Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Foto Harta"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»New York Times ndryshon politikė“Le tė liberalizohet marijuana” - Shqiptarja.com

Pas dekadash qėndrimi negativ, qysh nė vitin 1970 kur Presidenti Nixon dhe Kongresi Amerikan e shpallėn tė paligjshėm dhe vepėr penale konsumimin dhe tregtimin e marijuanės, New York Times ka vendosur
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Reforma territoriale, Mirdita etnikeul nė 1 tryezė tė majtė e tė djathtė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Kjo ėshtė harta e Mirditės para vitit 1949, kohė kur regjimi komunist, territorin e kėsaj k
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Harta e re Shoqata Bashkive dhe Komunave e mbeshtet - News of Albania

Transmetuar me 24072014 - 1853 Foto ilustruese PUBLICITET Tirane 24 korrik 2014 NOAal- Shoqata e Keshilltareve te Bashkive dhe Komunave
- Shtuar 1 javė mė parė


»Edhe 2 tė PS kundėr Territorit, Cara e Ndreu sduan ndarjen e zonave tė tyre - Ora News

Tiranė - Parid Cara, Pjerin Ndreu dhe Andrea Marto, tre deputetė tė PS-sė, janė kundėr variantit tė deritanishėm tė reformės territoriale. Ndėrsa deputeti Andrea Marto, nga
- Shtuar 1 javė mė parė


»Obama: Avioni malajzian u qėlluame raketė nga separatistėt rusė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Ja VIDEO e fundit brenda avionit Pėrgjimi/ Filorusėt: Qėlluam 1 avion VIDEO FOTO Si e parandjeu pasagjeri rrėzimin e avionit, ja ēfarė shkroi nė “FB” Foto/ Avi
- Shtuar 2 javė mė parė


»Avioni i Malaysia Airlines rrėzohet nė Ukrainė, 298 tė vdekur. Gjendet kutia e zezė - Ora News

Kiev-Njė avion malajzian, i linjės “Malaysia Airlines” me 298 pasagjerė nė bord ėshtė rrėzuar nė Ukrainėn Lindore, shumė pranė kufirit me Rusinė dhe shumė pranė qytetit
- Shtuar 2 javė mė parė


»Harta e re territoriale, ja cilat do tė jenė 61 bashkitė e vendit -FOTO - BalkanWeb

TIRANE-Shqipėria nga dje ka njė hartė tė re territoriale dhe mė tė zgjeruar, me 61 bashki. Ky ėshtė varianti pėrfundimtar i miratuar nga Komisioni parlamentar i Reformės Administrativo-Territoriale. K
- Shtuar 2 javė mė parė


»Shėrbimi Ukrainas: Avioni usulmua nga separatistėt rusė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Ja telefonatat e pėrgjuara nga Shėrbimi ukrainas Kulla pėr A1 Report:Avioni nuk u qėllua gabimisht Foto/ Avionėt shmangin fluturimet mbi Ukrainė FOTO
- Shtuar 2 javė mė parė


»Avioni i Malaysia Airlines rrėzohet nė Ukrainė, 295 tė vdekur. Gjendet kutia e zezė - Ora News

Kiev-Njė avion malajzian, i linjės “Malaysia Airlines” me 295 pasagjerė nė bord ėshtė rrėzuar nė Ukrainėn Lindore, shumė pranė kufirit me Rusinė dhe shumė pranė qytetit
- Shtuar 3 javė mė parė


»Ndarja e re territoriale, PDIU letërme propozime ministrit Çuçi - Shqiptarja.com

TIRANE - Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet i ka dorëzuar një letër zyrtare Ministrit të Çështjeve Vendore Bledi Çuçi lidhur me propozimet e saj p&e
- Shtuar 3 javė mė parė


»Antonia Young: Ju rrëfej gratë shqiptare që u bënë burra - BalkanWeb

TIRANE-Femrat vendosnin të qëndronin beqare gjithë jetën, që në moshë të re, duke pranuar të "bëheshin" meshkuj për të zëvendësuar
- Shtuar 5 javė mė parė


»Miti i rremë i kolonel Tomsonit dhe "Srebrenica" shqiptare e vitit 1914 - BalkanWeb

Disa vite më parë, tek rrëmoja në arkivën e Institutit të Historisë së Ushtrisë Holandeze, në Hagë për një studim timin mbi Mision
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Llamkos Kosova, mes kampionëve të Evropës - IndeksiOnline

Skuadra kampione e Kosovës, Llamkos Kosova është në një hartë me skuadrat kampione të të gjitha shteteve të Evropës. Në k
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Monitorohen plazhet e EvropėsShqipėria me cilėsinė mė tė dobėt  - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Harta Njė raport i Agjencisė Europiane tė Mjedisit ka pėrfshirė nė studimin e saj pėr cilėsinė e u
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Miss Shqiperia perzgjidhen 31 konkurrentet FOTO - News of Albania

Transmetuar me 30052014 - 0822 31 vajza nga ane e kend Shqiperise dhe trevave shqiptare do te garojne kete fund qershori per kuroren e me te bukures Nga 240 k
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Google Map, fshati i Lazaratit i vetmime ngjyrë jeshile mes shkëmbinjve! - Shqiptarja.com

TIRANË – Një Lazarat i mbuluar nga “jeshillëku”. Është ky imazhi i fshatit që njihet për kultivimin e hashashit, që shfaqet nëse do
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Tahiri: Divjaka dhe tritoli, inskenim. Po përgatitet ndërhyrja në Lazarat - BalkanWeb

TIRANE - Në kulmin e akuzave të opozitës për lidhje me trafikun e drogës, Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ftuar në emisionin Top Story me gazetarin Sokol Balla,
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Tahiri ne quotTop Storyquot premtimi i shtatorit - Top Channel

Në kulmin e akuzave të opozitës për lidhje me trafikun e drogës, Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ftuar në emisionin Top Story me gazetarin Sokol Balla në t
- Shtuar 3 muaj mė parė


»"Albania, Go your own way!", sloganii promovimit tė Shqipėrisė nė 2014 - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit FOTO TIRANE- "Albania, Go your own way!" ėshtė slogani qė do tė promovojė Shqipėrinė nėpėr botė p
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Territorialja, prezantohen 5 projekteRama: 'Hap drejt reformimit radikal' - Shqiptarja.com

TIRANE - Ministri i Shtetit pėr Ēėshtjet Vendore, Bledi Ēuēi prezantoi sot nė Komisionin e Posaēėm pėr Reformėn Territoriale pesė projekte tė qeverisė pėr ndarjen e re administrative tė Shqipėrisė. Nd
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 193 ->193 0 total_found -> total_found 1 193 ->193 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 foto ->foto 0 docs[0] -> docs[0] 1 32604 ->32604 0 hits[0] -> hits[0] 1 44016 ->44016 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 harta ->harta 0 docs[1] -> docs[1] 1 3833 ->3833 0 hits[1] -> hits[1] 1 5084 ->5084

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos