Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "RTUARA"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ligji i ri pėr legalizimet, ēmimi dhe procedurat e reja sipas kategorive - Ora News

Edhe pse vendimet e qeverisė pėr ēmimet e legalizimeve nuk janė publikuar nė Fletoren Zyrtare , burime pranė Agjencisė sė Legalizimeve bėjnė mė dije se formula e aplikimit ėshtė e tillė: 50 % e vle
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Pse Saranda duhet tė ndjekė shembullin e Korfuzit - Shekulli

Pirro Naēi Turizmi dhe Saranda janė dy fjalė tė ndėrlidhura qė kanė pothuajse tė njėjtėn kuptim, qė nga thellėsia e viteve e deri nė ditėt tona. Turizmi ėshtė njė nga degėt mė
- Shtuar 2 ditė mė parė»Kili, ura ndėrtohet ēdo vit me fije bari -F OTO - BalkanWeb

KILI-Ura e varur Qeswachaka nė Cuzco, Kili ndėrtohet ēdo vit nga njė bar endemik i quajtur Qoya. E vendosur rreth 100 km nga Cuzco, ura Qeswachaka dikur ishte pjesė e njė rrjeti tė urave, tė ndėrtuara
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Izraeli Nuk kemi qellim pushtimin - Top Channel

Cilido qoftë qëllimi apo edhe kohëzgjatja e ofensivës tokësore të Izraelit në Rripin e Gazës, disa gjëra janë të qarta që në fillim. Aj
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Restaurohen pikturat murale tëxhamia së Et`hem Beut në Tiranë - Shqiptarja.com

TIRANE- Ka filluar restaurimi i xhamisë së Et`hem Beut në Tiranë, e cila është ndër monumentet më të çmuara të periudhës osmane. Xhamia e
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Kurbin, vijon shfrytëzimi pa kriteri lumit Mat, dëmtohen urat - Shqiptarja.com

Shfrytëzimi pa kriter i inerteve në lumin Mat, vijon me të njëjtin intensitet pavarësisht masave të marra për ndalimin e këtij fenomeni.Ekskavatorë
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Kurbin, vijon shfrytėzimi pa kriteri lumit Mat, dėmtohen urat - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Shfrytėzimi pa kriter i inerteve nė lumin Mat, vijon me tė njėjtin intensitet pavarėsisht m
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Bajram Hysa: Shkarkimi im si Dekan antiligjor, tė pavėrteta akuzat - Ora News

Nė kushtet e shkeljes sė rėndė tė ligjit dhe tė akteve flagrante tė vėrtėtuara, do tė mbaja pėrgjegjėsi dhe do kėrkoja vetė dorėheqjen. Kėshtu ėshtė shprehur dekani i pezulluar i Fakultetit tė Mjek
- Shtuar 1 javė mė parė


»Ja si u ngrit Gjermania në 10 vjet për kampione - BalkanWeb

Asgjë nuk vjen rastësisht. Gjermania e vërtetoi këtë në Brazil, ku jo rastësisht arriti të konfirmohej si skuadra më e fortë, por njëkohësis
- Shtuar 1 javė mė parė


»Lamtumirė Leda e Korcės! Mes lotėve gazetarja pėrcillet nė banesėn e fundit - BalkanWeb

TIRANĖ- E gjithė redaksia e ‘News 24’ ‘Gazeta Shqiptare’ e 'BalkanWeb' ngriu dhe pėrlot nga njė lajm i kobshėm, ai i ndarjes nga jeta tė "zėrit tė Korēės", gazetares profesioni
- Shtuar 1 javė mė parė


»Lamtumirė Leda e Korēės! Mes lotėve gazetarja pėrcillet nė banesėn e fundit - BalkanWeb

TIRANĖ- E gjithė redaksia e ‘News 24’ ‘Gazeta Shqiptare’ e 'BalkanWeb' ngriu dhe pėrlot nga njė lajm i kobshėm, ai i ndarjes nga jeta tė "zėrit tė Korēės", gazetares profesioni
- Shtuar 1 javė mė parė


»Gjermania, triumfi i pjekurisë - IndeksiOnline

"Asgjë nuk vjen rastësisht në jetë”. Gjermania e vërtetoi këtë në Brazil ku jo rastësisht arriti të konfirmohej si skuadra më
- Shtuar 1 javė mė parė


»Lamtumirė Leda e Korēės! Mes lotėve gazetarja pėrcillet nė banesėn e fundit - BalkanWeb

TIRANĖ- E gjithė redaksia e ‘News 24’ ‘Gazeta Shqiptare’ e 'BalkanWeb' ngriu dhe pėrlot nga njė lajm i kobshėm, ai i ndarjes nga jeta tė "zėrit tė Korēės", gazetares profesioni
- Shtuar 1 javė mė parė


»Vlorė, parqet e qytetit tė pushtuara nga betoni, tkurren hapėsirat e gjelbra - Ora News

Nė Vlorė janė kthyer nė njė problem serioz mungesa e hapėsirave tė gjelbra qė duhet tė zinin njė sipėrfaqe tė konsiderueshme te qytetit bregdetar. Me shtimin e popullsise sidomos gjatė sezon
- Shtuar 1 javė mė parė


»Berati, oaz i historisė dhe i mrekullisė sė artit- FOTO - BalkanWeb

TIRANE- Qyteti i Beratit, deklaruar Qytet Muze nė vitin 1961 nga Qeveria Shqiptare, iu shtua Listės sė Trashėgimisė Kulturore tė Unesco-s nė 2008, si njė shembull i rrallė i njė qyteti tė periudhės Ot
- Shtuar 2 javė mė parė


»Legalizimet, ndryshon sipėrfaqjaNga 2009-a, kufiri mbi 500 metra - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE- Disa dhjetėra mijėra dosje pėr legalizim objektesh tė ndėrtuara pa leje kanė nisur
- Shtuar 2 javė mė parė


»Mitrovica e çudirave - Bashkë në një qytet “Adem Jashari” dhe “Car Llazari” - IndeksiOnline

Veriu i Mitrovicës gjatë ditëve në vijim do të shndërrohet në një qytet i cili do të ketë më së shumti sheshe dhe parqe të nd&e
- Shtuar 2 javė mė parė»Kėndvėshtrim Albert Kamy: Mbi lumturinė, mėrzinė dhe burgjet qė ia imponojmė vetes - Gazeta Shqip

Filozofi dhe shkrimtari francez, Albert Kamy, ka reflektuar mbi mundėsinė e brishtė tė lumturisė dhe arriti nė pėrfundim se njerėzit nuk duan tė jenė tė lumtur pėrtej kushteve qė i vėnė lumturisė s
- Shtuar 2 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 3253 ->3253 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 rtuara ->rtuara 0 docs[0] -> docs[0] 1 3253 ->3253 0 hits[0] -> hits[0] 1 3939 ->3939

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos