Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Shteti Demokratik"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Suedia, Finlanda: Më pak neutralitet, më shumë siguri - BalkanWeb

Dy shtete nordike, nga më demokratikët e botës, Suedia dhe Finlanda, po rivlerësojnë orientimet e tyre të deritanishme të politikës  së jashtme në
- Shtuar 1 ditė mė parė


»A kemi rend me kaq policira e policë? - BalkanWeb

Jo më në Evropë, po rrezik as në Ballkan, madje as në shtetet arabe dhe as në ato diktatoriale të Amerikës Latine, nuk besoj se gjendet një vend i dytë
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Isa Mustafa: PDK 30% të votave kurse ne 70% - IndeksiOnline

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa thotë se, shteti është kapur nga partia në pushtet dhe koalicioni ku ai bën pjesë do të angazhohet fuqimisht për ndr
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Zonjës Merkel… - BalkanWeb

Para 30 vjetëve Shqipëria ka qenë vendi komunist më i izoluar dhe më i varfër në Europë. Sot Shqipëria është një nga vendet ballkanike n&eum
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Zonjes Merkel8230 - Panorama

e Merkure 27 Gusht 20141210 pm KASTRIOT ISLAMIbrbrĀ  Para 30 vjeteve Shqiperia ka qene vendi komunist me i izoluar dhe me i varfer ne Europe Sot Shqiperia eshte nje nga vendet ba
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Kryeziu: Interpretimi i Kushtetueses nuk mund ta shpetojë PDK-në nga opozita - IndeksiOnline

Drejtori i KDI-së, Ismet Kryeziu thotë se interpretimi i Kushtetueses nuk mund ta stopojë ndërrimin e pushteteve. Sipas tij, ky realitet politik e kushtetue
- Shtuar 1 javė mė parė


»Projekti i strategjise se sigurise nacionale - Panorama

e Hene 25 Gusht 20141205 pm ROMEO GURAKUQIbrbrĀ  shte nje nga projektaktet e aprovuara me nxitimin e dates 31 korrik 2014 qe pret gjykimin firmen heshtjen ose veton e Presidentit
- Shtuar 1 javė mė parė


»Luçiano Boçi: Përplasja me Nishanin, Rama bën rolin e 'çunit të fortë' - BalkanWeb

TIRANE- Deputeti i PD-së, Luçiano Boçi denoncon keqqeverisjen e majtë; sipas tij, pushtetarët aktualë po qeverisin si kapadainj dhe me mënyra perverse. Z.Bo&cced
- Shtuar 1 javė mė parė


»Luēiano Boēi: Pėrplasja me Nishanin, Rama bėn rolin e 'ēunit tė fortė' - BalkanWeb

TIRANE- Deputeti i PD-sė, Luēiano Boēi denoncon keqqeverisjen e majtė; sipas tij, pushtetarėt aktualė po qeverisin si kapadainj dhe me mėnyra perverse. Z.Boēi thotė pėr "Gazeta Shqiptare", se sistemi
- Shtuar 1 javė mė parė


»Sevdallinjte - Panorama

e Premte 22 Gusht 20141214 pm LUIANO BOIbrbrĀ  Ajo qe ben pershtypje ne fjalorin e Kryeministrit eshte perdorimi i shpeshte i arkaizmave dialektizmave dhe i turqizmave Kjo ndosht
- Shtuar 2 javė mė parė


»Paralajmerohet kthimi i reformes territoriale - Top Channel

Ashtu si shumë ligje të tjera të rëndësishme të miratuara nga mazhoranca në Kuvend, të cilat nuk kanë marrë dekretimin e Presidentit të Republik&
- Shtuar 2 javė mė parė


»Paralajmerohet mosdekretimi i ndarjes - Top Channel

Ashtu si shumë ligje të tjera të rëndësishme të miratuara nga mazhoranca në Kuvend, të cilat nuk kanë marrë dekretimin e Presidentit të Republik&
- Shtuar 2 javė mė parė


»Paralajmerohet mosdekretimi i ndarjes se re - Top Channel

Ashtu si shumë ligje të tjera të rëndësishme të miratuara nga mazhoranca në Kuvend, të cilat nuk kanë marrë dekretimin e Presidentit të Republik&
- Shtuar 2 javė mė parė


»As mustaqet nuk jane krejt pa faj - Top Channel

Fadil Lepaja - “Estekfurullah”, gati klitha me vete, kur pashë një koment në profilin tim në Facebook se unë po i mbroja “mjekrat”! Gj
- Shtuar 2 javė mė parė


»Ndarja e re nuk do te dekretohet - Top Channel

Ashtu si shumë ligje të tjera të rëndësishme të miratuara nga mazhoranca në Kuvend, të cilat nuk kanë marrë dekretimin e Presidentit të Republik&
- Shtuar 2 javė mė parė


»Nishani nuk do ta dekretojë ndarjen e re territoriale? - IndeksiOnline

Ashtu si shumë ligje të tjera të rëndësishme të miratuara nga mazhoranca në Kuvendin e Shqipërisë, të cilat nuk kanë marrë dek
- Shtuar 2 javė mė parė


»Demokracia ne nje sprove jetike - Panorama

e Shtune 16 Gusht 20141211 pm p classwp-caption-text PRE ZOGAJSSSAbrASSPRE ZOGAJbrbrSSSAbrASSĀ  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā Paketa e ligjeve qe u miratuan me goditje te perqendruar ne se
- Shtuar 3 javė mė parė


»Klosi Fullani fajtor eshte cenuar siguria kombetare - Panorama

e Diele 10 Gusht 20141022 am p classwp-caption-text Fatos Klosi Majtas Guvernatori Ardian FullaniSSSAbrASSIsh-kreu i SHISH Fatos Klosi thote se me grabitjen e Bankes se Shqiperis
- Shtuar 3 javė mė parė


»Krasniqi: Deklarohen properëndimorë e sillen si fundamentalistë - IndeksiOnline

Jakup Krasniqi ka thënë se të gjithë dhe pa përjashtim duhet të jenë të rezervuar ndaj çdo forme të bashkëpunimit me ekstremistët
- Shtuar 3 javė mė parė


»Lironi tė rinjtė arrestoni ideologėt! - Tema


- Shtuar 3 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 4042 ->4042 0 time -> time 1 0.008 ->0.008 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 shteti ->shteti 0 docs[0] -> docs[0] 1 55550 ->55550 0 hits[0] -> hits[0] 1 80671 ->80671 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 demokratik ->demokratik 0 docs[1] -> docs[1] 1 18922 ->18922 0 hits[1] -> hits[1] 1 24469 ->24469

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos