Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Studim"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Kosova, burimi i xhihadistëveqë luftojnë në Siri me ISIS - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Kosova është i vetmi vend në Evropën Juglindore që përfshihet
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Dosje/ Sekretet e komunizmit, vdekja e bebeve më 1972 - IndeksiOnline

Në fundin e vitit 1972, në maternitetin e Tiranës vdiqën nga një infeksion spitalor 27 foshnja të sapolindura, shumica e tyre të lindura para kohe.
- Shtuar 4 ditė mė parė


»A kemi rend me kaq policira e policë? - BalkanWeb

Jo më në Evropë, po rrezik as në Ballkan, madje as në shtetet arabe dhe as në ato diktatoriale të Amerikës Latine, nuk besoj se gjendet një vend i dytë
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Gjykata Leka Zogu te paguaje 33 milione euro - Panorama

e Premte 29 Gusht 20140900 am p classwp-caption-text Leka Zogu IISSSAbrASSGjykata e Tiranes detyron Leka II Zogu te njohur si princi Leka ti paguaje nje shume prej 33 milione eur
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Sëmundjet teknologjike, shenjë e stilit të keq të jetës - BalkanWeb

SHBA- Rritet numri i tekno-sëmundjeve, shqetësimeve që shkaktohen nga ekspozimi ndaj produkteve teknologjike: celularët, OMGJ-të dhe mutacionet që shkaktohen nga teknolog
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Si te reduktoni me 24 rrezikun e kancerit te prostates - News of Albania

Transmetuar me 30082014 - 1023 Nje studim anglez i botuar ne revisten shkencore Cancer epidemiology biomarkers and prevention ka bere nje zbulim interesant li
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Veprimi qe shkurton jeten me 8 vjet - News of Albania

Transmetuar me 30082014 - 1602 PUBLICITET Pirja e duhanit shkurton jeten me rreth tete vjet dhe me saktesisht per meshkujt me
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Menyra me e mire per te perballuar stresin dhe kujtimet e keqija - News of Albania

Transmetuar me 30082014 - 1127 PUBLICITET Nuk ka asnje dyshim qe gjumi eshte nje aleat shume i mire per mirqeqnien tone Por st
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Vrapoi lakuriq nėpėr Amsterdam, fitoi bursė pėr fakultet - BalkanWeb

HOLANDE- Njė holandeze fitoi njė vit studim pa pagesė, pasi vrapo lakuriq nėpėr sheshin e stėrmbushur tė Amsterdamit. Pas kėsaj, ka marrė pjesė nė sfidėn “Ice Bucket Challenge”. Gj
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Doni te beni gjume te thelle dhe te qete Ja cduhet te hani - News of Albania

Transmetuar me 29082014 - 1412 Doni te flini mire Hani me shume oriz Ky ushqim ka nje sasi glicemie me te larte se ushqimet e tjere te pasur me karbohidrate s
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Gafat e Kėshillit Ndėrakademik nėpropozimet pėr sintaksėn e shqipes - Shqiptarja.com

TIRANE- Pasi e shteroi drejtshkrimin dhe morfologjinė, KNGJSH u kthehet ēėshtjeve tė normės sintaksore. Nė dy mbledhjet e fundit, Kėshilli Ndėrakademik pėr Gjuhėn Shqipe. Meqė jemi marrė dhe vijojmė t
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Vrapoi lakuriq nëpër Amsterdam, fitoi bursë për fakultet - BalkanWeb

HOLANDE- Një holandeze fitoi një vit studim pa pagesë, pasi vrapo lakuriq nëpër sheshin e stërmbushur të Amsterdamit. Pas kësaj, ka marrë pjesë në
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Gafat e Këshillit Ndërakademik nëpropozimet për sintaksën e shqipes - Shqiptarja.com

TIRANE- Pasi e shteroi drejtshkrimin dhe morfologjinë, KNGJSH u kthehet çështjeve të normës sintaksore. Në dy mbledhjet e fundit, Këshilli Ndër
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kënaqësia seksuale, studimi: Pika G tek femrat nuk ekziston - BalkanWeb

Disa shkencëtarë Italian të Universitetit të Akuilas dhe Tor Vergata kanë kryer një studim duke hedhur poshtë ekzistencën e një pike të caktuar të
- Shtuar 1 javė mė parė


»6 arsye pse duhet të flini lakuriq - BalkanWeb

Një studim i kohëve të fundit tregoi se 10% e grave amerikane flenë nudo. Ato jo vetëm që duken seksi, por ekspertët thonë se është në të mi
- Shtuar 1 javė mė parė


»Vendimi i KKT, Lame:Institucionettė ndalin kėtė dalldi fund mandatit  - Shqiptarja.com

TIRANĖ- Kreu i ALUIZNI-t ndėrsa ka shpjeguar arsyet e vendimit tė KKT pėr ndalimin e dhėnies sė lejeve zhvillimore deri nė zgjedhjet tė reja vendore, i ka kėrkuar PD-sė qė tė mos e pėrdorė pėr kapital
- Shtuar 1 javė mė parė


»Vendimi i KKT, Lame:Institucionettė ndalin kėtė dalldi tė fund mandatit  - Shqiptarja.com

TIRANĖ- Kreu i ALUIZNI-t ndėrsa ka shpjeguar arsyet e vendimit tė KKT pėr ndalimin e dhėnies sė lejeve zhvillimore deri nė zgjedhjet tė reja vendore, i ka kėrkuar PD-sė qė tė mos e pėrdorė pėr kapital
- Shtuar 1 javė mė parė


»Vendimi i KKT, Lame:Institucionet tėndalin kėtė dalldi tė fund mandatit  - Shqiptarja.com

TIRANĖ- Kreu i ALUIZNI-t ndėrsa ka shpjeguar arsyet e vendimit tė KKT pėr ndalimin e dhėnies sė lejeve zhvillimore deri nė zgjedhjet tė reja vendore, i ka kėrkuar PD-sė qė tė mos e pėrdorė pėr kapital
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kosova qendron më së miri në rajon në luftimin e financimit të terrorizmit - IndeksiOnline

Drejtori i Njësisë për Inteligjencë Financiare (NJIF-K), Dardan Nuhiu thotë se kjo Agjenci ka nën kontroll pothuajse të gjitha transaksionet financiare q&eum
- Shtuar 1 javė mė parė


»Studimi: Përdoruesit preferojnë celularët me ekran të madh - BalkanWeb

Sipas një studimi të kryer në disa vënde të botës, kryesisht në shtetet aziatike dhe amerikane dolën në përfundimin se mania e të pasurit celular
- Shtuar 1 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 9703 ->9703 0 time -> time 1 0.005 ->0.005 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 studim ->studim 0 docs[0] -> docs[0] 1 9703 ->9703 0 hits[0] -> hits[0] 1 13493 ->13493

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos