Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Konventa"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Lufta për drejtësi - BalkanWeb

Për shekuj me radhë është folur për të drejtat e njeriut, për domosdoshmërinë e shtetit dhe drejtësisë, në mënyrë që të
- Shtuar 4 ditė mė parė


»TA INTEGROJMĖ APO GETOIZOJMĖ SHQIPĖRINĖ? - Gazeta Shqip

ANDREA STEFANI
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Ta integrojme apo getoizojme Shqiperine - Top Channel

Andrea Stefani - Ditët e fundit, Vangjel Dule, kreu i PBDNJ, ka shprehur kundërshtime të forta lidhur me reformën administrative. Një mosaprovim deri në
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Miratohet parimisht. PAK: ndryshimet, antidemokratike - Gazeta Shqip

Projektligji  Totozani: Pėrjashtimi i Avokatit tė Popullit, i papranueshėm. Tė ndryshohet urgjent Tubimi - 
- Shtuar 1 javė mė parė


»Drafti i qeverisė pėr PAK, Lule: Njė hap pėrpara krahasuar me draftin e vjetėr - Ora News

Emiljano Lule, drejtor i shoqatės Visum, ka deklaruar se drafti ligjor pėr personat me aftėsi tė kufizuar, nė ndryshimet e paraqitura nga Ministria Sociale e Rinisė dhe Sporteve ėshtė njė hap para
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kospiri: Projektligji nuk prek tė drejtat e PAK, rivlerėsim pėr abuzuesit - BalkanWeb

TIRANĖ-Zėvendėsministrja e Ministrisė sė Mirėqenies Sociale Bardhylka Kospiri sqaron personat me aftėsi tė kufizuara se projektligji i ri nuk do tė prekė asnjė nga tė drejtat e pėrfituara. Nė
- Shtuar 1 javė mė parė


»Korēė, pakicat kundėr ndarjes territoriale: Tė grupohen maqedonasit nga Peshkopia nė Kukės - Ora News

Korēė - Pėrfaqėsuesit  e pakicave maqedonase nė Korēė kanė dalė kundėr variantit me 66 njėsi pėr reformėn territoriale. Pėrfaqėsuesi, Vasil Sterjovski, kėrkoi rishikim duke marrė p
- Shtuar 1 javė mė parė


»“Territorialja”, OMONIA: Jemi pro variantit 5. PBDNJ: Problemi ynė kryesor Himara - BalkanWeb

HIMARĖ-Kreu i Bashkimit Demokratik tė Minoritetit Etnik Grek, “OMONIA” Vasil Bollano dhe kreu i Bashkimit pėr tė Drejtat e Njeriut (PBDNJ) Vangjel Dule janė takuar ditėn e sotme nė Himarė
- Shtuar 2 javė mė parė


»Shtetezimi i Facebook-ut - News of Albania

Transmetuar me 19072014 - 0913 Ky vendim eshte shtetezim i telefonise mobile eshte shtetezim i komunikimeve elektronike eshte shtetezim i cdo gjeje private e
- Shtuar 2 javė mė parė


»“Territorialja”, PBDNJ: Himara, me ndarjen e re trazohen ekuilibrat historikė - BalkanWeb

TIRANĖ-Partia Bashkimi pėr tė Drejtat e Njeriut i kėrkon kryeministrit Edi Rama qė tė mos privojė reformėn Administrativo-Territoriale nga standardet evropiane. Nė njė deklaratė pėr mediat kreu i PBDN
- Shtuar 2 javė mė parė»Dule: Hartė e papranueshme, kaelementė klientelistė e elektoralė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Ndarja me 61 njėsi, ja harta e re Territori, sherr nė komision pėr minoritetet, Marto del kundėr Ēuēi: PDIU pjesė e Territoriales propozimet e tyre janė racionale
- Shtuar 2 javė mė parė»Halimi: Vendimi pėr regjistrimin enumrit, antikushtetues,s’ka privatėsi - Shqiptarja.com

Vendimi i qeverisė pėr regjistrimin e tė dhėnave tė aparatit celular pranė kompanive celulare ėshtė kundėrshtuar nga deputeti demokrat Eduard Halimi. Nė njė reagim nė rrjetin social “Facebook&rd
- Shtuar 2 javė mė parė


»Debati nė Channel One, Ambasadori Gjoka: Rusia me qėndrim tė ri pėr Kosovėn - Ora News

Rusia ka zbutur qėndrimet pėr njohjen e Kosovės, shtet i pavarur. Deklarata u bė nga Ambasadori i Shqipėrisė nė Federatėn ruse, ministri fuqiplotė , Sokol Gjoka nė emisionin Debati nė Channel One t
- Shtuar 4 javė mė parė


»Punėsimi i PAK, raporti: Vetėm 0.15% tė punėsuar nė administratė shtetėrore - Ora News

Tiranė- Sipas ligjit, 1 nė 25 persona tė punėsuar nė administratė duhet tė jetė person me aftėsi tė kufizuar. Por kjo nuk ka ndodhur. Nė Shqipėri persona me aftėsi ndryshe vijojnė
- Shtuar 4 javė mė parė


»Punesimi i personave me aftesi te kufizuara - Top Channel

Punësimi i perosnave me aftësi të kufizuara mbetet ende një sfidë për qeverinë shqiptare. Në administratën shtetërore janë të punësuar
- Shtuar 4 javė mė parė


»Reforma Territoriale PD synon shtyrjen e zgjedhjeve, Basha: Kjo ndodhi dhe nė 2007 - Gazeta Shqip

Opozita nuk paraqet variant tė sajin pėr bashkitė e reja HERION MESI
- Shtuar 4 javė mė parė


»Mbahet tryeza për të drejtat pronësore dhe banesore - IndeksiOnline

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë ka organizuar një prezantim për të drejtat pronësore dhe banesore për gazetarë. Organizator&e
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Kodi i ri Doganor: Vjen operatori i besuar dhe zhdoganimi pa letra - Gazeta Shqip

Kriteret dhe favoret pėr subjektet me statusin Operatori Ekonomik i Autorizuar. Heqja e referencave Zamir Alushi
- Shtuar 1 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1716 ->1716 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 konventa ->konventa 0 docs[0] -> docs[0] 1 1716 ->1716 0 hits[0] -> hits[0] 1 2467 ->2467

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos