Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Emigranteve P"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Dogana rregullat e reja per makinat qe hyjne nga jashte - News of Albania

Dogana Shqiptare nisi sot me 1 shtator te zbatoje rregullat e reja per makinat qe futen ne vend nga persona qe hyjne per nje kohe te shkurter ne Shqiperi Behet fjale per makinat e emigranteve turistev
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Zgjidhja per toponimet - Vizion Plus

brbrPas marreveshjes me Greqine per ceshtjen e toponimeve qeveria shqiptare ka miratuar vendimet qe parashikojne ndryshimin e vendlindjes ne dokumentet e identitetit Ne mbledhjen e 27 gushtit Keshill
- Shtuar 3 ditė mė parė


»PD Rama mendon vetem per tritolin - Panorama

e Premte 29 Gusht 20141126 am p classwp-caption-text Gert BogdanibrbrPartia Demokratike denoncoi dje serish ndertimin pa leje vetem 100 metra larg shtepise se re te Kryeministrin
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Toponimet certifikatat me emertime greke - Panorama

e Enjte 28 Gusht 20141134 am Ne vijim te zgjidhjes perfundimtare te problemit me toponimet greke ne pasaportat shqiptare qeveria vendosi dje rregullimin e ketij problemi edhe per
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Tragjedi ne detin Mesdhe - Vizion Plus

brbrNje tragjedi ka ndodhur ne ujerat e detit Mesdhe ndersa nje anije me 200 emigrante eshte fundosur pak pas nisjes nga Libia Mbytja e mjetit lundrues i cili ishte drejtuar per ne ishullin e Lampeduz
- Shtuar 1 javė mė parė


»Me pak fluks ne pika kufitare - Vizion Plus

brbrPavaresisht fluksit te madh te emigranteve qe pas pushimeve po kthehen ne Greqi situata ne pikat e kalimit kufitar paraqitet me e qete Pas kaosit te krijuar ne Doganen e Kapshtices per shkak te r
- Shtuar 3 javė mė parė


»Lezhe festohet dita e shtegtareve i dedikohet emigranteve - Vizion Plus

brbrPer te nentin vit radhazi Lezha kremton diten e shtegtareve nje feste qe i dedikohet emigranteve te cilet kete periudhe kryesisht kthehen ne vendlindje Aktiviteti ka nisur me vendosjen e luleve n
- Shtuar 3 javė mė parė


»Kapshtice Pritje disa ore e zhbllokuar situata ne Kakavije - Vizion Plus

brbrPas pushimeve emigrantet qe po kthehen ne Greqi jane perballuar edhe kete te shtune me radhet kilometrike Si gjithmone ne kete periudhe pala greke punon me ritme te ngadalta per shkak te sportele
- Shtuar 3 javė mė parė


»Vijojne radhet ne Kapshtice - Vizion Plus

brbrEdhe kete te hene pala greke ne Doganen e Kapshtices ka punuar me vetem dy sportele duke krijuar kaos ne kalimin kufitar br Qytetareve te shumte dhe emigranteve ne kete pike u eshte dashur te pres
- Shtuar 4 javė mė parė


»Rikthimi i mundimshem i emigranteve - Top Channel

Fundjava është shoqëruar me radhë dhe pritje të gjata në një prej pikave kufitare të vendit. Radhët kilometrike, sikurse herë të tjera në k&
- Shtuar 4 javė mė parė


»Emigracioni nė Itali, 1700 zbarkojnė nė Reggio Calabria - Ora News

Itali - Kanė zbarkuar nė brigjet italiane njė mijė e shtatėqind emigrantė, mes tyre qindra fėmijė. Anija San Giusto ėshtė ankoruar nė Reggio Kalabria dhe sipas autoriteteve portual
- Shtuar 4 javė mė parė


»Shkoder, ardhja e emigranteve shton fluksin e lëvizjeve në Muriqan - BalkanWeb

SHKODER- Ashtu si dhe pritej, fillimi i muajit gusht eshte shoqeruar me shtimin e fluksit te lëvizjeve në piken e kalimit kufitar të Muriqanit të rrethit Shkodër. Burimet zyrt
- Shtuar 5 javė mė parė


»Kthehen emigrantėt, radhė 1 km nė Kakavijė, pala greke me njė sportel - BalkanWeb

GJIROKASTĖR- Rikthehen radhėt kilometrike nė Kakavijė. Nga kjo pikė doganore raportohet se janė krijuar radhė tė gjata nga emigrantėt shqiptarė qė presin tė kthehen nė vendlindje, pėr pushime.
- Shtuar 5 javė mė parė


»PD Qeveria Rama-Meta 300 dite deshtimi ne ekonomi - News of Albania

Partia Demokratike organizoi sot konferencen per ekonomine ku u analizua perkeqesimi sipas saj i te gjithe treguesve rritja e borxhit renia e dergesave te emigranteve renia e kreditimit renia e fitimi
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Kufi normalizohet situata - Vizion Plus

brbrNormalizohet situata ne piken kufitare te Kakavije Pas riparimit te defektit kompjuterik nga pala greke mengjesin e se martes ka rinisur levizja e udhetareve dhe automjeteve me vendin fqinj Norma
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Riatdhesohen 44 emigrante - Vizion Plus

brbr44 emigrante shqiptare jane riatdhesuar kete te premte pasi jane kapur ne vendet e Bashkimit Evropian duke qendruar ne menyre te paligjshme Disa prej tyre kane shkelur afatin kohor e disa te tjere
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Ja 50 spiunët më të famshëm shqiptarë - IndeksiOnline

Më poshtë janë emrat e spiunëve shqiptarë më të famshëm në histori. Ata kanë punuar për Sigurimin, për CIA-n, pë
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Merret kontrolli ne Sloviansk - Top Channel

Presidenti Petro Poroshenko urdhëroi ushtrinë për të ngritur flamurin e Ukrainës mbi ndërtesën e këshillit të qytetit të Slovianskit. Shtrirja e kontr
- Shtuar 2 muaj mė parė


»quotDo rimarrim Krimenequot - Top Channel

Ministri i ri i Mbrojtjes në Ukrainë është zotuar se do të rikthejë fitoren në qytetet e  shkatërruara në lindje të vendit. N&eu
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Athina zyrtare e alarmuar per emigracionin ne Greqi - News of Albania

Transmetuar me 02072014 - 0024 Emigrante shqiptare ne Greqi PUBLICITET Kryeministri grek Andonis Samaras ka thirrur urgjentisht disa mi
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 2396 ->2396 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 emigranteve ->emigranteve 0 docs[0] -> docs[0] 1 2396 ->2396 0 hits[0] -> hits[0] 1 3988 ->3988

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos