Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Shqiperia Komuniste"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ja 50 spiunët më të famshëm shqiptarë - IndeksiOnline

Më poshtë janë emrat e spiunëve shqiptarë më të famshëm në histori. Ata kanë punuar për Sigurimin, për CIA-n, pë
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Shqiponja me dy koka e 2 Korrikut 1990 - News of Albania

Transmetuar me 03072014 - 0132 Nga Ruben Avxhiubr br 2 Korriku 1990 solli ne Shqiperine komuniste perleshjen e pare masive mes popullit dhe aparatit polico
- Shtuar 4 javė mė parė


»Rama- Steinmeier Gjermania mbeshtetje per statusin - News of Albania

Transmetuar me 19062014 - 1408 Gjate konferences Edi Rama Frank-Walter Steinmeier PUBLICITET Tirane 19 qershor 2014 NOAal- Kryeministr
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Nga ndalimi i fese te vizita e Papa Gjon Palit - Vizion Plus

Per 23 vjet me radhe Shqiperia nen drejtimin e regjimit komunist i shpalli lufte te hapur Zotit Ne vitin 1967 Enver Hoxha nisi goditjen dhe prishjen e te gjitha objekteve fetare ndersa me here
- Shtuar 1 muaj mė parė


»National Geographic (korrik 1992) / Shqipëria hap dyert… - BalkanWeb

Pasi dola nga autostrada e ngarkuar dhe hyra në një rrugë të veçuar fshati, ndoqa shenjat e pluhurosura, lashë pas retë e tymit dhe botën e zhurmshme të
- Shtuar 2 muaj mė parė


»PPSH Marko Dajti leter pikante presidentit Obama - News of Albania

Transmetuar me 03062014 - 2304 Kryetari i Partise se Punes se Shqiperise se Riorganizuar Marko Dajti i dergon nje leter-kerkese Presidentit te Shteteve te Ba
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Nishani me kleriket ortodokse - Vizion Plus

Bashkejetesa fetare eshte nje vlere e shtuar qe Shqiperia i ofron Europes Ky ka qene mesazhi i presidentit Bujar Nishani ne takimin qe ai pati kete te hene me Patriarkun Ekumenik Bartolomeun e
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Refleksion per 24 Majin - News of Albania

Transmetuar me 24052014 - 1109 Nga Marko Dajtibr br REFLEKSION POLITIKKongresi i Permetit hodhi themelet e Shqiperise modernebr br 24 maji i vitit 1944 e
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Rama Shqiperia ka paguar per te shkuaren - Top Channel

Televizioni francez TV5 i ka dedikuar një reportazh prej 40 minutash zhvillimeve më të fundit në Shqipëri. Dy gazetarët francezë kanë intervist
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Rama Si ka mundesi qe votuam ligjet dhe BE nuk na e dha statusin - News of Albania

Transmetuar me 11052014 - 1722 Kryeministri Edi Rama kritikon qarqet evropiane per refuzimin e perseritur te dhenies se statusit vend kan
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Shqiperia theu embargon ndaj Iranit Rama-Berisha akuzojne njeri-tjetrin - News of Albania

Transmetuar me 08052014 - 1236 Kuvendi i Shqiperise PUBLICITET Tirane 8 maj 2014 NOAal- PerditesuarIsh-kryeministri Sali Berisha akuzon
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Lindur ne vitin 2032 - News of Albania

Transmetuar me 05052014 - 0058 Nga Frrok upibr br Qeveria mori nje vendim Ne vitin 2032 do te zgjidhet nje ceshtje qe sapo e kishte ne dorebr br Me duket
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Enver Hoxha si sillej me shqiptaret ne Shqiperi dhe me ata ne Kosove - News of Albania

Transmetuar me 28042014 - 1325 Kete here gjeografia e fushepamjes per liderin komunist ka rrokur Kosoven Akademiku i njohur kosovar rrefen menyren e percepti
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Nje dekade me pas zgjerimi si nje sukses i BE - News of Albania

Transmetuar me 16042014 - 1949 Klajda Gjosha PUBLICITET Aktualisht ka nje dallim mes shqiptareve dhe vendeve te BE-se nderkohe qe disa
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Edi Rama dhe Eqrem bej Vlora - News of Albania

Transmetuar me 01042014 - 2218 Nga Roland Qafokubr br Nuk ka asnje medyshje qe kryeministri Edi Rama duhet pergezuar per vendimin qe mori ne mbledhjen e qe
- Shtuar 4 muaj mė parė


»111-vjeçarja që fitoi shtetësinë amerikane të firmosur nga Presidenti Ford - IndeksiOnline

Mrika Mrnaçaj, dëshira e nënës shqiptare për të jetuar dhe vdekur në një vend të lirë Mrika Mrnaçaj, ishte 110-vjeç
- Shtuar 5 muaj mė parė»Si sduhet te jete ligji per dosjet - News of Albania

Transmetuar me 23022014 - 2008 Nga Mero Bazebr br Shqiperia po shkon drejt plotesimit te nje prej detyrimeve te saj historike per hartimin e nje ligji seri
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Mrkic Rama ne Serbi pas zgjedhjeve te 16 marsit - Shekulli

Ministri i Jashtem i Serbise Ivan Mrkic ne nje interviste per gazeten Shqip thote se vizita e pritshme e Edi Rames ne Beograd konsiderohet realisht si vizita e pare e nje Kryeministri shqiptar
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Rama Shqiperia nje toke e re - Top Channel

Kryeministri i ri i Shqipërisë, ish-piktor, ish-publicist, socialist tre herë kryetar Bashkie i Tiranës ishte në Milano për të tërhequr sipërmarrjet. &lsqu
- Shtuar 6 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 814 ->814 0 total_found -> total_found 1 814 ->814 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 shqiperia ->shqiperia 0 docs[0] -> docs[0] 1 21080 ->21080 0 hits[0] -> hits[0] 1 37716 ->37716 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 komuniste ->komuniste 0 docs[1] -> docs[1] 1 14211 ->14211 0 hits[1] -> hits[1] 1 25015 ->25015

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos