Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Dropulli"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Territorialja dhe territoret politike - Tema


- Shtuar 5 ditė mė parė


»Gjirokastër, një i prekur meantrakst, 17 me brucelozë - Shqiptarja.com

GJIROKASTER- Sëmundjet zonoze janë kthyer në një shqetësim në qarkun e Gjirokastrës, teka një bari nga Dropulli është prekur së fundi nga antraks
- Shtuar 3 javė mė parė


»Sėmundjet zonoze, nė GjirokastėrNjė me antrakst, 17 me brucelozė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO GJIROKASTER- Sėmundjet zonoze janė kthyer nė njė shqetėsim nė qarkun e Gjirokastrės, teka n
- Shtuar 3 javė mė parė


»Mitologjia s’mund tė jetė histori! - Shekulli

Panajot Barka Dje shpenzova kohė tė ēmuar pėr tė vendosur nėse duhet t’i pėrgjigjesha replikės ndaj njė shkrimi nė gazetėn “Shekulli”. Dilema nisej nga fakti se artikullshkrue
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Tahiri ne Dropull Do godasim gjithe kultivuesit - Vizion Plus

Nje dite pas aksionit te policise ne zonen e Kurveleshit per shkaterrimin e parcelave te mbjella me kanabis sativa ministri i brendshem Sajmir Tahiri deklaroi nga Dropulli se shteti do te nder
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Tahiri nga Dropulli: Do monitorojmė nga ajri mbjelljen e drogės, asnjė lėshim - Gazeta Shqip

Ministri i Brendshėm Sajmir T
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Ndarja e bashkive, Braho kėrkon sqarime pėr minoritetin - Gazeta Shqip

Reduktimi - Nga rreth 400 njėsi vendore qė ndodhen aktualisht nė vend, numri i tyre pritet tė mos jetė mė shumė se 47. Ky ėshtė njė reduktim drastik
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Reforma Territoriale Jo me pak se 39 njesi jo me shume se 47 - Vizion Plus

Puna per reformen territoriale do te vijoje me dy variante nje harte administrative me jo me pak se 39 njesi vendore dhe jo me shume se 47 Ne mbledhjen e radhes te ketij komisioni e cila u zhv
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Territorialja, ja variantet zyrtarepėr ndarjen e re tė Shqipėrisė - Shqiptarja.com

TIRANE- Varianti pėrfundimtar i Reformės Territoriale do tė zgjidhet mes dy hartave, asaj qė parashikon ndarjen e vendit nė 39 bashki dhe asaj qė e ndan vendin nė 47 tė tilla. Nė njė mbledhje tė gjatė
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Reforma territoriale, Fino: Mė 22 korrik pr/ligji nė Kuvend - BalkanWeb

TIRANE - Komisioni i posaēėm pėr Reformėn Territoriale ėshtė mbledhur sot sėrish sot pa praninė e opozitės, pėr tė vijuar punėn pėr pėrgatitjen e pr/ligjit pėr ndarjen e re administrativo-territoriale
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Reforma territoriale, varianti final zgjidhet sot, vendi nga 39 deri nė 47 bashki - BalkanWeb

TIRANE - Komisioni i posaēėm pėr Reformėn Territoriale ėshtė mbledhur sot sėrish sot pa praninė e opozitės, pėr tė vijuar punėn pėr pėrgatitjen e pr/ligjit pėr ndarjen e re administrativo-territoriale
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Harta territoriale, do tė punohet me variantet pėr 39 dhe 47 bashki - BalkanWeb

TIRANE - Komisioni i posaēėm pėr Reformėn Territoriale ėshtė mbledhur sot sėrish sot pa praninė e opozitės, pėr tė vijuar punėn pėr pėrgatitjen e pr/ligjit pėr ndarjen e re administrativo-territoriale
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kurveleshi si pjesë e HimarësBalancohet popullsia e minoritetit - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE- Harta e re territoriale rikthen në vëmendje debatin e minoriteteve. Propo
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Shqipėria, mes 39 dhe 47 bashkive, Diskutohen 2 nga 5 variantet - Ora News

Tiranė-  Tkurret numri i varianteve nga tė cilat do zgjidhte harta e re territoriale e Shqipėrisė, nga pesė variantet fillestare qeveria ka pėrzgjedhur vetėm dy pėr t’i preza
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Variantet pėr ndarjen e Himarės dhe minoritetet - Gazeta Shqip

Nė dy propozimet e para ajo mbetet pjesė e Vlorės, por nė tre tė tjerat mė vete
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Dy variantet e para, qeveria ruan rrethet e paraviteve 90 - Gazeta Shqip

Ndarja territoriale Nė hartėn e parė, bashkohet Fieri me Mallakastrėn, Kruja me Kurbinin Herion Mesi
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Reforma territoriale prezantohen 5 projektet - Vizion Plus

Tirana e vitit 2014 do te jete nje kryeqytet krejt ndryshe nga ai qe kane njohur shqiptaret ne 22 vitet e fundit Sipas njerit prej projekteve te qeverise shqiptare per harten e re territoriale
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Territorialja,prezantohen 5 projektetJa si do jetė harta e re pėr bashkitė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Fino sėrish ftesė opozitės pėr tu bėrė pjesė Shpėtim Gjika injoron qeverinė, s'merr pjesė TIRA
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Reforma territoriale dhe minoritetet - Shekulli

SSSAASS Panajot Barka/publicist   Reforma administrative qė pritet tė zbatohet sė afėrmi nė vend, ėshtė mė e thellė dhe mė e ndryshme nga ato qė janė kryer nė vend qė nga
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Tavo takim me banorët e Dropullit: Do kërkoj interpelancë me Tahirin - BalkanWeb

GJIROKASTËR- Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Vangjel Tavo i ka kërkuar sot interepelancë ministrit Tahiri nga zona e Dropullit, ku po zhvillon një takim me ba
- Shtuar 5 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 169 ->169 0 total_found -> total_found 1 169 ->169 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 dropulli ->dropulli 0 docs[0] -> docs[0] 1 169 ->169 0 hits[0] -> hits[0] 1 208 ->208

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos