Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Kodi Zgjedhor L"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Gjykata Kushtetuese pranon padinë e AK-së për Kodin Zgjedhor - BalkanWeb

TIRANE - Gjykata Kushtetuese ka pranuar padinë e Aleancës Kuq e Zi për ndryshimin e Kodit Zgjedhor. Aleanca Kuqezi iu drejtua Gjykatës Kushtetuese me një padi, pë
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Alfred Moisiu: Zgjedhor pėr listat e deputetėve tė Kuvendit - Gazeta Shqip

INTERVISTA  Tė ndryshojė Kodi KLD pėrgjegjėse pėr gjyqėsorin. Bojkoti i PD nuk ėshtė zgjidhje, debati bėhet nė Kuvend
- Shtuar 1 javė mė parė»Harta e re, Basha mbledh aleatėt, sot varianti pėr bashkitė - Gazeta Shqip

Skemė me 80-100 njėsi. Shehi: Mazhoranca tė mos e refuzojė opozitėn Mazhoranca - Mazhoranca ka dhėnė shenjat e dialogut me
- Shtuar 4 javė mė parė


»Reforma territoriale, Celibashi: Do tëbëhet rishpërndarja e mandateve - Shqiptarja.com

TIRANE- Mazhoranca dhe opozita pranuan dje se reforma territoriale do të ketë ndikim në Kodin Zgjedhor dhe do të kërkoi që të bëhet reformën edhe në l
- Shtuar 5 javė mė parė


»OSBE: Plotėsoni vendet bosh nė KQZ - Gazeta Shqip

Tryeza pėr Kodin nxjerr pėrplasjet e para mes PS dhe PD. Nė shtator nis reforma zgjedhore Florian Rauning, OSBE - Nevojitet depolitizimi dhe fuqizimi i
- Shtuar 5 javė mė parė


»PD kėrkon 21 ose 28 qershorpėr zgjedhjet vendore 2015-tė - Shqiptarja.com

TIRANE- Zgjedhjet vendore do tė mbahen nė datėn 21 ose 28 qershor 2013. Nė tryezėn e organizuar dje nga KQZ dhe shoqėria civile lidhur me ndryshimet nė Kodin Zgjedhor, deputeti demokrat Oerd Bylykbash
- Shtuar 5 javė mė parė


»OSBE: Tė plotėsohen vendet vakante nė KQZ. Tė ēpolitiozhet administrata zgjedhore - Ora News

Tirane- Kreu i OSBE-sė  bėn thirrje pėr marrjen e masave tė menjėhershme pėr tė plotėsuar vendet nė KQZ. KQZ-ja dhe Prezenca e OSBE-sė nė Shqipėri po organizojnė Konferencėn
- Shtuar 5 javė mė parė»OSBE: Tė plotėsohen vendet vakante nė KQZ. Tė ēpolitizohet administrata zgjedhore - Ora News

Tirane-  Kur zgjedhjet vendore tė 2015-s po afrojnė, OSBE bėn thirrje Kuvendit tė marrė masa tė menjėhershme pėr tė plotėsuar vendet vakante nė KQZ, por dhe ē’politizimin e a
- Shtuar 5 javė mė parė


»Raunig: Politika pėrgjegjėsi pėr zgjedhjet, Kuvendi tė plotėsojė vakancat nė KQZ - BalkanWeb

TIRANE- Nė njė konferencė me teme “Kodi Zgjedhor, mundėsi pėrmirėsimi”, kreu i Prezencės sė OSBE-sė nė vendin tonė Florian Raunig u shpreh se tashmė ėshtė koha qė Kodi Zgjedhor shqiptar tė
- Shtuar 5 javė mė parė


»Raunig: Fund praktikave qė cėnojnė lirinė e votės, Kuvendi tė plotėsojė vakancat nė KQZ - BalkanWeb

TIRANE- Nė njė konferencė me teme “Kodi Zgjedhor, mundėsi pėrmirėsimi”, kreu i Prezencės sė OSBE-sė nė vendin tonė Florian Raunig u shpreh se tashmė ėshtė koha qė Kodi Zgjedhor shqiptar tė
- Shtuar 5 javė mė parė»Rauning: Të plotësohet KQZ-ja,çpolitizim administratës zgjedhore - Shqiptarja.com

Kreu i OSBE-së, Florian Rauning ka  bërë thirrje për marrjen e masave të menjëhershme për të plotësuar vendet në Komisionin Qëndror të
- Shtuar 5 javė mė parė


»Ska ndryshime nė kodin zgjedhor, nė zgjedhje me tė njėjtėn formulė tė KQZ - Ora News

Tiranė- Pavarėsisht debateve, dikskutimeve apo ideve, mė shumė gjasa nė zgjedhjet e ardhshme vendore do tė shkojmė me ligjin egzistues, por dhe me te njėjtėn formulė tė institucion
- Shtuar 5 javė mė parė


»AK, padi nė Kushtetuese: Ndryshoni Kodin, zgjedhjet si nė Kosovė - Gazeta Shqip

Padia: Formula aktuale e deputetėve deformon vullnetin e qytetarėve  HERION MESI
- Shtuar 2 muaj mė parė


»AK kėrkesė nė Kushtetuese, Spahiu: Tė ndryshohet Kodi zgjedhor, deformon vullnetin e popullit - BalkanWeb

TIRANĖ- Kreu i Aleancės Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka dorėzuar sot njė kėrkesė nė Gjykatėn Kushtetuese, me anė tė sė cilės kėrkon ndryshimin e kodit zgjedhor. Sipas tij kodi aktual bie ndesh me Kushtet
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Spahiu AK kerkese per te cilesuar antikushtetues kodin zgjedhor - News of Albania

Transmetuar me 10062014 - 1043 Kreshnik Spahiu PUBLICITET Tirane 10 qershor 2014 NOAal- Kreu i Aleances Kuq e Zi Kreshnik Spahiu beri t
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Spahiu Kodi Zgjedhor ne Kushtetuese - Top Channel

Kryetari i Aleancës Kuqezi ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për ndryshimin e Kodit Zgjedhor, i cili sipas kryetarit Kreshnik Spahiu nuk është n&
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Spahiu Te ndryshoje Kodi Zgjedhor - Top Channel

Kryetari i Aleancës Kuqezi ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për ndryshimin e Kodit Zgjedhor, i cili sipas kryetarit Kreshnik Spahiu nuk është n&
- Shtuar 2 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 6323 ->6323 0 time -> time 1 0.013 ->0.013 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 kodi ->kodi 0 docs[0] -> docs[0] 1 16629 ->16629 0 hits[0] -> hits[0] 1 23026 ->23026 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 zgjedhor ->zgjedhor 0 docs[1] -> docs[1] 1 38231 ->38231 0 hits[1] -> hits[1] 1 85782 ->85782

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos