Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Shen Pali"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Vatikani ndez dritat e festave - ABC News

Ne Sheshin e Shen-Pjetrit ne Vatikan eshte mbajtur ceremonia e pervitshme ku ndizen dritat ne pemen gjigande te krishtlindjeve. Qindra njerez ishin prezent mbremjen e se premtes per te perjetuar
- Shtuar 9 muaj mė parė


»ldquoFiks Farerdquo Pazaret ne Gjykaten e Larte - Top Channel

“Fiks Fare” zbardh strukturën e funksionimit të korrupsionit në Gjyqësorin shqiptar. Me zë dhe figurë u treguan të gjithë personat, që merrnin
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Reportazh/ “Majat e Ballkanit”udhëtim në Theth - Shqiptarja.com

TIRANE- Jam 2570 metra mbi nivelin e detit. Ne Theth. 70 kilometra larg qytetit të Shkodrës dhe me dorën mbi kurorën e argjendtë të Alpeve shqiptare. Jam me sy në Ra
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Papa Vojtila do te shpallet shenjt - Top Channel

Gjon Pali II do te shpallet shenjt. Vete Vatikani e pohoi nje gje te tille, pasi Papa Francesk autorizoi aprovimin e mrekullise se dyte per papen polak. Njeriu qe drejtoi kis
- Shtuar 1 vit mė parė


»Takimi me Atin e Shenjte, Berisha: Bekim hyjnor per fitoren e 23 qershorit Eva Gjura - Koha Jonë

Bekim hyjnor per zgjedhjet e 23 qershorit, e ka cilesuar kryeministri Berisha takimin e tij me Papa Franceskon I, gjate ceremonise se inaugurimit ne Vatikan. Me ftese te Selise se Shenjte, Kryeministr
- Shtuar 1 vit mė parė


»Papa Francesku nis diten e pare te punes me nje vizite ne Baziliken e Romes - ABC News

Papa Francesku, nis ditën e pare ne krye te kishës katolike, me objektiv përcaktimin e vizionit e tij për papatin.  Mengjesin e sotem Papa Francesku vizitoi Bazilikën e
- Shtuar 1 vit mė parė


»Vatikan zgjidhet Papa i ri - ABC News

Ne Vatikan eshte zgjedhur Papa i ri. Ai eshte 77 vjecari nga Argjentina Horge Mario Bergolio, qe do te quhet Papa Francesko i pare. Pas votimit te trete te 115 kardinaleve, nga Kapela Sistina doli ty
- Shtuar 1 vit mė parė


»Papa Francesco nis ditėn e parė tė punės me njė vizitė nė Bazilikėn e Romės - Gazeta 55

14-03-2013 / Gazeta 55 Papa Francesku, nis ditën e pare ne krye te kishës katolike, me objektiv përcaktimin e vizionit e tij për papatin. Mengjesin e sotem Papa France
- Shtuar 1 vit mė parė


»Konklava serish tym i zi - Top Channel

Dështon votimi i dytë për zgjedhjen e Papës së ri në Kapelën Sistinë, ku 115 kardinalë janë mbyllur për të arritur konsensus për pasue
- Shtuar 1 vit mė parė


»Qyteti 3 mijevjecar i gdhendur ne gur - Gazeta Standard

Trashegimia/ Durresi si nje nga qytetet me te vjetra te Shqiperise afro 3 mijevjecare si vendbanim ilir i fisit te taulanteve ka te deshmuar jeten e tij qe ne prehistori Qen
- Shtuar 3 vite mė parė


»Shen Pali dhe nje teze e rrezuar - Gazeta Standard

Replike/ Perpara disa ditesh ne gazeten standard u botua shkrimi me titull Krishterimi ne Iliri i autorit Andrea Llukani. Ne te autori qe eshte njekohesisht nje nga historiane
- Shtuar 3 vite mė parė


»Berisha Krishtlindjen e ardhshme ta festojme me te begate dhe me afer endrres sone BE - Gazeta Standard

Nje urim vellazeror e te perzemert per te gjithe besimtaret katolike shqiptare besimtaret e krishtere dhe besimtaret e Zotit
- Shtuar 3 vite mė parė


»Krishtlindja, mijėra besimtarė kremtojnė festėn - BalkanWeb

TIRANE - Eshtė kremtuar mbreme ne mesnate lindja e Krishtit, qe per besimtare te krishtere simbolizon Birin e Perendise, shpetimtarin e Botes. Me mijera besimtare jane mbledhur mesnaten e
- Shtuar 3 vite mė parė


»Historia e Shqiperise ne librin e shenjte - Gazeta Standard

Histori/ Krishterimi ne Iliri sipas Bibles. Faktet historike qe na jep libri i shenjte per historine e Shqiperise
- Shtuar 3 vite mė parė


»Ketej kaloi fjala e shenjte - Gazeta Standard

Krishterimi ne Iliri sipas Bibles/Faktet historike qe na jep libri i shenjte per historine e Shqiperise. Ne te gjitha tekstet e Historise se Shqiperise thuhet se Krishterimi n
- Shtuar 3 vite mė parė


»Margaret Theēer dhe fundi i komunizmit nė Evropėn Lindore - Gazeta 55

15-08-2011 / Nga Diana Skrapari Margaret Theçer ka qenë Kryeministre e Britanisë së Madhe nga viti 1979        deri ne 28
- Shtuar 4 vite mė parė


»Berisha u prit nga Papa Penedikti XVI - Gazeta Shqip

Njoftimi i Kryeministrise Ne njoftimin e saj per shtyp zyra e shtypit e Kryeministrit ben te ditur se kreu i qeverise i shoqeruar nga bashkeshortja e tij zonja Liri Berisha mori pjese paraditen e
- Shtuar 4 vite mė parė


»Vatikan lumturohet Vojtila ai qe shpetoi boten nga i ftohti - Gazeta Shqip

Ceremonia Nderohet Papa Gjon Pali II polaku qe e deshen ne te gjithe globin E gjithe bota dje i kishte kthyer syte ne Baziliken e Shen Pjetrit ne Vatikan ku u mbajt ceremonia e shenjte e lumturimi
- Shtuar 4 vite mė parė


»Presidenti Topi pritet nga Papa Benedikti XVI - Shekulli

Presidenti i Republikes Bamir Topi se bashku me Zonjen e Pare Teuta Topi u priten ne Baziliken e Shen Pjetrit ne Vatikan nga Ati i Shenjte Papa Benedikti XVI pasi moren pjese sot paradite ne cerem
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 54 ->54 0 total_found -> total_found 1 54 ->54 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 shen ->shen 0 docs[0] -> docs[0] 1 5092 ->5092 0 hits[0] -> hits[0] 1 7977 ->7977 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 pali ->pali 0 docs[1] -> docs[1] 1 1749 ->1749 0 hits[1] -> hits[1] 1 3182 ->3182

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos