Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Norvegjia"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Shqiptarėt para serbėve, nė vendin e 72-tė nė botė - Gazeta Shqip

Kapitali njerėzor  Kroacia, e para nė Ballkan. 10 vendet qė kryesojnė indeksin e World Economic Forum Zamir Alushi
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Norvegjia merr kërcënime nga islamistët, shton masat e sigurisë - BalkanWeb

NORVEGJI- Norvegjia ka marrë masa shtesë sigurie pas raportimeve se mund të ketë sulme terroriste. Lajmi është bërë i ditur nga shërbimet inteligjente
- Shtuar 1 javė mė parė


»Norvegjia e shqetësuar për sulme terroriste - Zėri i Amerikės

Agjencia norvegjeze e zbulimit thotĆ« se ka informacion pĆ«r njĆ« “kĆ«rcĆ«nim konkret” nga persona qĆ« kanĆ« lidhje me luftĆ«tarĆ«t radikalĆ« islamistĆ« nĆ« Siri.
- Shtuar 1 javė mė parė


»Danimarka është vendi me njerëzit mëtë lumtur në botë sipas sondazhit - Shqiptarja.com

Sipas një sondazhi i cili përfshin 113 vende në botë, vendi me njerëzit më të lumtur në botë është Danimarka.Specialistët kanë
- Shtuar 1 javė mė parė


»Short jo i favorshëm për skuadrat kosovare - IndeksiOnline

BESA Famiglia sfidohet nga skuadra estoneze HC KEHRA Kampioni i Kosovës, Besa Famiglia nga Peja do te jetë skuadra e parë e cila do te fillon garat ne Kupat e EH
- Shtuar 1 javė mė parė


»Greqia vendi mė i rriskuar pėr tė falimentuar - Ora News

Pasiguria politike dhe kėndvėshtrimi ekonomik i njė vendi, kryesisht nė tregje tė tilla si Argjentina, Brazili dhe Rusia, paraqisin vėrtet rrezik pėr tė thithur investime tė huaja. Shifrat janė pje
- Shtuar 1 javė mė parė


»Poezia shqipe prezantohet nė Izrael - Gazeta Shqip

Aktiviteti/Poetėt shqiptarė nė Festivalin e Poezisė Nisan, Maghar. Gjashtė tė ftuar nė tre edicione Olimbi Velaj Nisan, nė gjuhėn arabe, do tė thotė pranverė. Fe
- Shtuar 3 javė mė parė


»Rrëfimi për dy NATO - BalkanWeb

Lart në veriun e Evropës, ku demokracitë skandinave janë në kufi me Rusinë, janë paraqitur dy shikime të ndryshme për Organizatën e Paktit Veri-Atlant
- Shtuar 3 javė mė parė


»Rrėfim pėr dy NATO - Tema


- Shtuar 4 javė mė parė


»Rrokaj: Debati pėr arsimin e lartė, ia vlejti, qeveria ta qartėsojė sa do ta financojė arsimin - Ora News

Tiranė Dekani i Fakultetit tė Histori Filologjisė, Shezai Rrokaj, ka hedhur njė vėshtrim kritik, mbi draftin pėr reformėn nė arsimin e lartė nė Shqipėri, kėrkuar nga gazetari Edvi
- Shtuar 4 javė mė parė


»Armet kimike ngarkohen ne anijen amerikane - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 5 javė mė parė


»Finlanda asgjëson armët kimike pa demonstrata - BalkanWeb

Seriali “Armët kimike siriane”, i harruar tashmë në këtë cep shkëmbor të Ilirisë së poshtme, shfaqi këto ditë epilogun e tij. Nga Sir
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Thaçi: Vizioni ynë, integrim në BE dhe NATO - BalkanWeb

PRISHTINE- Kryeministri në detyrë i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar sot se Kosova do ta vazhdoj rrugën evroatlantike, ndërsa “qëllimi, synimi dhe vizioni
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Maji 2014, mė i nxehti nė tė gjithė globin qė nga 1880 - Ora News

I mbarė globi pėrjetoi muajin e shkuar, majin mė tė nxehtė tė regjistruar ndonjėherė nė histori. Temperaturat e oqeaneve dhe tokės u rrit me 1.33 gradė celcius, rritja mė e madhe kjo e shekullit tė
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Irlanda vendi mė i mirė nė botė - Ora News

Cili ėshtė vendi mė i mirė nė botė, qė ofron njė kontribut mė tė mirė, mė tė madh pėr njerėzimin dhe pėr mbarė planetin? Absolutisht Irlanda, sipas “Indeksi i vendit mė tė mirė”, njė in
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Pse kaq shumė vende duan njė copė nga Antarktida? - Gazeta Shqip

Shtatė vende kanė shpallur pretendime pėr disa pjesė tė Antarktidės dhe shumė vende tė tjera kanė prani atje. Po pse kėto vende kėrkojnė njė copė nga kjo tokė e ngrirė dhe krejt
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Maqedonia ka firmosur dokument sekret për spiunim me NSA-në - BalkanWeb

MAQEDONI-Maqedonia është një ndër shtetet me të cilat Agjencia Nacionale Amerika për Siguri (NSA), ka marrëveshje sekrete për spiunim shkruan Express. Ky fakt s
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Presidenti i Gjermanisë: Në rast nevoje të përdoren edhe armët - IndeksiOnline

Republika Federale e Gjermanisë ka qenë e tërhequr deri tani, dhe kjo ka bazën e vet tha Gauck në Deutschlandradio. Por në luftën për të drejtat e
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Kryqi i Kuq Ndërkombëtar, konferencë për Korenë e Veriut - BalkanWeb

Kryqi i Kuq Ndërkombëtar thotë se do të zhvillojë këtë muaj një konferencë për Korenë e Veriut në Britani. Ky aktivitet i planifikua
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Starton “Rally Albania”, 180garues sfidojnë njëri-tjetrin - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VD FOTO TIRANE- Plot 180 garues nga 23 nacionalitete të ndryshme, si nga Europa veriore, Ska
- Shtuar 2 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1888 ->1888 0 time -> time 1 0.013 ->0.013 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 norvegjia ->norvegjia 0 docs[0] -> docs[0] 1 1888 ->1888 0 hits[0] -> hits[0] 1 2395 ->2395

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos