Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Mokra"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Gurgdhendėsi me duar tė arta, Muhedin Makriu dhe tradita shekullore e zanatit - Ora News

Tik – taku i goditjeve ritmike mbi copėn e gurit, shoqėron pėrditė zgjimin e kalldrėmeve tė gurta tė Gjirokastrės. Me kujdesin qė ngjason me njė pėrkėdhelje e sikur bisedon me tė, mjeshtri gj
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Tė prishėsh njė monument kulturė - Gazeta 55

10-01-2014 / Nga Agim Xh. Dėshnica Çdo shtëpi ka veçantitë e saj. Qindra shtëpi krijojnë një qytet me tërë vlerat dhe historinë e tij.
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Kristo Frashėri: Ja si u krijuaemri etnik i shqiptarėve - Shqiptarja.com

Kur nė shek. XI u shfaq emri albanė (αλβαvoι) dhe arvanitė (αρβαvιται) nuk kishte vėshtrim etnik, por ishte, sikurse u tha, emri i
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Vėzhgimi/Shpėrblimet mesjetare mes intelektualėve serbė dhe rusė - Gazeta 55

06-09-2013 / Gazeta 55 Serbët e Zubin Potokut i falin një regjisori rus 7 hektarë tokë, si një mjet i shpërblimit në natyrë për rolin që a
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Reportazh, Pronarët grekë:Ikën shqiptarët, po rrënohemi - Shqiptarja.com

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Reportazh, Pronarėt grekė:Ikėn shqiptarėt, po rrėnohemi - Shqiptarja.com

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Tė martohesh 22 herė, historiae 65 vjeēarit Nevruz Demollari - Shqiptarja.com

TIRANE - Shumė e kalojnė jetėn duke punuar. Shumė tė tjerė, fatkeqėsisht, pas sėmundjesh. Ka qė e kalojnė jetėn me argėtim. Madje ka njerėz qė nuk e kuptojnė jetėn pa pasur mashtrime e intriga. Por ka
- Shtuar 1 vit mė parė


»LSI prezanton kandidatet e saj per Korcen - ABC News

Me atmosferen e ndezur jo rastesisht nga ngjyra e kuqe, ne pallatin e sportit ne Pogradec, kreu i LSI-se Ilir Meta kerkoi voten e gjithe zones se Mokres. Duke kujtuar te shkuaren partizane, Meta e qua
- Shtuar 1 vit mė parė


»Pogradec, Meta prezanton kandidatėt e LSI pėr deputetė - Shqiptarja.com

POGRADEC- LSI-ka ka prezantuar sot nė Pogradec, kandidatėt e saj pėr deputetė nė zgjedhjet e 23 Qershorit. I pranishėm nė takim edhe kryetari i LSI-sė, Ilir Meta.Kryetari i LSI tha: &ldquo
- Shtuar 1 vit mė parė


»Meta nė Pogradec: Shqiptarėt do votojnė Shqipėrinė europiane, jo atė imagjinare tė Berishės - BalkanWeb

POGRADEC- Lėvizja Socialiste pėr Integrim ka zhvilluar sot njė takim madhėshtor nė qytetin e Pogradecit, takim nė tė cilin ėshtė prezantuar ekipi i 12 kandidatėve pėr deputetė nė Qarkun e Korēės. I pr
- Shtuar 1 vit mė parė


»Mokra, zona që “vdiq”nga ikja e njerëzve - Shqiptarja.com

POGRADEC-E gjithë krahina e Mokrës me 47 fshatra, e ndarë në dy pjesë, përbën atë që quhet Mokra e Sipërme dhe Mokra e Poshtme. Mokra është
- Shtuar 1 vit mė parė


»Mokra, zona qė “vdiq”nga ikja e njerėzve - Shqiptarja.com

POGRADEC-E gjithė krahina e Mokrės me 47 fshatra, e ndarė nė dy pjesė, pėrbėn atė qė quhet Mokra e Sipėrme dhe Mokra e Poshtme. Mokra ėshtė e tėra nė gjirin e maleve dhe fshatrat e saj e kalojnė lartė
- Shtuar 1 vit mė parė


»Pogradec, Mokra, zona qė “vdiq” nga ikja e njerėzve - Shqiptarja.com

POGRADEC-E gjithė krahina e Mokrės me 47 fshatra, e ndarė nė dy pjesė, pėrbėn atė qė quhet Mokra e Sipėrme dhe Mokra e Poshtme. Mokra ėshtė e tėra nė gjirin e maleve dhe fshatrat e saj e kalojnė lartė
- Shtuar 1 vit mė parė


»Pogradec, Reportazh nė Mokėrzona qė “vdiq” nga ikja e njerėzve - Shqiptarja.com

POGRADEC-E gjithė krahina e Mokrės me 47 fshatra, e ndarė nė dy pjesė, pėrbėn atė qė quhet Mokra e Sipėrme dhe Mokra e Poshtme. Mokra ėshtė e tėra nė gjirin e maleve dhe fshatrat e saj e kalojnė lartė
- Shtuar 1 vit mė parė


»Aktorja Eva Alikaj pas 15 vitesh pushime me djalin në Shqipëri - BalkanWeb

TIRANE- Ajo s’ka ndryshuar aspak! Kur biseduam me të, na u duk sikur koha nuk kishte kaluar. Është po aq e ndrojtur, ëndërrimtare, e qetë. Edhe zërin e ka po a
- Shtuar 2 vite mė parė


»Amaneti i Ali Podrimes - Gazeta Shqip

Dorian KoēiDorian Koēi - Njė nga botimet mė tė hershme tė poetit Ali Podrimja nė Shqipėri ishin
- Shtuar 2 vite mė parė


»Kryeministri Berisha: Reformimi i thellė i sistemit shėndetėsor do ta bėjė kėtė sistem tė denjė pėr realizimin e misionit tė tij fisnik, nė mbrojtje tė jetės sė qytetarit   - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Berisha përshëndeti sot punimet e Konferencës së I-rë Kombëtare për “Politikat Shëndetës
- Shtuar 3 vite mė parė


»Reshjet e bores problemene zonat malore levizja me zinxhire - Shqiptarja.com

TIRANE- Reshjet e debores kane shkaktuar probleme dhe veshtiresi ne levizjen e automjeteve kryesisht ne zonat malore ne veri jug dhe juglindje te Shqiperise. Ne segmentin e autostrades Thirr - Kukes-
- Shtuar 3 vite mė parė


»Rikthehen reshjet e dėborės, dimri mban peng juglindjen e vendit - Ora News

Dimri vazhdon të mbajë peng qarkun juglindor të vendit, ndërsa në orët e natës së mbrëmshme janë rikthyer rreshjet e dëborës. Ndërsa
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 75 ->75 0 total_found -> total_found 1 75 ->75 0 time -> time 1 0.018 ->0.018 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 mokra ->mokra 0 docs[0] -> docs[0] 1 75 ->75 0 hits[0] -> hits[0] 1 124 ->124

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos