Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Maturen Shteterore"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Tafaj financimi i Universiteteve - Vizion Plus

Tafaj financimi i Universiteteve E merkure 09 Janar 2013 1549 Tafaj financimi i UniversiteteveSkema e shumeperfolur e financimit te universiteteve nuk do te aplikohet para zgjedhjeve te qershorit
- Shtuar 2 vite mė parė


»Ndryshon Matura Shteterore - Top Channel

Mijëra të rinj që do t'i nënshtrohen këtë vit Maturës Shtetërore do të japin vetëm dy provime me zgjedhje, nga tre që ishin një vit më
- Shtuar 2 vite mė parė


»Dalin "Libri i Transparences" dhe udhezimet per maturantet - Koha Jonë

Ministria e Arsimit dhe e Shkences, ka publikuar dje Librin e Transparences dhe udhezimet e plota, ne peprjekje per te ndihmuar maturantet qe deshirojne te studiojne ne universitete. Libri i T
- Shtuar 2 vite mė parė


»Part-time, kuotat e paplotesuara do te rishperndahen Sonila Isaku - Koha Jonë

Do te jene vete universitetet ato qe do te vendosin per kriteret dhe kushtet e ndjekjes se studimeve me kohe te pjesshme, te cilat do t'i bejne publike menjehere pas perfundimit te studimeve me kohe t
- Shtuar 2 vite mė parė


»Shkollat e larta private, publikohen te licencuarat - Koha Jonë

Ministria e Arsimit ka publikuar ne nje pakete te posacme per Maturen Shteterore, te gjithe informacionet e duhura, jo vetem per institucionet e arsimit te larte publik, por edhe per ato jopublike. Ke
- Shtuar 2 vite mė parė


»Meta: Imuniteti me 6 gusht, shans per statutin e BE - Koha Jonë

Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim, Ilir Meta, ka kerkuar dje nga klasa politike miratimin e heqjes se imunitetit me daten 6 gusht. Sipas tij, miratimi i draftit do te sherbente per t
- Shtuar 2 vite mė parė


»Pragu minimal dhe maksimal i pikeve ne deget me konkurse - Koha Jonë

Te gjithe ata kandidate, qe kane aplikuar per nje nga deget e shkollave te larta ku perzgjedhja behet me konkurs, per t'u futur ne gare, duhet te kene kapur pragun minimal te pikeve. Ne te kundert sku
- Shtuar 3 vite mė parė


»Arrestimet e mėsuesve, Kule: Tė kufizohet Matura Shtetėrore - Ora News

Arrestimi i mesuesve per Maturen Shteterore ka lënë pas pikëpyetje të mëdha për këtë proces. Në këtë debat është përfshirë
- Shtuar 3 vite mė parė»Tabela me fituesit e fundit, vendimtare per zgjedhjen e deges Luljeta Ndoka - Koha Jonë

Publikohet tabela me fituesit e fundit per cdo dege per maturen 2011, e cila do te jete mjaft e vlefshme per maturantet e ketij viti. Specialistet e Ministrise se Arsimit jane te mendimit se maturante
- Shtuar 3 vite mė parė


»Part-time, propozohen 9 mije kuota ne universitete - Koha Jonë

Rreth 9 mije studente ne te gjitha universitetet publike te vendit do te mund te ndjekin studime ne sistemin me kohe te pjesshme, ose part-time. Nga propozimet qe i jane bere Ministrise se Arsimit dhe
- Shtuar 3 vite mė parė


»Formulari A2 online, udhezimet si do te plotesohet Luljeta Ndoka - Koha Jonë

Formulari A2 sivjet do te plotesohet ne menyre elektronike. Vendimi eshte marre tashme nga Agjencia Kombetare e Provimeve, kreu i se ciles i ka derguar nje udhezim dhe kerkese drejtorive arsim
- Shtuar 3 vite mė parė


»Matura, publikohet udhezimi me "porosite" e fundit - Koha Jonë

Luljeta Ndoka Periudhat e "ngujimit" te specialisteve per hartimin e testeve, qendrat ku do te vleresohen dhe masat e sigurise per transportimin e testeve, si dhe shume detaje te tjera, jane p
- Shtuar 3 vite mė parė


»Udhezimi i MASH per maturen shteterore - Top Channel

Një javë nga nisja e provimeve të Maturës Shtetërore, Ministria e Arsimit ka publikuar masat që duhet të merren nga drejtoritë arsimore dhe strukturat e tjera s
- Shtuar 3 vite mė parė


»Formulari A2, "sekreti" tabela e fituesve te vjetshem Luljeta Ndoka - Koha Jonë

Nese mendoni se sikleti me i madh ka perfunduar per ju ne momentin qe keni perfunduar se dheni provimet e Matures Shteterore, e keni gabim. Madje, specialistet e Agjencise Kombetare te Provimeve, rref
- Shtuar 3 vite mė parė


»Njesimi i diplomave, kriteret qe duhet te plotesohen Sonila Isaku - Koha Jonë

Nxenesit apo studentet, te cilet kane perfunduar studimet jashte vendit, por edhe ata te huaj duhet t'i nenshtrohen kushteve te reja per njehsimin e diplomes. Ministria e Arsimit, ne udhezimin
- Shtuar 3 vite mė parė


»Matura nuk mund te ankohesh per noten - Shqiptarja.com

Te gjithe maturantet te cilet do tu nenshtrohen provimeve kete qershor nuk mund te ankohen nese jane te pakenaqur me noten. Rregullorja e re e zhvillimit te Matures Shteterore 2012 eshte mjaftuar me g
- Shtuar 3 vite mė parė


»Matura shteterore del formulari A1 si ta plotesoni - Shqiptarja.com

TIRANE- Publikohet formulari A1 ne te cilin maturantet shenojne lendet qe ata do te zgjedhin per provimet finale. Ministria e Arsimit ka publikuar edhe 38 lendet me zgjedhje me kushtin e vetem qe te p
- Shtuar 3 vite mė parė


»Rrezikohet plotesimi i formularit A1Ministria ua kthen universiteteve - Shqiptarja.com

TIRANEuml - Per te zgjedhur dy ose tre lendet qe do te japin si provim me zgjedhje nga lista e gjate prej 38 lendesh qe u ka vene ne dispozicion ministria e Arsimit maturanteve ne formularin A1 ata du
- Shtuar 3 vite mė parė


»Matura 2012 teste me 4 nivele veshtiresie - Shqiptarja.com

TIRANE- Ndryshe nga vitet e kaluara kete qershor testet e matures shteterore do te ndertohen mbi bazen e kater niveleve te ndryshme te veshtiresise. Kjo pasi kete vit do te aplikohen si lende me zgjed
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 196 ->196 0 total_found -> total_found 1 196 ->196 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 maturen ->maturen 0 docs[0] -> docs[0] 1 243 ->243 0 hits[0] -> hits[0] 1 322 ->322 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 shteterore ->shteterore 0 docs[1] -> docs[1] 1 7131 ->7131 0 hits[1] -> hits[1] 1 10279 ->10279

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos