Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Autoriteti Rrugor Shqiptar"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ndërtimi i rrugës Plepa-Kavajë-Rrogozhinë, qeveria miraton vendimin për shpronësimet - BalkanWeb

TIRANE-Këshilli i Ministrave vendosi sot për shpronësimin, për interes publik, të pronarëve të pasurive të paluajtshme, pronë private, që preken nga n
- Shtuar 2 javė mė parė


»KM:Kompensim pronarėve tė tokave nė Velabisht dhe aksit Plepa-Kavajė - Shqiptarja.com

TIRANE - Qeveria nė mbledhjen e sotme ka vendosur pėr dėmshpėrblimin nė vlerėn 307 550 lekė pėr shpronėsimin e pronarėve tė tokave qė preken nga zgjerimi i varrezave publike nė komunėn e Velabishtit n
- Shtuar 2 javė mė parė»Haxhinasto: Jemi kundėr prishjessė njėanshme tė koncesioneve - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Ministri i Transportit dhe Infrastrukturės, Edmond Haxhinasto nė njė intervistė pėr "A1 Rep
- Shtuar 3 javė mė parė


»Unaza e Pogradecit, gjendje tė mjerueshme prej mė shumė se njė dekadė, reagojnė banorėt - Ora News

Pėr mė shumė se njė dekadė Unaza e qytetit tė Pogradecit ėshtė lėnė nė gjendje tė mjerushme. Amortizimi i saj shkakton njė shqetėsim tė madh te banorėt e zonės dhe jo vetėm. Sipas banorėve k
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Shpronësim pronarëve të tokave kukalon “Unaza Lindore” e Shkodrës - Shqiptarja.com

TIRANE - Qeveria në mbledhjen e sotme vendosi për shpronësimin pronarëve të tokave ku do të kalojë ndërtimi i segmentit rrugor “Unaza Lindore” e Shk
- Shtuar 2 muaj mė parė


»“Unaza lindore Shkodër”, qeveria miraton vendimin për shpronësimet - BalkanWeb

TIRANE-Këshilli i Ministrave vendosi sot për shpronësimin, për interes publik, të pronarëve të pasurive të paluajtshme, pronë private, kultura bujqëso
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Shpronesimi per Unazen e Madhe - Vizion Plus

184 familje qe kane pronen e tyre pergjate segmentit rrugor ku do te kaloje Unaza e Madhe konkretisht nga Shkolla Teknologjike e deri tek qendra Kristal do te shpronesohen brenda ketij 6 mujor
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Tėrmet ēmimesh nė tregun e karburanteve - Gazeta Shqip

Lėvizje pozitive nė tregun me pakicė, por vazhdojnė spekulimet e pasiguria nė standarde Vladimir PUKA
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Autoriteti Rrugor: Të gjitha akset rrugore në vend janë të kalueshme - BalkanWeb

TIRANE - Autoriteti Rrugor Shqiptar informon qytetarët se të gjitha akset rrugore në vend janë të kalueshme, ndërsa vazhdon puna për pastrimin e rrugëve nga res
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Hetime për shkatërruesite rrugës së aksidenteve - Shqiptarja.com

TIRANE- Gjykata e Tiranës urdhëron prokurorinë të rihetojë një kallëzim penal të depozituar nga Autoriteti Rrugor Shqiptar, lidhur me shkatërimin e segmeti
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Hetime pėr shkatėrruesite rrugės sė aksidenteve - Shqiptarja.com

TIRANE- Gjykata e Tiranės urdhėron prokurorinė tė rihetojė njė kallėzim penal tė depozituar nga Autoriteti Rrugor Shqiptar, lidhur me shkatėrimin e segmetit rrugor Tiranė-Maminas, qė konsiderohet si s
- Shtuar 4 muaj mė parė»Haxhinasto: Për çdo 1 kilometërrrugë ka 1 ndërhyrje të paligjshme - Shqiptarja.com

TIRANE- Ka mbi 3500 ndërhyrje të paligjshme në rrugët, që administrohen nga Autoriteti Rrugor Shqiptar. Masat e ndëshkimit për të gjithë këto ndë
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Bashkëpunimi si alternativë suksesi - BalkanWeb

Industria e sigurimeve në përmbushje të funksionit të saj publik është në partneritet të plotë me institucionet e shtetit shqiptar dhe ka një qasje t&
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Borxhet e rrugėve, kompanitė qė do tė paguhen tė parat - Gazeta Shqip

Shlyerja Qeveria bėn gati listėn me 11 subjekte qė do tė marrin 1 miliard lekė Menjėherė pas miratimit tė huas prej 330 milionė eurosh nga Fondi Monetar Ndėrkombėtar, Au
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Gati lista me faturat e papaguara të 11 kompanive që kanë kryer punë publike - BalkanWeb

TIRANE - Autoriteti Rrugor Shqiptar ka përgatitur listën e kompanive që nuk kanë marrë paratë për punët e kryera në vepra publike dhe që do të sh
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Gati lista me faturat e papaguara tė 11 kompanive qė kanė kryer punė publike - BalkanWeb

TIRANE - Autoriteti Rrugor Shqiptar ka pėrgatitur listėn e kompanive qė nuk kanė marrė paratė pėr punėt e kryera nė vepra publike dhe qė do tė shlyhen, pas lėvrimit tė kėstit tė parė tė kredisė nga Fo
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Zhvillimi i munguar i tregut të sigurimeve - BalkanWeb

Në Shqipëri tregu i sigurimeve në raport me Prodhimin e Brendshëm Bruto është 0.69%, shifër kjo që në vendet e BE-së është mbi 8,5%, në
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Aksidentet, Bashkia e Tiranėsme 10 njolla tė zeza, ja zonat - Shqiptarja.com

TIRANĖ - Janė 143 njolla tė zeza nė tė gjitha akset rrugore tė rrugėve tė Shqipėrisė, sipas tė dhėnave tė organeve tė Transporit.Njollat e zeza janė zona nė rrugė, tek tė cilat ekziston njė mu
- Shtuar 6 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 104 ->104 0 total_found -> total_found 1 104 ->104 0 time -> time 1 0.007 ->0.007 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 autoriteti ->autoriteti 0 docs[0] -> docs[0] 1 6932 ->6932 0 hits[0] -> hits[0] 1 10095 ->10095 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 rrugor ->rrugor 0 docs[1] -> docs[1] 1 19669 ->19669 0 hits[1] -> hits[1] 1 32851 ->32851 0 keyword[2] -> keyword[2] 1 shqiptar ->shqiptar 0 docs[2] -> docs[2] 1 213512 ->213512 0 hits[2] -> hits[2] 1 545424 ->545424

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos