Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Mateo Renci"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»NJĖ VIT NGA NDARJA ME TĖ KEQEN - Gazeta Shqip

ILIR YZEIRI
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nje vit nga ndarja me te keqen - Top Channel

ILIR YZEIRI - Socialistët dhe aleatët e tyre erdhën në pushtet një vit më parë, duke mundur në mënyrë të thellë koalicionin e drejtuar nga P
- Shtuar 3 javė mė parė


»TĖRMETI I ZGJEDHJEVE NĖ BE, NJĖ OGUR PĖR POLITIKĖN SHQIPTARE?! - Gazeta Shqip

FLAMUR KUĒI Zgjedhjet pėr Parlamentin e ri europian sapo mbaruan dhe leximi mė i shpeshtė ėshtė ai i njė tėrmeti politik. Kėto zgjedhje, dukshėm, kanė mbartur njė humor tė n
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Ja ēfarė telefonash pėrdorin liderėt botėrorė dhe ata shqiptarė - Tirana Observer

Nga Obama, Merkel, Putin e deri tek Rama, Berisha dhe Meta Prej vitesh politikanėt mė tė fuqishėm botėror pėrdornin si telefon vetėm markėn BlackBerry, por sė fundmi shumica
- Shtuar 4 muaj mė parė


»ZELLI I QEVERISĖ RENCI PĖR REFORMA RADIKALE NĖ ITALI - Gazeta Shqip

Ajo qė Mateo Renci (Matteo Renzi) ka shpallur pėr popullin e tij nuk ėshtė mė pak se njė “revolucion ekonomik”. Gjashtė muaj pėrpara se Italia tė marrė drejtimin e presidencės sė radhės
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Italia, mes ėndrrave dhe realizmit - Gazeta 55

22-02-2014 / Nga Ilirian Dahri SSSAASSNuk dihet ende orari i saktë se kur do të hiqet rezerva e fundit mbi qeverinë e re nga presidenti i vendit fqinj. Natyrisht duket se gjit
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Betohet qeveria e re italiane. Renzi: Na pret detyrė e vėshtirė - Gazeta 55

22-02-2014 / Gazeta 55 SSSAASSKryeministri i Italisë, Mateo Renci dhe 16 ministrat e ekzekutivit të ri janë betuar para presidentit të vendit Napolitano. Qeveria tash
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Renzi vijon bisedimet pėr qeverinė, tė shtunėn do prezantojė emrat e Ministrave tė rinj - Ora News

Kryeministri i ri i Italisė, Mateo Renci, po vazhdon pėrpjekjen pėr tė mbledhur lojtarėt kyē tė forcave politike nė vend pėr tė formuar qeverinė e re, ndėrsa pritet tė raportojė tek Presidenti i ve
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Vendi fqinj dhe respektimi i traktateve - Gazeta 55

19-02-2014 / Nga Ilirian Dahri SSSAASSVetëm disa ditë më parë gazetari i shquar italian, Bruno Vespa në një dalje të tij ishte shprehur se me anë t&eu
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Itali, Renzi: Brenda sė shtunės bėhet publike lista e ministrave tė rinj - Gazeta 55

19-02-2014 / Gazeta 55 SSSAASSBerlusconi mbështet reformatKryeministri i ri i Italisë, Mateo Renci pas konsultimeve me përfaqësues të forcave politike në
- Shtuar 6 muaj mė parė


»TURBULENCA E RE RENCI - Gazeta Shqip

MONIKA SHOSHORI STAFA
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Drejt marrėveshjes historike - Gazeta 55

30-01-2014 / Nga Ilirian Dahri SSSAASSE konsideruar si një marrëveshje e rëndësishme jo vetëm për arritjen dhe realizimin e reformave por edhe si një filli
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Italia nė pritje tė reformave dhe rritjes ekonomike - Gazeta 55

28-01-2014 / Nga Ilirian Dahri SSSAASSNë vendin fqinj të Italisë po pritet që ky vit të jetë një vit i rritjes ekonomike. Presidenti i Këshillit t&eum
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Sezoni i ri politik i partive italiane - Gazeta 55

22-01-2014 / Nga Ilirian Dahri SSSAASSNjë marrëveshje e konsideruar si historike por në të njëjtën kohë edhe një pakt i  hekurt mes partisë
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Europarlamentaret e BE - Dialog dhe kaos - Gazeta 55

18-01-2014 / Nga Ilirian Dahri SSSAASSNjë dialog politik gjithëpërfshirës që fillon nga brenda partive për të kaluar në partitë aleate, pastaj n&
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Intensifikimi i dialogut politik mes partive italiane - Gazeta 55

15-01-2014 / Nga Ilirian Dahri SSSAASSVihet re një dëshirë e zjarrtë për t’u ulur në një tavolinë dhe për të biseduar mes palëve
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Itali, Pier Luixhi Bersani nė gjendje kritike pėr jetėn, goditet nga hemoragji cerebrale - Ora News

Ish sekretari i Partisė Demokratike nė Itali, Pier Luixhi Bersani, ėshtė goditur nga njė hemoragji cerebrale nė orėt e para tė ditės sė sotme. Siē njoftojnė mediat nė Itali, Bersani momental
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Itali, Bersani pëson hemorragji cerebrale, rëndë në spital - BalkanWeb

PARMA- Ish-sekretari i Partisë Demokratike në Itali, Pier Luixhi Bersani ka pësuar hemorragji cerebrale në orët e para të ditës së sotme. Siç
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Nga emigrantėt tek reforma zgjedhore - Gazeta 55

24-12-2013 / Nga Ilirian Dahri Italianët por edhe europianët kanë dënuar të vendosur kushtet në të cilat qëndrojnë emigrantët në ndon
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Probleme tė vjetra europiane - Gazeta 55

16-12-2013 / Nga Ilirian Dahri Europa në krizë, Europa që ngadalë po del nga kriza pastaj Bashkimi Europian dhe zgjerimi i vonuar i tij. Të gjitha këto proble
- Shtuar 8 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 28 ->28 0 total_found -> total_found 1 28 ->28 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 mateo ->mateo 0 docs[0] -> docs[0] 1 487 ->487 0 hits[0] -> hits[0] 1 739 ->739 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 renci ->renci 0 docs[1] -> docs[1] 1 37 ->37 0 hits[1] -> hits[1] 1 76 ->76

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos