Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Popullsia"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Nishani kthen harten e re E pakonsultuar e jotransparente - Panorama

e Shtune 23 Gusht 20141201 pm Presidenti Bujar Nishani kthen per rishqyrtim ne Parlament harten e re territoriale Dy dite pas takimit konsultativ me perfaqesues te pushtetit vend
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Presidenti kthen Reformėn Territoriale nė Kuvend: E vonuar dhe aspak transparente - BalkanWeb

TIRANĖ-Presidenti Bujar Nishanin dekretoi kthimin nė Kuvend pėr rishqyrtim tė Reformės pėr Ndarjen Administrativo-Territoriale. DEKRETI I PLOTĖ Presidenti i Republikės, Sh.T.Z. Bujar N
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Nishani kthen per rishqyrtim ne Kuvend ligjin per ndarjen e re territoriale - News of Albania

Transmetuar me 22082014 - 1155 Tirane 22 gusht 2014 NOAal- Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar kthimin per rishqyrtim ne Kuvend te ligjit per ndarjen e re
- Shtuar 6 ditė mė parė


»150 vjet pas Konventes se pare te Gjeneves - Panorama

e Premte 22 Gusht 20141212 pm DIDIER BURKHALTER brĀ  PETER MAURERbrbrĀ  Si sot para 150 vitesh u adoptua Konventa e pare e Gjeneves per Lehtesimin e Kushteve te te Plagosurve dhe
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Luftėtarėt e shenjtė - Tema


- Shtuar 6 ditė mė parė


»Nishani kthen “Territorialen” nė Kuvend: Jo transparente. Rama: Zmbrapsje dekretit - BalkanWeb

TIRANĖ-Presidenti Bujar Nishanin dekretoi kthimin nė Kuvend pėr rishqyrtim tė Reformės pėr Ndarjen Administrativo-Territoriale. Nė argumentat se pėrse ka kthyer ligjin, Nishani vlerėson se ref
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Nishani kthen ne Kuvend ligjin per ndarjen e re territoriale Rama Do zmbrapsim dekretet - News of Albania

Transmetuar me 22082014 - 1155 Tirane 22 gusht 2014 NOAal- Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar kthimin per rishqyrtim ne Kuvend te ligjit per ndarjen e re
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Nishani kthen "Territorialen" nė Kuvend: E vonuar dhe aspak transparente - BalkanWeb

TIRANĖ-Presidenti Bujar Nishanin dekretoi kthimin nė Kuvend pėr rishqyrtim tė Reformės pėr Ndarjen Administrativo-Territoriale. Nė argumentat se pėrse ka kthyer ligjin, Nishani vlerėson se ref
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Nishani kthen ne Kuvend ref territoriale Rama Do zmbrapsim dekretet - News of Albania

Transmetuar me 22082014 - 1155 Tirane 22 gusht 2014 NOAal- Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar kthimin per rishqyrtim ne Kuvend te ligjit per ndarjen e re
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Franca Te gjithe bashke kunder ISIS - Top Channel

Franca kërkoi gjatë së mërkurës ndaj vendeve anëtare të Këshillit të Sigurisë në OKB dhe vendet e rajonit, përfshi shtetet arabe dhe Iranin,
- Shtuar 7 ditė mė parė


»SHBA, vrasja e 18-vjeēarit mengjyrė, vijojnė trazirat nė Ferguson - Shqiptarja.com

SHBA - Nė marshin e trazirave nė Misuri qė pasuan vrasjen e adoleshentit Michael Brown, policia e qytetit ka arrestuar mbrėmė dhjetėra demonstrues. Gjithsesi, protestat e njė nate mė parė mėso
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Një milion lekë, botohen 12 veprapër LANÇL dhe këngët partizane - Shqiptarja.com

Akademia e Shkencave të Shqipërisë njofton se ka miratuar një sërë titujsh botimesh shkencore deri në fund të këtij viti. Përveç botimeve q&eum
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Kryegjysh Baba Mondi: Tomori mitik - Perëndi e të gjithëve - BalkanWeb

O Tomor, o strehë Zoti Kështu ke qenë qysh qëmoti. Në Tomor kishte një tempull para ilir, ku jetonin perënditë. Homeri, në veprën e tij, poemën &
- Shtuar 1 javė mė parė


»SHBA,vrasja e 18-vjeēarit me ngjyrėvijojnė trazirat nė Ferguson tė Misurit - Shqiptarja.com

SHBA - Nė marshin e trazirave nė Misuri qė pasuan vrasjen e adoleshentit Michael Brown, policia e qytetit ka arrestuar mbrėmė dhjetėra demonstrues. Gjithsesi, protestat e njė nate mė parė mėso
- Shtuar 1 javė mė parė


»Gora si u ngrit flamuri 4 muaj me pare se ne Vlore - Panorama

e Premte 15 Gusht 20141630 pm p classwp-caption-text Guri i KamjesbrbrGora eshte pak e perfolur ne histori edhe pse per nga rendesia e ngjarjeve duhet te ishte permendur me germa
- Shtuar 1 javė mė parė


»Dokumenti lista e 190 fshatrave te Jugut qe dogjen greket - Panorama

e Hene 11 Gusht 20141636 pm p classwp-caption-text BILISHT Shtepi te shkaterruara gjate fushates per Epirin Autor Operatori K 011917brbrJane plot 6831 shtepi te djegura nga grek
- Shtuar 1 javė mė parė


»Hoxha-Shehu lufta per pushtet nisi pas bombes ne Ambasaden sovjetike - Panorama

e Diele 10 Gusht 20141244 pm p classwp-caption-text ENVER HOXHA DHE MEHMET SHEHUSSSAbrASSPer britaniket rivaliteti mes Enver Hoxhes dhe Mehmet Shehut dy njerezit me te fuqishem t
- Shtuar 1 javė mė parė»Integrimi euroatlantik, 13 vjet nga Marrëveshja e Ohrit - BalkanWeb

Është një kënaqësi e veçantë për mua të jem sot këtu midis jush, pikërisht për të folur për Marrëveshjen e Ohrit, 13 vite p
- Shtuar 2 javė mė parė


»SHBA vezhgon nga ajri situaten ne Irak - Top Channel

Një ekipi ushtarak amerikan ka fluturuar mbi malin Sinjar në veri të Irakut për të vlerësuar situatën, ku dhjetëra mijëra persona qëndrojnë t&eum
- Shtuar 2 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 3031 ->3031 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 popullsia ->popullsia 0 docs[0] -> docs[0] 1 3031 ->3031 0 hits[0] -> hits[0] 1 3987 ->3987

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos