Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Tanjug"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Deputetët gjermanë: Serbia jo në BE, nëse Kosova nuk bëhet pjesë e OKB - BalkanWeb

Mesazhet e parlamentarëve gjermanë gjatë vizitës në Serbi, ishin se negociatat e Serbisë me BE-në nuk do të fillojnë pa u zbatuar Marrëveshja e Brukse
- Shtuar 2 javė mė parė


»Rakiq paralajmëron largimin e ‘Adem Jasharit’ nga veriu i Mitrovicës - IndeksiOnline

Kryetari i veriut të Mitrovicës, Goran Rakiq, ka thënë sot se vendosja e vazos së betonit me emrin Adem Jashari në ‘Lagjen e boshnjakëve’ në
- Shtuar 2 javė mė parė


»Duric, provokon sërish. S’ka normalizimin, derisa na rrëmbehet prona! - IndeksiOnline

Drejtori i së ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Duric, thotë se nuk mund të ketë normalizim substancial të
- Shtuar 3 javė mė parė


»Blair këshilltar i Serbisë? Vuçiç"Po na këshillon në rrugën drejt BE" - Shqiptarja.com

BEOGRAD - Kryeministri  i Serbisë Aleksander Vuçiç është shprehur se ish-kryeministri i Britanisë së Madhe Tony Blair ka shprehur gatishmërinë
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Rritët numri i policëve afër “Parkut të Paqes” - BalkanWeb

Situata ka vazhduar të jetë e qetë në Mitrovicë dhe në afërsi të urës mbi lumin Ibër, ku sot ka pas zhvillime të shumta. Situatën e
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Mediat serbe: Ramush Haradinaj kryeministër - IndeksiOnline

Mediat më të mëdha serbe nuk kanë lënë pa shkruar për top-lajmin e ditës, marrëveshjen e opozitës (LDK-AAK-NISMA). Në ballinat e portale
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Friedman: Kosova, precedent i gabuar!!! - IndeksiOnline

Serbia do të futet në konflikt aktual të shkaktuar nga kriza në Ukrainë, ndërsa precedenti i Kosovës ka gabim që në fillim, thotë George Fried
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Jablanoviq: Serbët mund të jenë forca e dytë në Kuvendin e Kosovës - IndeksiOnline

Përfaqësues të serbëve në Veri të Kosovës, shprehën të bindur se serbët e Kosovës, pas zgjedhjeve të 8 qershorit, mund të jen&e
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Paviqeviq deklaratën e Thaçit për kishën: “Urrejtje ndaj serbëve” - IndeksiOnline

Zyrtari ndërlidhës i Beogradit pranë misionit të BE-së në Prishtinë, Dejan Paviqeviq, duke reaguar në deklaratën e kryeministrit të Kosovë
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Fuele: Marrëveshja me Kosovën ia hapi rrugën Serbisë në BE - IndeksiOnline

Komisioni Evropian, në një publikim, ka listuar sukseset në punë në periudhën 2010-2014. Në këtë botim 28 komisarët kanë hartu
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Vulin: Themelimi i Gjykatės, provė se ka drejtėsi pėr serbėt - Ora News

Ministri serb, Aleksandar Vulin tha se themelimi i formimi i Gjykatės qė do tė hetojė krimet kundėr serbėve e joshqiptarėve e edhe shqiptarėve qė kanė qenė kundėr UĒK-sė dhe kundėr shpalljes sė njė
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Vulin: Gjykata Speciale do të sjell drejtësi edhe për serbët - BalkanWeb

BEOGRAD - Ministri serb për Kosovën, Aleksandar Vulin, me rastin e njëvjetorit të Marrëveshjes së Brukselit, ka thënë se pret që “bashkësia nd&e
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Një ari tokë në Serbi kushton 7 euro, por s’ka blerës - IndeksiOnline

Në shumë fshatra të Serbisë toka dhe shtëpitë e kanë arritur çmimin minimal, që po quhet edhe minimum historik. Kështu pron
- Shtuar 4 muaj mė parė


»EULEX-i ndjek kriminelët në veri, serbët ankohen se po i shqetëson - IndeksiOnline

 Policia e EULEX-it ka kryer sot, në orët e hershme të mëngjesit, një bastisje në shtëpinë e Radovan Radiqit, në Zubin Potok, i cili ësht
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Trafiku i organeve, gjyqi ndaj tëakuzuarve do të zhvillohet në Hagë  - Shqiptarja.com

BRUKSEL - Gjyqi ndaj të akuzuarve për trafik të organeve dhe qenieve njerëzore, që janë subjekt i raportit të Dick Marty, do të gjykohet përpara nj&eu
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Serbia paralajmëron edhe një rezolutë për Kosovën - BalkanWeb

BEOGRAD-Presidenti i Serbisë Tomislav Nikolic paralajmëroi mundësinë e miratimit edhe të një rezolute për Kosovën në Kuvendin e Serbisë dhe ka theksua
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Serbët kundër Ligjit të Zgjedhjeve - IndeksiOnline

Deputeti në Kuvendin e Kosovës, Goran Marinkovic, ka deklaruar se përfaqësues të komunitetit serb, kanë braktisur seancën, për shkak të ligjit t&eu
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Ushtarakë amerikanë në bazën ushtarake serbe te Bujanoci - IndeksiOnline

Delegacioni Komandës evropiane të forcave të armatosura të SHBA dhe e Gardës Kombëtare të Ohio-s ka vizituar sot bazën ushtarake të Serbisë b&
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Vulin nervoz me Musliun, pse krahasoi Luginėn me Krimea - BalkanWeb

PRESHEVĖ-I ashtuquajturi ministėr i Zyrės pėr Kosovė pranė Qeverisė sė Serbisė, Aleksandar Vulin i cili hetohet pėr kalim ilegal tė kufirit Serbi-Kosovė ėshtė bėrė pak nervoz rreth njė interviste tė l
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Presheva do të kërkojë bashkimin me Kosovën - IndeksiOnline

Deklarata janë bërë lideri i LPD-së, Jonuz Msliu, i cili ka shtuar se, pas deklaratave të tij qëndron Presidenti rus, Putin Lideri i LPD-së,
- Shtuar 5 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 635 ->635 0 total_found -> total_found 1 635 ->635 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 tanjug ->tanjug 0 docs[0] -> docs[0] 1 635 ->635 0 hits[0] -> hits[0] 1 704 ->704

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos