Shqiptarja.com

Pas deklaratave të legjendave të futbollit botëror dhe Presidentit, Blater kundër vendimit që Mesi të merrte çmimin e “Topit të Artë” pë
- Shtuar 1 javė mė parė


»Gjermania, ekipi me vlerėn mė tė lartė pas Kupės sė Botės - Gazeta Shqip

Studimi Talenti i skuadrės sė Lėv vlen 519.2 milionė euro. Rėnie pėr Spanjėn e Brazilin
- Shtuar 1 javė mė parė


»Botėrori i Botėrorėve, ja pse duhet ta quajmė kėshtu - Gazeta Shqip

Emocione pa fund nė kėtė edicion, ku thuajse ēdo ndeshje ka lėnė gjurmė 136 Gola - Botėrori 2014 vendosi rekordin e golave tė
- Shtuar 1 javė mė parė


»Argjentina e Gjira me armë në duar - IndeksiOnline

Argjentina Ramosaj e Gjira Kajtazi nuk shoqëroheshin për një kohë. Të njohur të këngëtareve pohonin se ato më nuk janë mike për kokë
- Shtuar 1 javė mė parė


»Gėce shėnon nė shtesė, Gjermania Kampione Bote - BalkanWeb

Gjermania ėshtė kampionia e re e botės. “Pancerat” mundin 1-0 Argjentinėn nė kohėn shtesė tė finales sė Botėrorit tė Brazilit, duke triumfuar kėshtu pėr herė tė katėrt. Njė sukses me vuajt
- Shtuar 2 javė mė parė


»Botėrori 2014/ Gjermania shpallet Kampione e Botės, mposht Argjentinėn nė shtesė - Ora News

Tashmė Bota ka njė Kampion tė ri nė futboll. Gjermania e udhėhequr nga Joakim Lėv ėshtė shpallur fituesja e trofeut nė Kampionatin Botėror, “Brazil 2014″. “Panzerat” ia kanė
- Shtuar 2 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 2484 ->2484 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 argjentina ->argjentina 0 docs[0] -> docs[0] 1 2484 ->2484 0 hits[0] -> hits[0] 1 3905 ->3905

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos