Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Pranvera Hoxha"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Liliana Hoxha: Letra e Nasho Jorgaqit, inkuizicion agjenturor kundër Kadaresë - BalkanWeb

TIRANE  - Në librin e tij "Mjegullat e Tiranës", Kadare tregon se vuri duart në kokë kur e pa veten si "hero pozitiv" në një vepër të Nasho Jorgaqit (nuk e
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Liliana Hoxha: Letra e Nasho Jorgaqit, inkuizicion agjenturor kundėr Kadaresė - BalkanWeb

TIRANE  - Nė librin e tij "Mjegullat e Tiranės", Kadare tregon se vuri duart nė kokė kur e pa veten si "hero pozitiv" nė njė vepėr tė Nasho Jorgaqit (nuk e pėrmend shkrimtarin me emėr). Kjo solli reag
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Zbardhet pasuria e ambasadorėve shqiptarė jashtė vendit, kush kryeson listėn - BalkanWeb

TIRANE-  Llogari bankare, shtėpi, troje, por edhe kredi bankare kanė ambasadorėt tanė jashtė vendit. Jo tė gjithė nė fakt rrojnė vetėm me pagėn qė marrin nga puna e tyre si diplomatė. “Gazeta Sh
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Zbardhet pasuria e ambasadorėve shqiptarė, Dritan Tola mė i pasuri, me 22 mijė m2 tokė - BalkanWeb

TIRANE-  Llogari bankare, shtėpi, troje, por edhe kredi bankare kanė ambasadorėt tanė jashtė vendit. Jo tė gjithė nė fakt rrojnė vetėm me pagėn qė marrin nga puna e tyre si diplomatė. “Gazeta Sh
- Shtuar 6 ditė mė parė


»104 të larguar nga puna marrin paratë, lista e punonjësve që kanë fituar gjyqet - BalkanWeb

TIRANE - Javën e shkuar Ministria e Financave ka ekzekutuar 104 vendime gjyqësore në favor të të larguarve nga puna me një vlerë prej 87,3 milionë lekë (rr
- Shtuar 4 javė mė parė


»Koncert me muzikë klasike shqiptare në Carnegie Hall - BalkanWeb

TIRANE - Ndoshta publiku i gjerë për arsye të mungesës së vëmendjes së duhur mediatike nuk ka shumë informacion se muzika klasike e kontemporane shqiptare, si n
- Shtuar 5 javė mė parė


»262 të larguar nga puna marrin paratë, ja lista e emrave të punonjësve - BalkanWeb

TIRANE - Gjyqet e fituara nga punonjësit e larguar nga administrata janë kthyer në një barrë të rëndë për arkën e shtetit. Vetëm javës s&eum
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Shikoni sa vota fitoi secili kandidat për deputet - IndeksiOnline

Sipas listës së siguruar nga lajmi.net, Qendra për Numërimin e Rezultateve ka bërë gati të nxjerrë rezultatet e kandidatëve të partive politik
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Alarm: Pas vdekjes, pronat e familjes i trashėgon shoferi! - Ora News

Tiranė Emisioni Alarm ka zbuluar jo pa ēudi, qė pas vdekjes sė njė kryefamiljari, trashėgimtari dhe personi mė i dashur tė ketė jo gruaja, as fėmijėt, por shoferi! Shoferi
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Administratorja: Paratë e "Sudes", brenda 15 korrikut - BalkanWeb

TIRANE - Procesi i shqyrtimit dhe verifikimit të pretendimeve të kreditorëve të firmës "Sude" do të përfundojë brenda gjysmës së parë të kor
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Lista zyrtare e AAK-së për zgjedhjet e 8 Qershorit - IndeksiOnline

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka dorëzuar dje, në afatin e duhur, listën me kandidatët për deputetë për zgjedhjet nacionale të 8
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Ja lista e kandidatëve të AAK-së për deputetë - IndeksiOnline

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në ceremoninë e prezantimit të listës për deputetë për zgjedhj
- Shtuar 3 muaj mė parė


»“Sudja”, takimi me kreditorët në 8 grupe, ja lista dhe dita e takimit për secilin - BalkanWeb

TIRANE - Më datë 19 maj do të nisë të zhvillohet takimi i dytë për procedurat e falimentimit të firmës piramidale “Sude”. Përmes një
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Dashuria, erosi dhe morali në Realizmin Socialist shqiptar - BalkanWeb

TIRANE-Siç shprehet Stefano Zuffi në “Arte e Erotismo”, “Si çdo formë arti dhe ajo e destinuar për të prekur telat e ndjenjave, lind nga nevoja e br
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Pranvera, rikthehenalergjitë e stinës - Shqiptarja.com

TIRANE- Rritja e temperaturave, çelja e luleve dhe shtimi i pluhurit në ajër ka sjellë edhe rritjen e numrit të të prekurve nga alergjitë. Pas virozave gripale num
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Tė besuarit e imamėve, protestė nė rrjetet sociale: Do ta dredhim kėtė qeveri! - Gazeta Shqip

Nė Facebook  Thirrje se Po vjen pranvera dhe video Detyra jonė ndaj tė burgosurve!
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Pranvera qė sjell tmerrin pėr mashtruesit - Gazeta 55

21-02-2014 / Nga Besnik Terziu SSSAASSDita e 20 shkurtit të vitit 2014 është pranvera e demokracisë shqiptare. Shumë vende arabe e filluan disa vite me parë n&e
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Domethėnia e takimit tė 11 janarit nė Prizren - Gazeta 55

16-01-2014 / Nga Ramiz Lushaj SSSAASS1.Dy kryeministrat shqiptarë, Edi Rama e Hashim Thaçi, sëbashku me qeveritë e tyne, duhen përshendetur edhe sikur të shtu
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Drejtuesit e rinj te administrates tatimore - Gazeta Shqip

1. Pėrzgjedhjen e kandidatėve nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Tatimeve pėr ēdo pozicion pune si mė poshtė:   i. Drejtor i Drejtorise Juridike III-a Aurela Bicja &nb
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Tetovė, zhvillohet Konferenca, “101 vjet shtet shqiptar e mėpastaj” - BalkanWeb

 TETOVE-Konferenca “101 vjet shtet shqiptar e mėpastaj” u zhvillua nė datėn 28 nėntor nė Tetovė, me prezencėn e kryebashkiakve tė Tetovės dhe Ēairit: Teuta Arifi dhe Izet Mexhiti, dekani i
- Shtuar 9 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 213 ->213 0 total_found -> total_found 1 213 ->213 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 pranvera ->pranvera 0 docs[0] -> docs[0] 1 2266 ->2266 0 hits[0] -> hits[0] 1 2843 ->2843 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 hoxha ->hoxha 0 docs[1] -> docs[1] 1 21496 ->21496 0 hits[1] -> hits[1] 1 44395 ->44395

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos