Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Rajoni Perendimor"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Rama Kohe e re per Ballkanin perspektive e re bashkepunimi - News of Albania

Transmetuar me 26082014 - 1149 Edi Rama Zoran Milanovic Milo Gjukanovic Vjekoslav Bevanda PUBLICITET Dubrovnik 26 gusht 2014 NO
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Samiti i Berlinit Rama Moment i rendesishem per zhvillimin rajonal - News of Albania

Tirane 26 gusht 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama vetem pak momente para nisjes drejt Gjermanise per ne samitin e Berlinit deklaroi se synimi eshte nje qasje e re ndaj rajonit dhe ndaj gjithe vendeve
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Rama- Kurz Austria mbeshtet Shqiperine per statusin e vendit kandidat - News of Albania

Transmetuar me 17062014 - 1257 Gjate takimit Edi Rama Sebastian Kurz PUBLICITET Tirane 17 qershor 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama pri
- Shtuar 3 muaj mė parė»Hoxhaj kerkon anetaresim ne NATO - News of Albania

Transmetuar me 04042014 - 1925 Ministri i Jashtem Enver Hoxhaj Kosove 4 prill 2014 NOAal- Ministri i Puneve te Jashtme i Kosoves Enve
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Rusia redukton trupat ne kufi - Top Channel

Rusia redukton praninë e trupave përgjatë kufirit me Ukrainën. Ministria ruse e Mbrojtjes deklaroi se një batalion këmbësorie, pas stërvitjes ushtarake u të
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Shkembim zjarri mes Koreve - Top Channel

Një shkëmbim zjarri përgjate kufirit të shumëdiskutuar detar ka rikthyer frikën e një përshkallëzimi i të ri të tensioneve mes dy Koreve.
- Shtuar 5 muaj mė parė»Rusia anekson Krimene Tension vritet ushtari ukrainas - Vizion Plus

Pak ore pasi presidenti i Rusise Vladimir Putin nenshkroi me lideret e Krimese aneksimin e gadishullit shenohet viktima e pare ne terren Nje ushtarak ukrainas u qellua per vdekje ne bazen e Si
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Putin urdheron stervitje ushtarake - Top Channel

Presidenti rus, Vladimir Putin urdhëroi një test të menjehershëm të gatishmërisë luftarake të ushtrisë në qendër dhe perëndim të Rusi
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Qeveria partnere e te gjithe atyre qe bejne biznes ne Shqiperi - News of Albania

Transmetuar me 24022014 - 1712 Edi Rama PUBLICITET Ne 1914 Ballkani ishte vendi ku nisi Lufta e Pare Boterore Sot ne 2014 100 vjet me v
- Shtuar 7 muaj mė parė»Moore: Shqipėria, krenare pėr tranzicionin paqėsor tė pushtetit. Mbėshtesim integrimin e Ballkanit - Ora News

Drejtori i Marrėdhėnieve pėr Evropėn Qėndrore dhe Jugore nė Departamentin Amerikan tė Shtetit Jonathan Moore ka vlerėsuar edhe njėherė trazicionin paqėsor tė pushtetit nė Shqipėri. Nė njė di
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Moore: SHBA, të angazhuara për integrimin evropian të Ballkanit - BalkanWeb

UASHINGTON-Pas vitesh investimi dhe angazhimi nga Perëndimi, Ballkani Perëndimor ka arritur sukses të konsiderueshëm. Por disa sfida mbeten ende të pazgjidhura. Në nj&eum
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Moore: SHBA tė angazhuara pėr integrimin evropian tė Ballkanit - BalkanWeb

UASHINGTON-Pas vitesh investimi dhe angazhimi nga Perėndimi, Ballkani Perėndimor ka arritur sukses tė konsiderueshėm. Por disa sfida mbeten ende tė pazgjidhura. Nė njė diskutim nė Fakultetin pėr Studi
- Shtuar 7 muaj mė parė»Moore: Ballkani duhet tė luftojėkorrupsionin, tė vijojė reformat - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VD SHBA- Drejtori i Marrėdhėnieve pėr Europėn Qėndrore dhe Jugore nė DASH, Jonathan Moore, thekson se vendet e Ballkanit du
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Rama po kthen Shqipėrinė nė Republikėn e 6 tė Jugosllavisė sė re - Gazeta 55

28-01-2014 / Nga Sali Berisha SSSAASSNisma e re “Ballkani Perëndimor 6”, BP6 (WB6), për një lloj mini-Jugosllavie, është nonstarter!Vitin që
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Berisha: Nisma e re e Ballkanit Perėndimor 6 apo e mini-Jugosllavisė, thjesht nonstarter! - Ora News

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka dėnuar heshtjen e qeverisė shqiptare pėr nismėn e Malit tė Zi pėr krijimin e Unioni Ballkanik, apo ndryshe Jugosllavia e Re. Problemi behet shqetesues sipas Beris
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Ministri i Jashtëm Austriak: Mbështes integrimin e Ballkanit Perendimor - BalkanWeb

AUSTRI-Ministri i ri i jashtëm i Austrisë Sebastina Kurtz do të mbrojë integrimin e vendeve të Ballkanit perëndimor në Bashkimin Europian gjatë takimit që
- Shtuar 8 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 245 ->245 0 total_found -> total_found 1 245 ->245 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 rajoni ->rajoni 0 docs[0] -> docs[0] 1 7979 ->7979 0 hits[0] -> hits[0] 1 9754 ->9754 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 perendimor ->perendimor 0 docs[1] -> docs[1] 1 3195 ->3195 0 hits[1] -> hits[1] 1 4668 ->4668

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos