Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Medvedev Masa"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Embargo ruse ndaj produkteve perëndimore - Zėri i Amerikės

Qeveria ruse ka vendosur embargo ndaj produkteve ushqimore me vlerƫ 17 miliardƫ dollarƫ tƫ importuara nga Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian dhe vende tƫ tjera perƫndimore. Ky vendim
- Shtuar 4 javė mė parė


»Nga paqja e ftohtë te lufta e ftohtë - BalkanWeb

Pas rrëzimit të komunizmit mori udhë procesi i krijimit të një modeli të ri të sistemit të marrëdhënieve ndërkombëtare, i cili ësht&eum
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Ja fituesit e Çmimit “Goldman” për Mjedisin - BalkanWeb

SHBA - Sot në San Francisco, u shpallën fituesit e Çmimit Goldman për Mjedisin për vitin 2014. Ata janë aktivistë mjedisorë nga gjashtë rajone të bo
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Rusia pa tė drejtė vote nė KiE,Putin, letėr vendeve tė BE - Shqiptarja.com

MOSKE - Asambleja Parlamentare e Kėshillit tė Europės ka pezulluar deri nė fund tė vitit tė drejtėn e votės pėr Rusinė si dhe ka pėrjashtuar zyrtarėt e saj nga pozicionet drejtuese si ato tė Byrosė dh
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Rusia mban paradėn e fitores nė Krime - Gazeta Shqip

Premtohen miliarda pėr gadishullin, por kostoja e ndarjes nga Ukraina pritet tė jetė shumė e lartė
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Krimeja voton bashkimin me Rusinė - Gazeta Shqip

Shpallet referendumi pėr mė 16 mars, acarohen sėrish marrėdhėniet mes Lindjes dhe Perėndimit
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Presidenti Obama paralajmėron Rusinė pėr masa izoluese - Ora News

Presidenti Barack Obama paralajmėroi sot pėr masa qė do “ta izolonin Rusinė” nėse nuk tėrheq forcat ushtarake nga Ukraina. Presidenti Obama tha para njė takimi nė Shtėpinė e Bardhė me k
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Obama paralajmėron Rusinė pėr sanksione - Ora News

Presidenti Barack Obama paralajmėroi sot pėr masa qė do “ta izolonin Rusinė” nėse nuk tėrheq forcat ushtarake nga Ukraina. Presidenti Obama tha para njė takimi nė Shtėpinė e Bardhė me k
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Rusi-Ukrainė drejt luftės, BE thirrje: Tė gjendet zgjidhje nė paqe. DASH: Sanksione Rusisė - BalkanWeb

UKRAINE-E ndezur dhe gjatė ditės sė sotme ka qenė situata nė Ukrainė, ndėrsa Rusia nuk ka hedhur asnjė hap pas nga kėrcėnimet qė ka bėrė.Qeveria e pėrkohėshme e Ukrainės ka dhėnė urdhėr pėr mo
- Shtuar 6 muaj mė parė


»BE thirrje Moskės tė tėrhiqet nga Krimeja: Tė gjendet zgjidhje nė paqe - Ora News

Ministrat e jashtėm evropianė  zhvilluan sot nė Bruksel njė mbledhje tė jashtėzakonshme tė thirrur nga shefja e politikės sė jashtme tė BE-sė Catherine Ashton pėr tė hartuar njė pėrgjigje tė pėrbas
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Oligarkėt rusė duhet tė paguajnė pėr Qipron - Gazeta 55

20-03-2013 / Gazeta 55 Pagesat e detyruara për klientët e bankave në Qipro kanë mllefosur krerët e Rusisë. Oligarkët rusë kanë në bankat e
- Shtuar 1 vit mė parė


»Tregtia SHBA zemeron Rusine - Top Channel

Senati Amerikan është bërë të enjten “teatri i absurdit” për Moskën. Ky koment është bërë pasi Uashingtoni ka votuar në favor t&
- Shtuar 2 vite mė parė


»Pėrkulja e Obamės ndaj Kremlinit - Tirana Observer

Nga Mit Romni*
- Shtuar 3 vite mė parė


»Te dielen zgjedhjet presidenciale ne Rusi - Zėri i Amerikės

Te dielen ne Rusi mbahen zgjedhjet presidenciale. Ā Korrespondenti i Zerit te Amerikes Andre de Nesnera i hedh nje veshtrim sfidave me te cilat perballet ne keto zgjedhje kryeministri rus Vladimir
- Shtuar 3 vite mė parė


»Traktati i BE-se Greqia dhe Siria teme e bisedimeve Merkel-Sarkozi - ABC News

Kancelarja gjerman Angela Merkel dhe presidenti Francez Nicolas Sarkozi janë takuar sot në Paris për të diskutuar rreth miratimit të traktatit europian nga 25 vende të BE
- Shtuar 3 vite mė parė


»Rusia i premton ndihme Europes - Top Channel

Presidenti Dimitrij Medvedev tha se Rusia është e gatshme të bëjë investimet e nevojshme për të mbështetur përpjekjet e Europës që të zgjidh
- Shtuar 3 vite mė parė


»SHBA Sistemi mbrojtes nga raketat ne Evrope nuk eshte kercenim per Rusine - Zėri i Amerikės

Shtetet e Bashkuara kane theksuar edhe nje here se sistemi i mbrojtjes nga raketat qe eshte planifikuar per tu vendosur ne Evrope me objektiv Iranin nuk do te kercenoje poziten stregjetike te Rusis
- Shtuar 3 vite mė parė


»SHBA:Sistemi mbrojtės nė Evropė jo kėrcėnim pėr Rusinė - Ora News

Shtetet e Bashkuara kanë theksuar edhe një herë se sistemi i mbrojtjes nga raketat që është planifikuar për t`u vendosur në Evropë me objektiv Iranin, n
- Shtuar 3 vite mė parė


»Berlusconi le seline e Kryeministrise - Top Channel

Nd
- Shtuar 3 vite mė parė


»Berlusconi mbledh plackat - Top Channel

Nd
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 121 ->121 0 total_found -> total_found 1 121 ->121 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 medvedev ->medvedev 0 docs[0] -> docs[0] 1 2597 ->2597 0 hits[0] -> hits[0] 1 5230 ->5230 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 masa ->masa 0 docs[1] -> docs[1] 1 41870 ->41870 0 hits[1] -> hits[1] 1 55252 ->55252

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos