Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Gjykata Administrative Ligji"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Brace Kuvendi se shkarkon dot Fullanin do e ndryshojme ligjin - Panorama

e Premte 29 Gusht 20141125 am Kryetari i Komisionit Parlamentar te Ekonomise Erjon Brace iu pergjigj Guvernatorit Fullani se nuk do te shkoje ne Banken e Shqiperise per te marre
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Braccedile Kuvendi srsquoe shkarkon dot Fullanin - Top Channel

Me pretendimin se Kuvendi nuk e shkarkon dot guvernatorin dhe Këshillin Mbikëqyrës të BSH me ligjin aktual, kryetari i komisionit të ekononomisë Erjon Braçe i ka d
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Nderojeni Nishanin-President! - BalkanWeb

Ndihem i penduar që ndonjëherë kam bërë capak kritika modeste, pa zarar, për Nishanin- President. Ky burrë shteti, në fakt duhet nderuar e respektuar më sh
- Shtuar 1 javė mė parė


»'Drejtėsia', Alibeaj: Jo ndryshime nėKushtetutė, por nė paketat e ligjeve - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE - Nisja e sesionit tė ri parlamentar lajmėron dhe fillimin e reformės nė gjyqėsor, nj
- Shtuar 1 javė mė parė


»Rama Doreheqjen nuk ia kerkoj dot as Fullanit dhe as Nishanit - News of Albania

Transmetuar me 21082014 - 1212 Kryeministri Edi Rama Lajme te lidhuraFOTOĀ VIDEOĀ FJALIMI I PLOTĀ T GJITHA PYETJE-PRGJIGJET PUBLICITET
- Shtuar 2 javė mė parė


»Rama: BSH e pavarur, t'i kėrkoj dorėheqjen Fullanit, njėsoj si t'ia kėrkoja Presidentit - BalkanWeb

TIRANE-“Nuk do bėj asnjė bilanc imagjinar. Por as nuk do tė shmang problematikat. Do tregoj se qeveria po mban angazhimet njė e nga njė dhe se do pėrpiqet tė rrisė cilėsinė nė cdo aspekt tė jetė
- Shtuar 2 javė mė parė


»Rama Fullanit nuk i kerkoj doreheqjen Skandali i Sarandes i turpshem - News of Albania

Transmetuar me 21082014 - 1212 Kryeministri Edi Rama Lajme te lidhuraFOTOĀ VIDEOĀ FJALIMI I PLOTĀ T GJITHA PYETJE-PRGJIGJET PUBLICITET
- Shtuar 2 javė mė parė


»Kthimi i ligjeve në Kuvend, Nishani: Cenojnë kompetencat e Presidentit - BalkanWeb

TIRANE-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka shpjeguar dje arsyet e kthimit të 3 ligjeve në Kuvend pak ditë më parë. Në një intervistë për “
- Shtuar 3 javė mė parė


»Ndëshkim tatimorëve nësevendimi u rrëzohet në gjykatë - Shqiptarja.com

TIRANE- Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë do t'i paraqesë ministrisë së Financave propozimet për ndryshimin e paketës Fiskale. Kreu I saj Nikolin Jaka bëri pu
- Shtuar 3 javė mė parė


»Demokracia ne nje sprove jetike - Panorama

e Shtune 16 Gusht 20141211 pm p classwp-caption-text PRE ZOGAJSSSAbrASSPRE ZOGAJbrbrSSSAbrASSĀ  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā Paketa e ligjeve qe u miratuan me goditje te perqendruar ne se
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nishani i kthen Kuvendit 3 ligje: Kufizohen kompetencat e Presidentit nga ligji pėr KLD - BalkanWeb

TIRANĖ- Presidenti Bujar Nishani i ka kthyer sot Kuvendit pėr rishqyrtim 3 ligje, atė pėr organizimin e Gjykatave Administrative, pėr Policinė e Shtetit dhe KLD-sė. Nė arsyetimet e tij Kreu i
- Shtuar 3 javė mė parė


»Presidenti kthen tre ligje per rishqyrtim ne Kuvend Rama Keqardhje - News of Albania

Transmetuar me 15082014 - 1330 Presidenti Bujar Nishani PUBLICITET Tirane 15 gusht 2014 NOAal- Presidenti Bujar Nishani ka dek
- Shtuar 3 javė mė parė


»"Policia, KLD e Administrativja"Presidenti 'rrėzon' sėrish qeverinė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Rama: Keqardhje pėr Nishanin Presidenti i Republikės Bujar Nishani ka kthyer pėr rishqyrtim nė Ku
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nishani kthen pr/ligjin e Policisė, Rama i shkruan nga fb: E ke kot - Ora News

Tirane- Presidenti, Bujar Nishani, kthen pėr rishqyrtim pr/ligjin pėr policinė e Shtetit tė cilėn maxhoranca e miratoi vetėm me votat e saj, (opozita nuk ishte e pranishme) seancėn
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nishani i kthen Kuvendit 3 ligje, Rama: Keqardhje pėr pseudoargumentet e PD - BalkanWeb

TIRANĖ- Presidenti Bujar Nishani i ka kthyer sot Kuvendit pėr rishqyrtim 3 ligje, atė pėr organizimin e Gjykatave Administrative, pėr Policinė e Shtetit dhe KLD-sė. Nė arsyetimet e tij Kreu i
- Shtuar 3 javė mė parė


»Koncesionet e Bulqizės, nėse nuk investojnė, brenda vitit revokohen - Gazeta Shqip

Ndryshime nė ligjin minerar, ja si zgjidhen konfliktet pėr galeritė dhe mbivendosjet e lejeve Garancia  - Garancia financiare kthehet e plotė kur vlera e inves
- Shtuar 4 javė mė parė


»Ligji i KLD, Majko: Nėse opozitaka dyshime ta ēojė nė Kushtetuese - Shqiptarja.com

TIRANE - Nė kushtet kur KLD vijon moskryerjen e detyrave funksionale dhe pėr mė tepėr insiston nė shkeljen e vazhdueshme tė ligjit, sigurisht qė kjo mazhorancė nuk e ka luksin tė shohė se si degradon
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Elbasan denohet me nje vit burg kreu i INUK - News of Albania

Foto arkiv PUBLICITET Elbasan 22 korrik 2014 NOAal- Gjykata e Elbasanit denoi me nje vit burg ish-Kryeinspektorin e Inspektoratit Ndertimor Urbanistik te Bashkise se ketij qyteti Ner
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Akuzohet pėr shpėrdorim detyre, njė vit burg pėr ish- kryeinspektorin e INUV - BalkanWeb

ELBASAN-Gjykata e Elbasanit dėnon me 1 vit burg ish-Kryeinspektorin e Inspektoratit Ndėrtimor Urbanistik tė Bashkisė sė kėtij qyteti, Neritan Zotaj, i akuzuar pėr shpėrdorim detyre. Akuza ėsht
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Reforma ne drejtesi perplasja e madhe - Top Channel

Ka patur përpjekje radikale për të ndryshuar sistemin e drejtësisë në këto 24 vite demokraci, duke nisur që nga diplomat e famshme 6-mujore në vitin 1992.
- Shtuar 2 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1086 ->1086 0 time -> time 1 0.007 ->0.007 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 gjykata ->gjykata 0 docs[0] -> docs[0] 1 55334 ->55334 0 hits[0] -> hits[0] 1 109350 ->109350 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 administrative ->administrative 0 docs[1] -> docs[1] 1 17838 ->17838 0 hits[1] -> hits[1] 1 30150 ->30150 0 keyword[2] -> keyword[2] 1 ligji ->ligji 0 docs[2] -> docs[2] 1 47652 ->47652 0 hits[2] -> hits[2] 1 88938 ->88938

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos