Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Gjerman"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Autoret Demtohet Postbllok akti eshte i qellimshem - Vizion Plus

brbrVepra qe qendron prej me shume se nje viti ne qender te Tiranes e titulluar Postbllok eshte demtuar ne nje nga pjeset e saj Denoncimi eshte bere paraditen e te henes nga dy autoret e vepres Ardi
- Shtuar 1 ditė mė parė


»LIVE: Dita e fundit e transferimeve - IndeksiOnline

Sot është dita e fundit e afatit kalimtar veror të transferimit të futbollistëve. Indeksonline në kohë reale do t’ju informojë për të gj
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Ja cila është fjala më e rrezikshme e këtyre kohërave - BalkanWeb

RUSI-Kjo fjale nënkupton pushtim, nënkupton marrje territoresh, nënkupton luftë. Novorossia, kjo është fjala më e rrezikshme e kohës sonë! Tan
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Polonia humb kryeministrin. Europa fiton Presidentin - BalkanWeb

Më 1 Maj 2004, Varshava së bashku me 9 kryeqytete të tjera të ish bllokut komunist festonte një nga ngjarjet më domethënëse të historisë së saj t
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Opozita, Rama: Plakė qė qahet nga mbingopja. Argumentat pėr bojkot nuk qėndrojnė - BalkanWeb

TIRANĖ-“Opozita sot nuk ka nevojė pėr bebisiter se nuk ėshtė bebe qė qahet nga uria, por ėshtė njė plakė qė qahet nga mbingopja”. Kėshtu e etiketoi kryeministri Rama bojkotin e opozitės nė
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Merkel: Armatosja e kurdëve në Irak është në interes tonin - IndeksiOnline

 Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u ka thënë ligjvënësve në Gjermani se është në interes të shtetit gjerman armatosja e kurdëve në
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Përfaqësuesve të Komunës së Gjilanit iu ndalohet hyrja në deponinë regjionale të mbeturinave - IndeksiOnline

Drejtori për Zhvillim Ekonomik Ismail Januzi i shoqëruar nga drejtori ekzekutiv i kompanisë “Eko-Higjiena”, Bajram Isufi kanë vizituar sot deponinë e mbetu
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Lustracioni, një bebe që duan ta mbysin të gjithë - BalkanWeb

Ligji i Lustracionit, me shumë gjasa, edhe këtë sesion parlamentar nuk do shqyrtohet ose, më e keqja fare, gjoja do të merret në konsideratë, për të rë
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Bajerni ngec perballe Shalkes - Top Channel

Bajerni ngec në javën e dytë të Bundesligës në stadiumin e Shalkes dhe largohet prej andej me vetëm një pikë. Në kryendeshjen e k&eum
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Nuk bën punë as Di Maria, humbetdhe City, Bayern barazon me Schalke - Shqiptarja.com

Problemet e Manchester United këtë fillim edicioni nuk i zgjidh dot as blerja më e shtrenjtë në historinë e kampionatit anglez, Di Maria. ‘Djajtë e Kuq’
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Vexhi Buharaja, pa mite e mjegull,imazhi i gabuar - Shqiptarja.com

Njerëzit e thjeshtë e shihnin me adhurim për shkak të poezive të Saadiut. Ja pse e kujtonin përkthyesin Buharaja si autorin e tyre.Figura e Vexhi Buharasë p&
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Putin Ukrainasit si nazistet - Top Channel

Presidenti rus Vladimir Putin ka vendosur të mbrohet, duke i krahasuar ukrainasit me nazistët. “Ushtria e Kievit po luan rolin e të keqit duke vënë n&e
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Valdet Rama firmos per dy vite te Mynih 1860 - Panorama

e Shtune 30 Gusht 20141220 pm Nuk ka me dilema Valdet Rama eshte zyrtarisht lojtar i klubit te Bundesliges 2 gjermane TSV Mynih 1860 Transferimi i mesfushorit te Kombetares shqip
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Aha gjermani i ben llogarite me laps - Top Channel

Nga Fatos Baxhaku - “Aha, gjermani i bën llogaritë mirë! Ai i bën me laps në dorë!”. Kjo fjali u tha në orët e paradites në një nga stacio
- Shtuar 4 ditė mė parė


»BE sanksione te reja ndaj Rusise - Top Channel

Udhëheqësit e BE-së do të takohen në Bruksel për të vendosur sanksione të reja ndaj Rusisë, pas akuzave te fundit se Moska ka shtuar praninë e saj ush
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Zyrtare: Valdet Rama te 1860 Munchen - Shqiptarja.com

Valdet Rama ka gjetur klubin e ardhshëm ku do të luaj, duke nënshkruar një kontratë dy vjeçare me ekipin e Munich 1860 që garon në Bundesliga II të Gjerm
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Ahmetaj Ne 24 shtator detajojme projektet - Vizion Plus

brbrNe 24 shtator ministrat e Ekonomise te Ballkanit nen mbikeqyrjen e ministrit gjerman te ekonomise do te detajoje planin ekonomik per te thithur investimet 12 miliard euro te premtuara nga Bashkimi
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Ballkani shprese per fonde nga BE - Top Channel

Pas konferencës për Ballkanin në Berlin, ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, në një intervistë për Top-Channel thotë se tashmë
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Putin: Ushtria ukrainase si ajo naziste - IndeksiOnline

Kësaj radhe presidenti rus, Vladimir Putin është mbrojtur, duke thënë se ukrainasët janë si nazistët.  &ldquo
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Zbardhet lista anti-Portugali - Top Channel

Mesfushorët Herolind Shala dhe Taulant Xhaka janë dy prurjet e reja në kombëtare për ndeshjen kundër Portugalisë, sfida e parë kualifikuese për Euro 2016.
- Shtuar 4 ditė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 24165 ->24165 0 time -> time 1 0.016 ->0.016 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 gjerman ->gjerman 0 docs[0] -> docs[0] 1 24165 ->24165 0 hits[0] -> hits[0] 1 40604 ->40604

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos