Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Bujanovc"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»“Vetëvendosje” përkrah bllokunopozitar, por me kushte - Shqiptarja.com

PRISHTINË - “Vetëvendosje” ka përkrahur bllokun opozitar, LDK-në, AAK-në dhe Nismën, për të pamundësuar qeverisjen Thaçi 3. Por për
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Medvegjë, në një vendbanim shqiptar zbulohen 547 milionë ton ari - BalkanWeb

BUJANOVC-Një ndërrmarje me emrin “Dunav mineral” në një vendabnim shqiptar me emrin Tularë në komunën e Medvegjës ka zbuluar miliona ton ari dhe bak
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Musliu: Kosova të formojë ministrinë për Luginën e Preshevës - BalkanWeb

PRESHEVE-Kryetari i Lëvizjes për Progres Demokratik, Jonuz Musliu, njëherazi ish-drejtor politik i SHP të UCPMB-së ka deklaruar për agjencinë e lajmeve “Preshe
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Musliu: Kosova ta formojë ministrinë për Luginën e Preshevës - IndeksiOnline

Kryetari i Lëvizjes për Progres Demokratik, Jonuz Musliu ka deklaruar se nga mandatari për formimin e Qeverisë së re në Kosovë do të kërkojë t
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Vrasja e 34-vjeçarit nga Bujanovc, zbardhen detaje të reja - BalkanWeb

BUJANOVC- Zbardhen detaje të reja mbi vrasjen e Xhemsi Demirit nga Bujanovc, në lumin Sava. Mësohet se Demiri ka qenë i njohur për vjedhje, dhunë, vjedhje të makinav
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Gjendet arsenal armėsh nė Bujanovc - BalkanWeb

BUJANOVC- Nė fshatin Turi, tre kilometra nė perėndim tė Bujanovcit, policia serbe ka gjetur njė sasi tė madhe tė armėve, municion, eksplozivė. Sipas informatave paraprake, arsenali i armėve u
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Bujanovc: Gjendet armatim në oborrin e xhamisë - IndeksiOnline

Në oborrin e xhamisë në fshatin Turi afër Bujanovcit, gjatë punimeve, janë gjetur materialë shpërthyese. Deri me tash janë nxjerr&e
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Mediat serbe: Terror shtetëror mbi shqiptarët në Medvegje - BalkanWeb

MEDVEGJE- “Terrori Shtetëror mbi shqiptarët”. Ky është titulli që kanë sot gazetat e Beogradit, duke ju referuar dëshmive të Haki Eminovic mbi terro
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Reforma territoriale, Topi: Të bëhet edhe nëse opozita nuk e voton - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i FRD, Bamir Topi ka folur sot në lidhje me reformën territoriale, të cilën e cilësoi të rëndësishme. Sipas Topit kjo reformë duhet të ma
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Lasgushi dhe Kosova, njëdashuri me ndarjen në mes - Shqiptarja.com

Lasgushi vdiq fizikisht më 12. 11. 1987, në Tiranë, dhe u varros në dheun e lindësve të tij, në Pogradec më 14. 11. 1987, ngjitur me Shqipërinë dh&eum
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Basha, “Qytetar Nderi” i Deēanit: Paralelet mes Kosoves dhe Krimesė, absurde - BalkanWeb

DECAN- Kosova pėrkujton sot 15 vjetorin e ndėrhyrjes sė NATO-sė, e cila i dha fund fushatės sė spastrimit etnik nė Kosovė. Fushata e bombardimeve qė zgjati 78 ditė shėnoi edhe kthesėn e madhe nė histo
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Ushtria amerikane vizitë në Preshevë, informohet mbi situatën në rajon - BalkanWeb

PRESHEVE-Përfaqësues të ushtrisë amerikane kanë vizituar sot Preshevën e Bujanovcin për tu informuar mbi situatën aktuale në rajon. Lidhur me këtë
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Thaci Serbia nuk mund te organizoje zgjedhje ne Kosove - News of Albania

Transmetuar me 15032014 - 1539 Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci duke folur sot me mediat Prishtine 15 mars 2014 NOAal - Kryeministr
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Thaçi: Serbia s’mund të organizojë zgjedhje në Kosovë - IndeksiOnline

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ripërsëritur se Serbia nuk mund të organizon zgjedhjet serbe në Kosovë, por që qytetarëve serbë do
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Situata e rendit dhe SHISH, Ramanė Kuvend: Reforma ka nisur - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VD Kuvendi rrėzon dekretet e Nishanit VIDEO Fjala e Kryeministrit Rama, sot nė Kuvend TIRANE - Debate tė forta nė Kuvend p
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Harito-Berishės:I bėre presion mee-mail administratės pėr votat - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VD LIVE TV/Punėsimi, debate nė Kuvend TIRANE -   Debati i nxehtė nė seancėn e sotme parlamentare nxorri nė sipėrfaqe atė qė
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Deputeti shqiptar në Serbi: Vizita e Ramës në Beograd, të jetë kontribut për Preshevën - BalkanWeb

TIRANE - Deputeti i vetëm Shqiptar në parlamentin e Serbisë, zoti Riza Halimi e cilëson absurde deklaratën e ministrit të jashtëm Serb Mrkiç se Shqiptarë
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Deputeti shqiptar nė Serbi: Vizita e Ramės nė Beograd, tė jetė kontribut pėr Preshevėn - BalkanWeb

TIRANE - Deputeti i vetėm Shqiptar nė parlamentin e Serbisė, zoti Riza Halimi e cilėson absurde deklaratėn e ministrit tė jashtėm Serb Mrkiē se Shqiptarėt nė Preshevė gėzojnė tė gjitha tė drejtat, ndė
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Qeveria serbe, kundër flamurit shqiptar në Luginë - BalkanWeb

Kryetari i trupit koordinues për Bujanovc, Preshevë dhe Medvegjë, Zoran Stankoviç, ka thënë se qeveria serbe dëshiron që sa më parë të vazhdoj&
- Shtuar 8 muaj mė parė


»100 vjet , por sėrish mbetemi nė fund tė Europės - Shekulli

Ymer Halimi Sot jemi shteti me demokracinė mė tė dobėt nė Evropė, jemi vendi Ballkanik me mė sė shumti njerėz qė emigrojnė nė perėndim. Ne kemi  rreth 700 mijė shqiptarė emigrantė
- Shtuar 8 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 207 ->207 0 total_found -> total_found 1 207 ->207 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 bujanovc ->bujanovc 0 docs[0] -> docs[0] 1 207 ->207 0 hits[0] -> hits[0] 1 294 ->294

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos