Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Skulpturat"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Mozaiku i Apolonisë çfarë ndodhpas ekspozimit në Muze - Shqiptarja.com

TIRANE- Mozaiku i Apolonisë, me një sipërfaqe rreth 30 metra katrorë, që ndodhet në Muzeun Historik Kombëtar do të hyjë në agjendën e aktivi
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Korçë, takim ndërkombëtar me artistënga bota për "Skulpturat e parkut" - Shqiptarja.com

KORCE- Një simpozium ndërkombëtar që kontribuon për ngritjen e Muzeut të Artit Bashkëkohor në Korçë, duke mundësuar njohjen me funksionin q&eum
- Shtuar 1 javė mė parė


»Muzeu i mrekullueshëm iArtit Nënujor - Shqiptarja.com

Në ujërat e ngrohta të bregdetit të Kankunit në Meksikë ndodhet një muzeum i hapur nën ujë me skulptura dhe vepra arti. Sfungjerët shumëngjyr&eum
- Shtuar 5 javė mė parė


»Misteri: Nga e marrin formėn shkėmbinjtė ranorė? - Gazeta Shqip

Skulpturat natyrore tė shkėmbinjve ranorė tėrheqin ēdo vit mijėra turistė nga e gjithė bota. Tani ka njė pėrgjigje pėr formėn e tyre
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Gjergj Prevazi: Shfaqja ime e parė me Arben Imamin regjizor e Edi Ramėn skenograf - Ora News

Kėrcimi modern ose kontemporan ia ka dalė mbanė tė shkojė nė vitin e nėntė tė realizimit tė tij, duke u shndėrruar nė njė ngjarje tė rėndėsishme kulturore, kjo falė punės sė koreografit tė talentua
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Art e krijimtari me fruta e perimenë kuzhinën e A1 Report - Shqiptarja.com

Kuzhina në emisionin e mëngjesit “Rreze Dielli” u ndal sot në estetikën e recetave përveç shijeve dhe aromave që çdo ditë përcillen n&
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Skulptura e Angelina Jolie nëMuzeun me dyllë Grevin në Paris - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO PARIS- Skulptura në dyllë e yllit të Hollywood-it Angelina Jolie ësht&e
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Meksikani promovon artinurban me skulptura biçiklete - Shqiptarja.com

Një artist Meksikan 82 vjeçar shpreson se 122 skulpturat që ka shpërndarë në të gjithë New Yorkun do t’i bëjnë njerëzit të udhë
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Një retrospektivë e artit të Jeff Koons - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Artisti Amerikan Jeff Koons është një nga më të njohurit në b
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Sot 13 Qershori, dita e Shna Nout - BalkanWeb

Sot është 13 Qershori dhe kjo datë lidhet me një objekt dhe kult fetar që sensibilizon shpirtrat njerëzor. Është një vend pelegrinazhi në kishën
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Skulpturat erotike tė Shimės - Gazeta Shqip

Ilirian Shima rikthehet pas 23 vitesh me njė ekspozitė nė Galerinė Kombėtare tė Arteve me njė koleksion veprash nga viti 19902014
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Ekspozita, Ilirjan Shima, frymëzimenga vathi ilir 4000-vjeçar - Shqiptarja.com

TIRANE- “Ilirian Shima është një njohës shumë i mirë i materialeve klasike të skulpturës dhe kryesisht punon në formë ciklesh në mermer, dr
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Galeria Kombëtare prezanton "Farajon", art dhe simbole - BalkanWeb

TIRANE - Skulptori Ilirian Shima vjen në Galerinë Kombëtare të Arteve, me një ekspozitë me mbi 40 punë të realizuara në harkun kohor 1990-2014. Titulli i s
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Shqipėria e Pino Pascali-t - Gazeta Shqip

Nė muzeun Pino Pascali Nė Polignano a Mare, qytezėn bri Adriatikut, ku jeta e njė artisti e ka kthyer nė njė qendėr arti…Historia e Pino Pascali-t, njė prej figura
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Njė revolucionar - Gazeta Shqip

Nė Bibliotekėn e Pinos, mes librave tė Karl Marksit dhe historive tė artit
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Veli Blakçori: Ja çfarë ndodhime monumentin e Ismail Qemalit - Shqiptarja.com

TIRANE - Me vizatime të formatit të vogël, skica e portrete që të lënë shijen e poezisë së pikturës, por pa harruar asnjëherë skulpturat e t
- Shtuar 5 muaj mė parė
» “The cake & bake show", xhungël e tëra në çokollatë dhe krem - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit FOTO Britani - Këto foto të mrekullueshme janë pjesë e një show i cili &
- Shtuar 5 muaj mė parė< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 284 ->284 0 total_found -> total_found 1 284 ->284 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 skulpturat ->skulpturat 0 docs[0] -> docs[0] 1 284 ->284 0 hits[0] -> hits[0] 1 388 ->388

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos