Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Finland"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ja kush e votoi Messin për “Topin e Artë” - BalkanWeb

Marrja e Topit të Artë të botërorit të fituar nga Gjermania, nga Leo Messi solli shumë polemika në shtypin sportiv dhe jo vetëm. Dhënie e çmimit loj
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Ja kush janë 13 adhuruesit e Mesitqë i dhanë trofeun e “Topit të Artë” - Shqiptarja.com

Pas deklaratave të legjendave të futbollit botëror dhe Presidentit, Blater kundër vendimit që Mesi të merrte çmimin e “Topit të Artë” pë
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Ja kush janë 13-të ekspertët që votuan Lionel Messin lojtarin më të mirë të botërorit - IndeksiOnline

Shpallja e Lionel Messit si lojtari më i mirë i Kampionatit Botërorë që u mbajt në Brazil, ka ngjallë reagime të shumta në gjithë botën n
- Shtuar 1 javė mė parė


»Rrëfimi për dy NATO - BalkanWeb

Lart në veriun e Evropës, ku demokracitë skandinave janë në kufi me Rusinë, janë paraqitur dy shikime të ndryshme për Organizatën e Paktit Veri-Atlant
- Shtuar 1 javė mė parė


»Artisti finlandez në Tiranë: Si na ndiqte Sigurimi në vitin 1986 - BalkanWeb

TIRANE-Më kujtohen burrat e fortë, automatikët, armët e ndryshme. Më ka lënë përshtypje të veçantë diçka që nuk e kisha parë m
- Shtuar 2 javė mė parė»Rrėfim pėr dy NATO - Tema


- Shtuar 2 javė mė parė


»Ku është zhdukur këngëtarja Valentina Rama? - IndeksiOnline

Këngëtarja e cila dikur shëndriste me vokalin dhe performancat e saja tashmë nuk shihet në skenën shqiptare. Valentina Rama duket sikur është zhdukur ng
- Shtuar 2 javė mė parė


»Armėt kimike,nis shkatėrrimi i 600ton kimikateve nė detin Mesdhe - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Njė ekuipazh i marinės amerikane ka filluar shkatėrrimin e armėve kimike siriane nė bordin
- Shtuar 2 javė mė parė


»SHBA fillojnë shkatërrimin e armëve kimike siriane - BalkanWeb

SHBA-Një ekuipazh i marinës amerikane ka filluar shkatërrimin e armëve kimike siriane në bordin e një anije amerikane në Mesdhe. Pentagoni thotë se shkatër
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nis shkaterrimi i armeve kimike - Top Channel

Një ekuipazh i marinës amerikane nisi shkatërrimin e armëve kimike siriane në bordin e anijes “Cape Ray” në Mesdhe. Sipas Pentagonit, asgjesimi i 600 tonë
- Shtuar 3 javė mė parė


»Armët kimike,nis shkatërrimi i 600ton kimikateve në detin Mesdhe - Shqiptarja.com

Një ekuipazh i marinës amerikane ka filluar shkatërrimin e armëve kimike siriane në bordin e një anije amerikane në Mesdhe.Pentagoni thotë se shkatërri
- Shtuar 3 javė mė parė


»Zbulohet aparati për identifikimin e ​kancerit të lëkurës në fazat e para - Shqiptarja.com

Shkencëtarët në Finlandë kanë prodhuar një aparat fotografik, i cili mund të ndihmojë me zbulimin e kancerit të lëkurës në fazat e para t&eu
- Shtuar 3 javė mė parė


»Gjykata e Lartė, thellohet pėrēarja mes mazhorancės dhe Presidentit - Gazeta Shqip

Mazhoranca PS-LSI i drejtohen me anė tė njė letre kreut tė shtetit, duke i parashtruar katėr kushtet e tyre 2 vende - 
- Shtuar 3 javė mė parė


»MISTER KONJAKU DHE PROVOKIMI EUROPIAN NDAJ LONDRĖS - Gazeta Shqip

ARBEN MANAJ
- Shtuar 4 javė mė parė


»Mister Konjaku dhe provokimi europian ndaj Londres - Top Channel

Arben Manaj - Zgjedhja e Presidentit të ri të BE-së, Juncker, në krye të punëve të Unionit, ka gjasa të ketë implikacione të thella dhe afatgjata p&eu
- Shtuar 4 javė mė parė


»Finlanda asgjëson armët kimike pa demonstrata - BalkanWeb

Seriali “Armët kimike siriane”, i harruar tashmë në këtë cep shkëmbor të Ilirisë së poshtme, shfaqi këto ditë epilogun e tij. Nga Sir
- Shtuar 4 javė mė parė


»Viza ia pamundëson provat në Finlandë - IndeksiOnline

Ndodh edhe kjo. Sigurisht që ndodh në Kosovë. Mbrojtësi i Hajvalisë, Veton Shabani pati siguruar prova te skuadra e Honkas në Finlandë, e cila drejtohet nga
- Shtuar 4 javė mė parė


»Kurti: Për 3 vjet patëm vetëm dhe dialog - IndeksiOnline

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje , Albin Kurti, së bashku me Sekretaren për Marrëdhënie me Jashtë në Lëvizjen Vetëvendosje, Puhie Demaku dhe a
- Shtuar 4 javė mė parė


»Statistikat e perdoruesve te droges ne Shqiperi - Top Channel

Pavarësisht ndërgjegjësimit për rreziqet, që drogat paraqesin për individët dhe familjet, numri i përdoruesve rritet çdo ditë. Sipa
- Shtuar 4 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1723 ->1723 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 finland ->finland 0 docs[0] -> docs[0] 1 1723 ->1723 0 hits[0] -> hits[0] 1 2594 ->2594

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos