Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Gjykime"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Një replikë e detyruar me Pëllumb Xhufin - BalkanWeb

Gjatë javëve të fundit kam mësuar një fjalë të re. E pranoj se gjuha shqipe nuk është pika ime e fortë. Si gazetar për disa vite, si shkrues arti
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Ca të nënës e ca të njerkës - BalkanWeb

Mund të shani sa të doni shenjtorin, mjafton të mos prekni kultin e individit të Kryepiskopit Anastas. Ky është mësimi antiortodoks  që na jep hierark
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Terroristet e Boko Haram shpallin Kalifatin islamik - Panorama

e Marte 26 Gusht 20141237 pm p classwp-caption-text Shekau lideri i Boko Haram ne GwozabrbrThemelohet nje tjeter Shtet Islamik Lideri i grupit te armatosur 8220Boko Haram8221 Abu
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Jo me kaq inat ju lutem - Panorama

e Merkure 27 Gusht 20141207 pm HAMDI JUPEbrbrĀ  Ne ditet e fundit te gushtit nuk ishte e thene qe shqiptaret te shijonin deri ne fund pushime te qeta Qetesine e tyre e prishen pi
- Shtuar 7 ditė mė parė


»ā€‹Ivanoviq i zhgënjyer që s’e kanë vizituar politikanë e zyrtarë shqiptarë - IndeksiOnline

EULEX-it i duhet një “peshk i madh” nga serbët për ekuilibër etnik në arrestime dhe në gjykime edhe pas raport të Dic Marttyt dhe paralajmë
- Shtuar 1 javė mė parė


»Basha takim me krerėt e rinj tė PD: Kemi nisur rrugėn e fitores - BalkanWeb

TIRANE- Kryetari i PD-sė, Lulzim Basha zhvilloi njė takim me drejtuesit e rinj tė PD-sė nė rrethe, nė pėrfundim tė procesit zgjedhor brenda Partisė Demokratike. “Konkurrimi ishte me dinj
- Shtuar 4 javė mė parė


»Obama: CIA ka torturuar disa persona - BalkanWeb

SHBA-Presidenti Barack Obama pranoi të premten se Shtetet e Bashkuara "kanë torturuar disa njerëz", pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001, por i paralajmëroi që nje
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Obama e pranon: CIA ka torturuarnjerëz pas sulmeve të 11 shtatorit - Shqiptarja.com

Presidenti Barack Obama pranoi se Shtetet e Bashkuara "kanë torturuar disa njerëz", pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001, por i paralajmëroi  që njer&eum
- Shtuar 1 muaj mė parė»Mediat serbe: Mund të ngrihetpadi ndaj Haradinajt, për krime lufte - Shqiptarja.com

Raporti i prokurorit amerikan Clint Williamson, bazuar në pretendimet e Dick Marty-t për trafikim organesh, ka ngjallur debate të shumta në Kosovë dhe më gjerë. Edhe
- Shtuar 1 muaj mė parė


»KLD-ja , kjo fabrikė korrupsioni! - Shekulli

Idajet Beqiri Sistemin gjyqėsor nė Shqipėri ka kohė qė ka marrė rrokullimėn. Qytetarėt nuk i besojnė mė kėtij sistemi. Ky mosbesim, shpeshherė ėshtė shprehur edhe me akte tė r
- Shtuar 2 muaj mė parė»Ndreu: SHKB, kobure e ministritNė fushatė vėzhgoi dhe deputetė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE - Funksionimi i Shėrbimit tė Kontrollit tė Brendshėm me ligjin e vitit 2008 nuk ka q
- Shtuar 2 muaj mė parė


»KLD-ja, kjo fabrikė korrupsioni! - Shekulli

Idajet Beqiri Sistemi gjyqėsor nė Shqipėri ka kohė qė ka marrė rrokullimėn. Qytetarėt nuk i besojnė mė kėtij sistemi. Ky mosbesim, shpeshherė ėshtė shprehur edhe me akte tė rė
- Shtuar 2 muaj mė parė


»“Ali Hadri”: Në Shkup, si në kohën e Millosheviqit - IndeksiOnline

Kryesia e Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, ka reaguar ndaj përdorimit të dhunës nga ana e policisë
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Bleona Qereti: Ganit do t'i shkoj në dasmë. Kam 5 vjet që fle vetëm - BalkanWeb

TIRANE-Nuk e dimë nëse po të mos ishte larguar nga Shqipëria drejt tokës së premtuar, Bleona Qerreti do të ishte ajo që njohim sot. E lirshme, larg komplekseve
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Leka: Shqipja europiane, largstudiuesve amatorė - Shqiptarja.com

TIRANE- Studiuesi Georges Leka zhvilloi njė takim nė Paris me temė “Shqipja nė Historinė e Qytetėrimit Europian”. Nė takim ishte i pranishėm edhe ambasadori shqiptar nė Paris, Dritan Tole.
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Komuna e Prishtinës reagon ndaj raportit të INPO - IndeksiOnline

Komuna e Prishtinës ka reaguar ndaj deklarimeve të organizatës INPO, se kryetari Shpend Ahmeti ndonëse kishte premtuar se me ardhjen e tij në krye të Komunës
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kërkohet lirimi nga paraburgimi për “rastin e Drenicës” - IndeksiOnline

Në Gjykatën Themelore në veri të Mitrovicës, të premten ka nisë shqyrtimi kryesorë ndaj grupit të dytë të rastit Drenica. Është
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Diktatura dhe qëndresa e gruas kalvari në burgjet e komunizmit - Shqiptarja.com

Rreth librit të Fatbardha Saraçi (Mulleti)… Një enciklopedi e vogël e dhimbjes njerëzore dhe e dhunës shtetërore në Shqipërinë e viteve 1944&
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 866 ->866 0 total_found -> total_found 1 866 ->866 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 gjykime ->gjykime 0 docs[0] -> docs[0] 1 866 ->866 0 hits[0] -> hits[0] 1 975 ->975

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos