Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Kamenic"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Kosumi: Anamorava dhe Gollaku duhet të kujdesen për vete - IndeksiOnline

Kandidati i AKR-së për deputet të Kuvendit të Kosovës, ish kryeministri Bajram Kosumi ka takuar një numër të madh qytetarësh të Kamenicës
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Ashpersohen tonet e fushates - Top Channel

Dy subjektet më të mëdha politike, PDK dhe LDK kanë shpalosur të premten programet e tyre para qytetarëve të Kamenicës. Teksa kreu i PDK-së Hashim Tha&cced
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Karaçeva, mbetet problematike - IndeksiOnline

Shpesh takojnë xhandar serbë brenda territorit të fshatit të tyre. Ndjehen të kërcënuar dhe të tradhtuar nga isntitucionet e shtetit të Kosovë
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Mustafa: Hipokrizi loja e PDK-së me shamitë - IndeksiOnline

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe kandidati për kryeministër, Isa Mustafa, ka thënë të premten gjatë një tubimi në Kamenic&e
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Surdulli në shtëpi, EULEX në seancë - IndeksiOnline

Ish kreu i komunës së Kamenicës Shaip Surdulli nuk ka asnjë informacion nga EULEX-i se ka pasur seancë këtë të marte. Trupi gjykues të martën
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Ish Kryetari i Kamenicës, akuzohet për 384 euro - IndeksiOnline

Ish kryetar i Komunës së Kamenicës Shaip Surdulli akuzohet nga Prokuroria Speciale e Kosovës (EULEX) për "shpërdorim të detyrës zyrtare", duke
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Shaip Surdulli të martën në gjyq - IndeksiOnline

Tash është radha e Surdullit. Ish-kryetari i Kamenicës të martën për herë të parë do të ulet në bankën e të akuzuarve. Në
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kosove vijojne strukturat paralele - Top Channel

Strukturat paralele të Serbisë janë aktive në Kosovë, edhe pse marrëveshja e Brukselit ndërmjet Kosovës dhe Sërbisë parashikon eliminimin e tyre.
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kosova s’po mund t’i heqë strukturat paralele të Serbisë, as pas Marrëveshjes - IndeksiOnline

Strukturat paralele të Serbisë janë aktive në Kosovë, edhe pse marrëveshja e Brukselit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë parashikon eliminimin e tyre.
- Shtuar 3 muaj mė parė


»VV kërkon që 11 maji 1999 të shpallet dita e gjenocidit serb - IndeksiOnline

Arsim Thaçi këshilltar i VV ka kërkuar që 11 maji 1999 të shpallet si dita e gjenocidit okupues shtetërorë serb në Komunën e Dardanës, si p&
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Xhandarmëria serbe hynë prap në Karaqevë - IndeksiOnline

Selver Lenjani përfaqësues i fshatit Karaqevë thotë për rajonipress se të martën rreth orës 12.00 janë parë forca të xhandarmëris&eu
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Ramadani - Thaçit: Merru me xhandarmërinë serbe - IndeksiOnline

Deputeti i AAK-së dhe sekretari i përgjithshëm i kësaj partie, Burim Ramadani ka reaguar pas lajmit se xhandarmëria serbe ka hyrë sot sërish në fshatin
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Agani në Kamenicë premton mbështetje institucionale - IndeksiOnline

 Ministri i Shëndetësisë së Republikës së Kosovës, Ferid Agani, ka premtuar se do të angazhohet maksimalisht në shfrytëzimin e opsioneve
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Çitaku: Integrimi i vërtetë duhet të ndodh në komuna jo në Bruksel - IndeksiOnline

Ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku, është duke vazhduar me vizitat nëpër Komunat e Kosovës për të takuar kryetarët e Komunave me q&eum
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Arrestohet Vali Corleone - BalkanWeb

GJILAN- I kërkuar për një kohë të gjatë, të mërkurën policia ka arritur ta prangos Princ Vali Corleonen (Valdrin Sylejmani). Ai, sipas komandantit të
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Vazhdon të bie shi, përmbyten qindra e mijëra hektarë tokë (Foto) - IndeksiOnline

Gjendja aktuale në Budrikë të Vitisë është alarmante (I plotësuar) - Banorët e fshatit Budrikë të Vitisë, janë n&eu
- Shtuar 4 muaj mė parė


»​FOL: Komunat të ndryshojnëRregulloren e Transparencës - Shqiptarja.com

Lëvizja FOL ka bërë publike kërkesën të cilën do t’ia dërgojë komunave të Kosovës për rishikimin dhe plotësimin e Rregullores Kom
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Komunat të ndryshojnë Rregullorën e Transparencës - IndeksiOnline

Lëvizja FOL ka mbajtur sot konferencën për media përmes së cilës ka bërë publike kërkesën të cilën do t’ia dërgojë k
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Për tre muaj, 27 të vdekur në aksidente komunikacioni - IndeksiOnline

Në tre mujorin e parë të vitit 2014, në Kosovë janë shënuar 27 vdekje, si pasojë e aksidenteve në komunikacionin rrugor. Këtë pë
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Dëshmia e dëshmitarit që nuk u mor kurrë parasysh - IndeksiOnline

 Llashtica e dërmuar as pas 15 vitesh nuk mori përgjigje nga organet e drejtësisë. Nuk mjaftuan as deklaratat e Vlora Shabanit, Deli Hysenit, Drita Hysenit, Ymer Ibish
- Shtuar 4 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 497 ->497 0 total_found -> total_found 1 497 ->497 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 kamenic ->kamenic 0 docs[0] -> docs[0] 1 497 ->497 0 hits[0] -> hits[0] 1 928 ->928

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos