Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Gjykimet"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Projekt i Sami Frashërit për ndarjen administrative të Perandorisë Osmane - BalkanWeb

Perandoria Osmane, gjatë gjithë kohës së ekzistencës së saj, ka bërë ndryshime të shumta në organizimin dhe ndarjen administrative të territoreve
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Fjalimi i Enverit ne Kongresin VII ishte i incizuar por se kuptuan - Panorama

e Enjte 21 Gusht 20141231 pm p classwp-caption-text NJE NGA KUVENDET E PARTISE KOMUNISTE NE VITET 70brbrDitari i Haxhi Kroit ish-shefi i kabinetit te kreut te regjimitbrbrEnveri
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Rama: T'i kėrkoj dorėheqjenFullanit, si t'ja kėrkoja Nishanit - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANĖ - “Unė nuk mund t’i kėrkoj dorėheqjen guvernatorit tė Bankės sė Shqipėri
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Gjykata Kushtetuese qorton Kryeziun, ia ndalon gjykimet politike - IndeksiOnline

Të martën, më 19 gusht 2014, Komisioni i gjyqtarëve, i formuar me vendim të Kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, ka dorëzuar raportin përfundimtar me
- Shtuar 1 javė mė parė


»"Kokëdhima të dorëhiqet, nëse ka tentuar të mbyllë çështjen" - BalkanWeb

TIRANE-Deputetja e Partisë Demokratike, Mesila Doda, njëherazi kryetare e Aleancës së Grave Deputete, në një intervistë të dhënë dje për "Gazeta
- Shtuar 1 javė mė parė


»Braçe: Fullani, kryeinspektori,Këshilli Mbikqyrës të largohen - Shqiptarja.com

TIRANE- Nënkryetari i grupit parlamentar të PS, njëherësh dhe kreu i komisionit të Ekonomisë në Kuvend, Erjon Braçe është shprehur se kishte t&
- Shtuar 2 javė mė parė


»Serbia bllokon proceset për krime lufte në Kosovë - IndeksiOnline

Gjykimet për krime lufte janë bllokuar proceduralisht në Serbi. Viktimat nga Kosova, nuk po e gjejnë drejtësinë duke u penguar me vendime të pabazuara në
- Shtuar 3 javė mė parė


»Ēejku: Tirana, mė tepėr diplomate nė BE, qė ti ndihmojė shqiptarėt nė Maqedoni - Ora News

Tiranė Arben Ēejku, ish-Ambasadori shqiptar nė Maqedoni ka dhėnė gjykimet e veta nė njė intervistė dhėnė televizionit Ora Neės. I ftuar nė studio, Ēejku ka analizuar situatėn e te
- Shtuar 4 javė mė parė


»Protestantizmi dhe kriza e katolicizmit - Tirana Observer

Nga Lavdosh Ahmetaj
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Nėpunėsi civil, Harito: Nė shtator do tė ndryshohet ligji - Gazeta Shqip

Marrja e statusit dhe reforma administrative kėrkojnė rishikimin e tij HERION MESI
- Shtuar 1 muaj mė parė


»“Territorialja”, Fino: 131 vendorė kundėr hartės me 39 - 47 njėsi - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANĖ - Shumica e njėsive vendore janė kundėr variantit tė hartės sė re territoriale me 39
- Shtuar 1 muaj mė parė


»KLD shqyrton kėrkesat pėr procedimin e 8 gjyqtarėve, Gjoni: Po sulmohem politikisht - BalkanWeb

TIRANĖ- Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė po vijon rendin e ditės me shqyrtimin e kėrkesės pėr procedime disiplinore ndaj 8 gjyqtarėve, mes tė cilėve edhe pėr gjyqtarin e Gjykatės sė Apelit Gjin Gjoni, nj
- Shtuar 2 muaj mė parė


»“Ali Hadri”: Në Shkup, si në kohën e Millosheviqit - IndeksiOnline

Kryesia e Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, ka reaguar ndaj përdorimit të dhunës nga ana e policisë
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Kam nėnshkruar 600 kontrata se mė duheshin para. Mos mė ēoni nė burg se do mė dhunojnė - Gazeta Shqip

Supermashtruesi  Muēaraku, para gjyqtarėve qan e kėrkon mėshirė, buzėqesh para kamerave Edmond Hoxhaj
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Administrata fiskale dhe rrėnimi 8-vjeēar - Shekulli

Ervin Koēi Ndėr sfidat kryesore tė qeverisė “Rama”, tė theksuara edhe nė programin e qeverisė, janė miradministrimi fiskal dhe formalizimi i ekonomisė. Realiteti i trashėguar
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Itali-Uruguaj, Rama sheh ndeshjen nė pab: Kjo Itali nuk meritoi mė shumė - Ora News

Tiranė  – Kreu i Qeverisė e ka ndjekur sonte si tifoz i Italisė, nga njė pub nė kryqytet, ndeshjen Itali – Uruguaj, qė e ka tensionuar dhe emocionuar, por jo aq sa tė m
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Nėpunėsi civil, qeveria nis krijimin e hapėsirave pėr vende pune - Gazeta Shqip

Projektligji: Gjykatat Administrative shtojnė personelin me ndihmės ligjorė pranė gjyqtarėve Shkarkimet pa motivacion – Kur largimi nga
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kelmendi rrëfen ‘Shansingjerman...’ e ‘Kadarenë ndryshe’ - Shqiptarja.com

Protagonisti i të ashtuquajturit “Shansi gjerman për Shqipërinë”, ish-ministri i Jashtëm gjerman, Hans Dietrich Gensherfiet në librin më të ri t&eum
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Ramiz Alia i kėrkoi Shtrausit dėmshpėrblimet e luftės - Gazeta Shqip

Marrėdhėniet shqiptaro-gjermane nė vėshtrimin e gazetares sė Deutsche Welle-s, Mimoza Cika-Kelmendi. Ish-ministri i Jashtėm gjerman nė Shqipėri, Hans Dietrich Gensher, kujton takimin me
- Shtuar 3 muaj mė parė


»NJĖ HIMN PĖR MEDIOKRITETIN KOLEKTIV - Gazeta Shqip

ILIR YZEIRI
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 966 ->966 0 total_found -> total_found 1 966 ->966 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 gjykimet ->gjykimet 0 docs[0] -> docs[0] 1 966 ->966 0 hits[0] -> hits[0] 1 1075 ->1075

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos