Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Teatrot"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Louis de Funčs, mjeshtri qė bėri botėn tė qeshė - Gazeta Shqip

Profil / 100-vjetori i lindjes Mashtruesit, kurnacėt, borgjezėt e vegjėl dhe nevrikėt ishin specialiteti i tij, pasi askush nuk i luante dot ata me aq shpirt e humor sa ai. Pėr ad
- Shtuar 4 javė mė parė


»Spektakël në Apolloni, specialistët kundër: Është dhunim i monumentit - BalkanWeb

Ngritja e disa skelave e strukturave metalike në Apolloni ka shqetësuar jo pak opinionin publik këto ditë. Ndërsa pardje Ministria e Kulturës dërgoi një grup in
- Shtuar 1 muaj mė parė»Këta anti-reformatorë cinikë të arsimit të lartë - BalkanWeb

Debati mbi reformimin e arsimit të lartë ka dominuar javët e fundit hapësirën publike dhe vëmendjen mediatike në vendin tonë. Për vetë rëndë
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Suedia: Shpresojmė qė opozita tė pėrfshihet nė reformėn territoriale - BalkanWeb

Patrik Svensson, i Ngarkuari me Punė nė ambasadėn e Suedisė nė Tiranė, mendon se Raport-Progresi i Bashkimit Europian ishte njė mesazh i qartė ndaj Kėshillit Europian pėr t’i dhėnė Shqipėrisė st
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Suedia: Shpresojmë që opozita të përfshihet në reformën territoriale - BalkanWeb

Patrik Svensson, i Ngarkuari me Punë në ambasadën e Suedisë në Tiranë, mendon se Raport-Progresi i Bashkimit Europian ishte një mesazh i qartë ndaj Këshill
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Shkencëtari, këshillon Anglinë me formulë - IndeksiOnline

Një nga shkencëtarët më të njohur në botë, Stefen Hauking, i ka dhënë këshillat e tij Anglisë për në kampionatin botëror B
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Dashuria e ēmendur e vajzės sėgjeneralit rus pėr M. Xhemalin - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit 12 Maj 1924 9 prill 1992 Austri Finlanda Kina Poloni E kanė cilėsuar ndėr vitet qė jetoi e kėndoi
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Tė jesh a tė mos jesh i ndershėm! - Tirana Observer

Nga Miho Gjini
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Artistët austriakë japin koncertsimfonik në Tiranë - Shqiptarja.com

TIRANE- Dy artistë të mirënjohur austriakë, dirigjenti Konstantin Ilievsky dhe violinisti Daniel Auner, do të japin në Tiranë një koncert simfonik. Koncert
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Kumbaro: Arkivi i Filmit, shqetësim i madh - BalkanWeb

TIRANE-Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, ndodhet këto ditë për një vizitë në SHBA, e ftuar nga Presidenti i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Teatri i Shekspirit nė Londėrdy vjet aventurame “Hamletin” - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit http://globetoglobe.shakespearesglobe.com/hamlet/the-map TIRANE- Me rastin e 450-vjetorit tė lindj
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Anbeta Toromani: Rikthim në opera pas 12 vitesh - BalkanWeb

TIRANE - Më kujtohet si në mjegull, kur në vitet 2000 e shihja në ekrane. Me të njëjtën kërshëri lexoja intervistat që jepte në gazeta. Ishte for
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Institucionet kulturore, me kritere - Gazeta Shqip

Ardian Vehbiu, fitues i ēmimit Ardian Klosi. Ministrja e Kulturės, Mirela Kumbaro, e quan tė domosdoshme reformėn nė art. Nuk mund tė mos theksoj se duhet tė ket
- Shtuar 4 muaj mė parė


»“Arti, jo mė si i paraviteve ’90”Kumbaro: S’shkurtohen poste pune - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE – “S’mund t’i lėmė institucionet e artit nė duar tė inercisė
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Vebiu fiton cmimin Ardian Klosi Kumbaro Kultura rruga drejt perparimit - News of Albania

Transmetuar me 26042014 - 1117 Mirela Kumbaro PUBLICITET Tirane 26 prill 2014 NOAal- Ministrja e Kultures Mirela Kumbaro gjate fjales s
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Takimi Mbarėkombėtar pėr Dramėn Shqipe - Gazeta Shqip

(pjesė me njė akt)  Altin Basha  Personazhet:Dramaturgu              Regjisori
- Shtuar 5 muaj mė parė


»“Takim me kulturën” e rënë në koma - BalkanWeb

Nëse ka sfera të shoqërisë, të rëna në koma, që kanë nevojë urgjente për operacion, për ndërhyrje radikale (sigurisht, përve&ccedi
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Kriza e dramës shqipe mbledh artistët - BalkanWeb

TIRANE - Emra të njohur dramaturgësh, regjisorësh e kritikësh, mblidhen sot në Teatrin Kombëtar në Tiranë për t'iu përgjigjur pyetjes: Si qëndron
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Teatrot mbarëshqiptare,në Tiranëtë shpëtojnë dramën shqipe - Shqiptarja.com

“Drama shqipe do të jetë themeli i repertorit të TK”. Ky ka qenë një nga vizionet e drejtorit të Teatrit Kombëtar Hervin Çuli në platform&eum
- Shtuar 5 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 657 ->657 0 total_found -> total_found 1 657 ->657 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 teatrot ->teatrot 0 docs[0] -> docs[0] 1 657 ->657 0 hits[0] -> hits[0] 1 818 ->818

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos