Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Toponimet"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Greqia ndėrhyn pėr ndarjen, Venizelos dhe Bushati pėrplasen pėr Himarėn - Gazeta Shqip

Telefonata Reagojnė ish-ministrat Bumēi dhe Shehu, fajėsojnė Tiranėn pėr situatėn Bushati - Kjo ėshtė njė ēėshtje e brendshme, n
- Shtuar 4 javė mė parė


»Rama Beme reformen ne pensione demshperblim ish-te perndjekurve - News of Albania

Transmetuar me 17072014 - 1342 Kryeministri Edi Rama PUBLICITET Tirane 17 korrik 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama i pranishem ne anal
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Rama: Gjithė tė pėrndjekurit e gjallėdėmshpėrblim brenda kėtij mandati - Shqiptarja.com

TIRANE - “Nuk do tė ketė asnjė ish-tė pėrndjekur tė gjallė qė ka vuajtur vetė dėnimin, qė nuk do tė marrė tė gjithė shumėn qė i takon, dhe kjo do tė ndodhė brenda mandatit tė parė.” Kėtė p
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Toponimet, Spanou: Do tė ndėrhyjmė pėr tė mos sjellė probleme - Gazeta Shqip

Vizita Ombudsmani grek takon Totozanin dhe kryeparlamentarin Meta
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Totozani pret homologen greke, diskutime pėr toponimet dhe tė drejtat e tė burgosurve - Ora News

Tiranė- Avokati i Popullit, Igli Totozani priti sot nė njė vizitė zyrtare, homologen e tij, Avokaten e Popullit tė Greqisė, Calliope Spanou. Gjatė takimit ndėr tė tjera u fol pėr m
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Totozani takon homologun grek: Trajtoni me përparësi të drejtat e të burgosurve shqiptarë - BalkanWeb

TIRANE- Avokati i Popullit, z. Igli Totozani priti sot në një vizitë zyrtare, homologen e tij, Avokaten e Popullit të Greqisë, znj. Calliope Spanou. Gjatë takimit ndë
- Shtuar 1 muaj mė parė»Qeveria 'Rama' pėr 300 ditėt: Ja arritjet me shifra e fakte - BalkanWeb

TIRANE- Kryeministri Edi Rama sė bashku me ministrat e kabinetit tė tij po prezantojnė sot arritjet e 300 ditėve tė para tė qeverisjes sė tyre. Prezantimi i arritjeve tė qeverisė ėshtė organizuar nė m
- Shtuar 1 muaj mė parė


»19 ministrat prezantojnë punën: 300ditë arritje të qeverisë sepse jemi ekip   - Shqiptarja.com

TIRANE - Ashtu siç u paralajmërua një ditë më parë nga kryeministri Edi Rama, ministrat e qeverisë që ai drejton prezantojnë punën e bërë
- Shtuar 1 muaj mė parė»Berisha neglizhoi toponimetla në kufi shqiptarët - Shqiptarja.com

TIRANE- Qeveria “Berisha” u vu në dijeni të problemeve që do lindnin për çështjen e toponimeve, ashtu si dhe shumë shtete të tjera dhe e neglizhoi
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Pakti detar, nuk ka negociata me Athinėn - Gazeta Shqip

Ambasadori Dervishi: Ligji i luftės duhet anuluar, ēėshtja ēame jo mė tabu HERION MESI
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Toponimet,Dervishi: Pala shqiptareneglizhoi kërkesën e Greqisë - Shqiptarja.com

Ambasadori shqiptar në Greqi, Dashnor Dervishi,  në një seancë dëgjimore në Komisionin e Jashtëm tha se  pas prishjes së Paktit detar pati ngrirje n&e
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Toponimet, raporton Dervishi: Pala shqiptare neglizhoi kėrkesėn e grekėve - BalkanWeb

TIRANE- Komisioni parlamentar i Politikės sė Jashtme zhvillon sot njė seancė informuese me ambasadorė tė Republikės sė Shqipėrisė nė botė. Nė mbledhjen e sotme  ambasadori shqiptar nė Athinė,
- Shtuar 1 muaj mė parė»Toponimet, Dervishi: Shqipėria neglizhoi Greqinė 4 vjet mė parė - Shqiptarja.com

Ambasadori shqiptar nė Greqi, Dashnor Dervishi,  nė njė seancė dėgjimore nė Komisionin e Jashtėm tha se  pas prishjes sė Paktit detar pati ngrirje nė marrėdhėniet mes dy vendeve . Dervishi tha se pala
- Shtuar 1 muaj mė parė»SHTĖPIA E QAFAJVE ME FLAMUR - Gazeta Shqip

Njė derė malėsie, njė shtėpi e dėgjuar, si ajo e Qafajve tė Fushė-Arrėsit, me origjinė prej Spaēit tė Mirditės, ka pasur flamurin e vet, njėlloj si dinastitė shqiptare tė mesjetės,
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Toponimet, emigrantėt: Ende pa zgjidhje - Gazeta Shqip

Dega e PS-sė nė Selanik, Janaqi: Jemi nė pritje tė certifikatave ARTEMISA HOXHA
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Tahiri i Ēamėrisė: Nuk kėrkojmė ndryshim kufijsh, por marrjen e pronave tė prindėrve tanė - Ora News

Tiranė Deputeti ēam i PDIU-sė, Dashamir Tahiri, ka deklaruar qartė nė Ora News se ēamėt sot nuk kėrkojnė ndryshim kufijsh Shqipėri – Greqi, por njohjen dhe kthimin e pronave
- Shtuar 2 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 508 ->508 0 total_found -> total_found 1 508 ->508 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 toponimet ->toponimet 0 docs[0] -> docs[0] 1 508 ->508 0 hits[0] -> hits[0] 1 768 ->768

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos