Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Inxhinieri Materiale"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Opinioniste apo oportuniste - Top Channel

AGO NEZHA - Ne respektojmë mendimet e kundërta, se para së gjithash pluralizmi është besim në vlerën e larmisë së mendimeve. Larmia e mendimeve ës
- Shtuar 1 vit mė parė»Kryeministri Berisha pėrshėndet takimin me tė rinjtė e Forumit Rinor tė Partisė Demokratike   - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Berisha ishte i pranishëm sot në punimet e Forumit Rinor të Partisë Demokratike të Elbasani
- Shtuar 2 vite mė parė
»21 Janari, në lap-topin e Kasajt nuk ka asnjë gjurmë - Shqiptarja.com

Kur prokuroria e Tiranës, është në fazën përfundimtare të mbylljes së hetimeve ndaj inxhinierit të IT-së Armand Kasa, në adrresë të saj
- Shtuar 3 vite mė parė»Te persekutuarat e komunizmit - Top Channel

Në muzeun kombëtar këto ditë është çelur pavioni i krimeve të diktaturës. Ndër të tjera aty ka shumë materiale, dëshmi të tortur
- Shtuar 3 vite mė parė
»Ina Rama: Kemi indicie qė tre deputetėt kanė lidhje me persona tė dhunshėm - Metropol

24/01/2012  Kuvendi tė na japė autorizimin pėr t’i hetuar. Vendimi i gjykatės do apelohet TIRANE-Kryeprokurorja Ina Rama, i ka kėrkuar Policisė sė Shtetit bashkėpunim pėr tė faktuar
- Shtuar 3 vite mė parė


»Pirro Vito Takimi im me ausheskun ne ditet e fundit te jetes se tij - Gazeta Standard

Flet ambasadori i jashtezakonshem dhe fuqiplote i vendit tone Pirro Vito ne Rumanine e vitit 1989. Takimi i vecante me ausheskun i cili pak muaj me mbrapa do te ekzekutohej dh
- Shtuar 3 vite mė parė


»Tafaj Buxheti 2012 realist zgjerim i sistemit te Arsimit te Larte - ABC News

Një buxhet realist e ka cilësuar ministri i Arsimit dhe Shkencës, Myqerem Tafaj, projektbuxhetin e vitit 2012. Për MASH në pr/buxhet është planifikuar 38.93 miliard&
- Shtuar 3 vite mė parė


»Pranimet nė universitete, shtohen kuotat pėr vitin e ardhshėm - Gazeta Mapo

Projektbuxheti i Ministrisė sė Arsimit pėr vitin 2012 ėshtė planifikuar 38.93 miliardė lekė, ose 2.8 pėr qind e PBB-sė Mė shumė studentė do tė pranohen gjatė vitit tė ardhshėm akademik nė
- Shtuar 3 vite mė parė


»Pikct e fituesit te fundit me formularin A3 ne baze te degeve. - Gazeta Standard

UNIVERSITETI I TIRANEumlS 4919.70 Histori 001 4917.80 Gjeografi 002 5066.90 Gjuhe - Letersi 003 5192.60 Biologji 005 4462.40 Fizike 008 4983.50
- Shtuar 3 vite mė parė


»Transferimi i studimeve, MASH nxjerr ndarjen e 500 kuotave - Gazeta Mapo

Ministria e Arsimit zbardh ndarjen e 500 kuotave pėr transferime studimesh dhe program tė dytė studimi, pėr ciklin e parė me kohė tė plotė nė universitetet publike tė vendit. Shpėrndarja e kuotave
- Shtuar 3 vite mė parė


»UMT celet universiteti i pare per teknologjine e informacionit ne Shqiperi - Gazeta Standard

Flet per Standardin Prof. Dr. Gezim Karapici rektori i Universitetit Metropolitan Tirana Ne nje kohe kur mbi 30 per qind e studimeve ne vendet e zhvilluara jane te orientuara
- Shtuar 3 vite mė parė»Universitetet publike, 3 mijë vende të lira - Gazeta Start

Megjithatė, rezultatet zyrtare janė dhėnė pėr Universitetin e Tiranės dhe atė Politeknik. Sipas tė dhėnave tė UT-sė, nė kėto fakultete kanė mbetur rreth 631 vende bosh nė tė 8 fakultetet. 
- Shtuar 3 vite mė parė


»Miniera e Bulqizes po varroset - Top Channel

Ish-zëvendësministri i Energjetikës Pajtim Bello lëshon alarmin se miniera e Bulqizës ka vetë
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 178 ->178 0 total_found -> total_found 1 178 ->178 0 time -> time 1 0.020 ->0.020 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 inxhinieri ->inxhinieri 0 docs[0] -> docs[0] 1 1730 ->1730 0 hits[0] -> hits[0] 1 3453 ->3453 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 materiale ->materiale 0 docs[1] -> docs[1] 1 25467 ->25467 0 hits[1] -> hits[1] 1 30803 ->30803

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos