Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Festohet Fiter Bajrami"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Miliona besimtare myslimane ne te gjithe boten festojne Fiter Bajramin - ABC News

Miliona myslimane ne te gjithë botën festojnë Bajramin e Madh pas një muaji argjërimi. Dita e fundit e Ramazanit ëshët dhe dita ku familjarët mblidhen pr
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Basha: U kthefshin lutjet nė mirėsi, begati dhe dritė pėr besimtarėt, Shqipėrinė dhe kombin shqiptar - Gazeta 55

09-08-2013 / Gazeta 55 Kryebashkiaku i Tiranës dhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka qenë politikani i parë që ka vizituar selinë e Komunitetit Mysl
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Sot Fitėr Bajrami, politikanėt urojnė besimtarėt: Sakrifica u ktheftė nė mirėsi! - BalkanWeb

TIRANE- Besimtaret Myslimane pas plot 1 muaji agjėrim festojnė sot festėn e Fitėr Bajramit. BalkanWeb uron tė gjithė besimtarėt myslimanė: Gėzuar! Kjo ditė pėr besimtarėt myslimanė ėshtė njė ditė fest
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Fitėr Bajrami, politikanėt urojnė besimtarėt: Sakrifica u ktheftė nė mirėsi! - BalkanWeb

TIRANE- Besimtaret Myslimane pas plot 1 muaji agjėrim festojnė sot festėn e Fitėr Bajramit. BalkanWeb uron tė gjithė besimtarėt myslimanė: Gėzuar! Kjo ditė pėr besimtarėt myslimanė ėshtė njė ditė fest
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Kurban Bajrami festohet nė gjithė botėn - Gazeta Express

Festa e Kurban Bajramit ėshtė njėra ndėr festat mė tė rėndėsishme nė kalendarin e besimtarėve mysliman. Mbi 1 miliard mysliman kanė kryer ritet e ditės sė Kurban Bajram. Megjithėkėtė, edhe pse ėshtė n
- Shtuar 2 vite mė parė»Tryeza tradicionale, nga mishi i qengjit te semsa-ja - Gazeta Shqip

Shpresa MeziniFiter Bajrami Restorantet hapin dyert. Shqiptarėt supersticiozė
- Shtuar 2 vite mė parė»Besimtaret myslimane festojne sot Fiter Bajramin - ABC News

Festohet sot në të gjithë vendin festa e Fitër Bajramit. Në kryeqytet besimtarët myslimanë janë mbledhur rreth orës 06:30 të mëngjesit të so
- Shtuar 2 vite mė parė»Festa e Fiter Bajramit - Top Channel

Mijëra besimtarë myslimanë festojnë festën e Fiter Bajramit. Në orën 6:15 të mëngjesit, bulevardi “Dëshmorët e Kombit
- Shtuar 2 vite mė parė


»Fiter Bajrami nė botė, festė dhe gjak gjatė kremtimit - Ora News

Dita e fundit e agjerimit 30 ditor dhe festa e Fitër Barjamit është shënuar në mbarë botën islame, edhe pse në disa vende është shoqëruar me g
- Shtuar 2 vite mė parė


»Maqedoni Festohet Fiter Bajrami - Zėri i Amerikės


- Shtuar 2 vite mė parė


»Mijėra besimtarė myslimanė festojnė Fiter Bajramin - Gazeta Shqip

Gazeta Shqip
- Shtuar 2 vite mė parė


»Letra/Dita e Flamurit duhet tė bėhet njė festė familjare pėr shqiptarėt - Gazeta 55

22-11-2011 / Nga Gjokė Dabaj Dita e Flamurit është festë e krejt kombit shqiptar. Ajo është festa më e rëndësishme e shqiptarëvet. Në at&e
- Shtuar 3 vite mė parė


»Maqedoni, besimtarët myslimanë festojnë Fiter Bajramin - BalkanWeb

SHKUP- Fiter Bajrami po festohet edhe nga besimtareë myslimanë në Maqedoni. Drejtuesit e Bashkësisë Islame dhe zyrtarë shtetërorë e politikanë
- Shtuar 3 vite mė parė


»Fiter Bajrami besimtaret e nisin festen me falje - Alsat

Pas një muaji agjerimi besimtarët myslimanë kanë festuar festën e Fiter Bajramit. Festë kjo, që nisën me faljen në orët e para të mëngjesit
- Shtuar 3 vite mė parė


»Festohet Fiter Bajrami ne Institucionet Penale - ABC News

Organizimi i shërbesave fetare dhe festimi i këtyre festave, është kthyer në një traditë në institucionet penale. E drejta e ushtrimit të besimit fetar, &e
- Shtuar 3 vite mė parė


»Festohet Fiter Bajrami, dita e solidaritetit dhe vëllazërisë - Gazeta Start

Kjo festė vjen pas muajit tė Ramazanit, njė prej pesė shtyllave tė Islamit, ku besimtarėt agjėruan duke iu pėrkushtuar mė shumė adhurimit dhe devotshmėrisė ndaj Krijuesit.Festa e Bajramit u kr
- Shtuar 3 vite mė parė


»Besimtaret Muslimane festojne sot Fiter Bajramin - Alsat

Pas një muaji agjerimi besimtarët myslimanë kanë festuar festën e Fiter Bajramit. Festë kjo, që nisën me faljen në orët e para të mëngjesit
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 34 ->34 0 total_found -> total_found 1 34 ->34 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 festohet ->festohet 0 docs[0] -> docs[0] 1 1992 ->1992 0 hits[0] -> hits[0] 1 2303 ->2303 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 fiter ->fiter 0 docs[1] -> docs[1] 1 381 ->381 0 hits[1] -> hits[1] 1 844 ->844 0 keyword[2] -> keyword[2] 1 bajrami ->bajrami 0 docs[2] -> docs[2] 1 2971 ->2971 0 hits[2] -> hits[2] 1 5227 ->5227

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos