Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Maturen Shteterore"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Apeli per maturen shteterore - Top Channel

Më datë 22 korrik, në portalin e maturës shtetërore do të gjenden pikët e fituara dhe nota mesatare për të rinjtë të cilët duan të fill
- Shtuar 1 javė mė parė


»Masa per mesuesit qe vune nota fiktive - Vizion Plus

brbrPlot 20 mije maturante ngelen ne te pakten 1 prej provimeve te matures Pas perfundimit te kater provimeve nga 45 mije gjimnaziste qe moren pjese ne maturen shteterore 34 jane mbetes Duke e cilesua
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kavaje 2 ne pranga per maturen shteterore - Top Channel

Administratori dhe drejtori i një shkolle të mesme private në qytetin e Kavajës janë arrestuar pasi në bashkëpunim me dy persona të tjerë kanë tentuar
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Rama Dixhitalizim ne shkolla - Klan TV

0
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Mesazhet e politikes per 7 Marsin - Vizion Plus

Rikthehet ne Liceun Artistik si kryeminister por edhe si ish-nxenes i kesaj shkolle Urimin dhe buqeten e pare te luleve Edi Rama ua ka bere mesuesve te Liceut I shoqeruar nga mesues te tij dis
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Matura ShteteroreRama Arsimi duhet drejtuar drejt profesionit - News of Albania

Transmetuar me 19022014 - 1949 Kryeministri Edi Rama PUBLICITET Tirane 19 shkurt 2014 Noaal- Studentet e ekselences kane qene sot ne qe
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Mehmetaj Matura Shteterore makthi i gjimnazisteve ka deshtuar - ABC News

Nga foltorja e pralamentit deputetja me e re e kuvendit te Shqiperise Kejdi Mehmetaj e Levizjes Socialishte per Integrim thote se matura shteterore ka deshtuar “Se pari a eshte i drejt
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Kejdi Mehmetaj: Unë zëri i të rinjve në Parlament, sot makthi i tyre, Matura - BalkanWeb

TIRANË-Tema mbi maturën shtetërore ka qenë fjalimi i parë i deputetes më të re në moshë, Kejdi Mehmetaj sot në seancën parlamentare. Në minu
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Aplikimet pėr bursa, rriten kėrkesat nė qytetin e Fierit - Ora News

Ne qytetin e Fierit ka nisur proēesi i aplikimeve per bursat e shkollės sė mesme dhe tė lartė, nga gjimnaziste dhe studente te kesaj Bashkie. Sipas specialistes se arsimit, Adriana Mile, deri ne ke
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Arsimi, Rrokaj: Reforme altertekstit dhe Matures Shteterore Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Dekani i Fakultetit te Histori Filologjise, prof. Dr. Shezai Rrokaj ka propozuar disa shtylla ku duhet te bazohet reforma ne fushen e arsimit. Sipas dr. Rrokajt reforma ne arsim duhet te nise nga refo
- Shtuar 1 vit mė parė


»Matematika, mbi 1 mije mbetes, shume pak 10-ta Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Ministria e Arsimit dhe Shkences ka publikuar dje listen me notat e provimit te dyte te Matures Shteterore, atij te matematikes. Ajo cka verehet nga nje shikim me sy te lire te listes se notave vihet
- Shtuar 1 vit mė parė


»Matura shteterore sot lendet me zgjedhje - ABC News

Sa me i larte vleresimi aq me te medha shanset per ne universitet. Pergjithesisht testi i provimeve me zgjedhje iu eshte dukur i nivelit mesatar dhe maturantet presin shume.
- Shtuar 1 vit mė parė


»Maturantet e pakenaqur, si te kerkojne fotokopjen e provimit Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Maturantet qe kane pakenaqesi per noten e marre ne provimet e Maturen e Shteterore kane te drejte qe te shikojne menyren e vleresimit te tyre nga ana e korrigjuesve. Ndryshe nga vitet e tjera maturant
- Shtuar 1 vit mė parė


»Doktoraturat te ekonomiku, te favorizuar temat mbi Shqiperine Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Fakulteti i Ekonomikut se fundi po merret me perzgjedhjen e temave te doktoratures se propozuar nga kandidatet qe jane perfshire ne proces. Dekani i ketij fakulteti, Sulo Haderi, ne nje interviste per
- Shtuar 1 vit mė parė


»MASH do te rishikoje koeficientet per Maturen Shteterore - Koha Jonë

Ministria e Arsimit pritet te beje ndryshime koeficientesh per Maturen Shteterore te ketij viti. Kete e ben te ditur Drejtori i per arsimin parauniversitar ne Ministrine e Arsimit, Fatmir Vejsiu. Ndry
- Shtuar 1 vit mė parė


»Vejsiu: Maturantet kujdes me koeficientet - Koha Jonë

Vetem pak dite me pare ka nisur plotesimi i formularit A1 nga te gjithe maturantet ne mbare vendin nepermjet portalit online, e-albania.al. Shume maturante shpeshhere zgjedhin lende qe kane koeficient
- Shtuar 1 vit mė parė


»Si do te vleresohen provimet e Matures Shteterore Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Ministria e Arsimit dhe Shkences ka percaktuar menyren se si do te behet vleresimi i provimeve te matures shteterore. Ne baze te rregullores se re te MASH por Maturen Shteterore 2013, brenda muajit ma
- Shtuar 1 vit mė parė


»Plotesimet e formularit A1 AKP jep udhezimet - Top Channel

Formulari A1 qe do te plotesohet nga nxenesit e gjimnazeve per t’u regjistruar ne maturen shteterore 2013 eshte drejt perfundimit. Burime ne Ministrine e Arsimit bejne me
- Shtuar 1 vit mė parė


»Matura shtetėrore, AKP: Kėtė vit formulari do plotėsohet online - Shqiptarja.com

TIRANE - Formulari A1, qė do tė plotėsohet nga maturantėt pėr t’u regjistruar nė Maturen Shteterore 2013, ėshtė gati. Ministria e Arsimit konfirmon se ky formular ėshtė hartuar dhe p
- Shtuar 1 vit mė parė


»MASH ndan ne 2 pjese maturen shteterore, perfitojne edhe emigrantet - Koha Jonë

Ministria e Arsimit dhe Shkences ka vendosur te ndaje ne dy pjese provimet e Matures Shteterore, per t’u dhene mundesi aplikimi edhe personave qe kane mbaruar gjimnazin vite me pare. Ndricim Mehmeti,
- Shtuar 1 vit mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 196 ->196 0 total_found -> total_found 1 196 ->196 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 maturen ->maturen 0 docs[0] -> docs[0] 1 243 ->243 0 hits[0] -> hits[0] 1 322 ->322 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 shteterore ->shteterore 0 docs[1] -> docs[1] 1 7132 ->7132 0 hits[1] -> hits[1] 1 10280 ->10280

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos