Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Tornado"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Shenjat e motit të lig alarmojnë Ballkanin (Video) - IndeksiOnline

Disa vende të Ballkanit janë ngërthyer të mërkurën në shtrëngata të pazakonta dhe vërshime të cilat do të jenë një lajm i
- Shtuar 4 ditė mė parė


»FOTOLAJM/ Ja pse u ndriēua qielli mbrėmė nė mesnatė - Ora News

Pak orė pas mesnatės qielli ėshtė ndriēuar nga njė fashė qė rrezatonte dritė sikur ishte njė orė mėngjesi. Njė pamje e tillė ėshtė parė jo vetėm nga banorėt e kryeqytetit por edhe tė qyteteve tė tj
- Shtuar 6 ditė mė parė


»E pazakontë, tornado në Sarandë (Foto+ Video) - IndeksiOnline

jë ngjarje e pazakontë ka ndodhur para pak minutash në Sarandë, ku një tornado ka lëvizur pranë bregdetit. Nëpër rrjetet sociale ja
- Shtuar 2 javė mė parė


»SAPO NDODHI/ Tornadoja shfaqet nė plazhin e Sarandės - Ora News

Njė tornado ėshtė shfaqur sot nė plazhin e Sarandės duke habitur banorėt e saj por dhe pushuesit. Pamjet janė publikuar nė Youtube nga vetė banorėt ku duket tornadoja e shfaqur nė det.
- Shtuar 2 javė mė parė


»FOTOLAJM/ E pazakontė, tornadonė bregdetin e Sarandės - Shqiptarja.com

Nuk ėshtė aspak e favorshme pėr klimėn qė ka Shqipėria, por ja qė ndodhi. Nė bregdetin e Sarandės ėshtė formuar njė tornado, e ndėrsa nė rrjetet sociale janė publikuar njė mori fotosh. Pushuesit mė te
- Shtuar 2 javė mė parė


»Përkeqësohet moti, tornado në Sarandë e Ksamil - BalkanWeb

SARANDE- Përkeqësimi i motit në orët e fundit është shoqëruar me një fenomen natyror të rrallë në Sarandë dhe Ksamil. Banor&eum
- Shtuar 2 javė mė parė»Pėrkeqėsohet moti, tornado nė Sarandė e Ksamil -FOTO - BalkanWeb

SARANDE- Pėrkeqėsimi i motit nė orėt e fundit ėshtė shoqėruar me njė fenomen natyror tė rrallė nė Sarandė dhe Ksamil. Banorėt dhe pushuesit nė Sarandė dhe nė ishujt e Ksamilit, janė bėrė dėshm
- Shtuar 2 javė mė parė


»Stuhi e reshje ne Selanik - Vizion Plus

brbrQytetaret dhe turiste ne veri-lindje te Greqise jane perballur me kapricot e motit Erera te forta dhe shira te rrembyeshem kane sjelle permbytje ne qytetin e Selanikut Fatmiresisht deri me tani ja
- Shtuar 3 javė mė parė


»Tornado vdekjeprurëse në Nebraska të SHBA - BalkanWeb

SHBA-Së paku një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur, pasi dy tornado masive kanë goditur Nebraskan e Shteteve të Bashkuara. Qyteti Pilger, me pop
- Shtuar 2 muaj mė parė


»SHBA zjarri gerryen San Diegon - Top Channel

Skuadra zjarrfikësish po luftojnë kundër një ferri të vërtetë zjarri në Kaliforni, në zonën e San Diegos, ku 14 milje katrorë terren janë p&
- Shtuar 3 muaj mė parė


»SHBA-Britani shmanget impakti ajror - Top Channel

Forcat Ajrore Mbretërore dhe ato të Shteteve të Bashkuara kanë pasur një kontest, që gjithësesi asnjëherë s’ka rrezikuar marrëdhëniet mes d
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Fotografohet fenomeni i quajtur “Uragani i Zjarrit” - Shqiptarja.com

Një fenomen ekstremisht i rrallë ka ndodhur në Ohajo të SHBA. Fenomeni i quajtur "uragani i zjarrit" është fotografuar nga një grua e cila po kalonte rast&
- Shtuar 3 muaj mė parė


»SHBA moti i keq kercenon edhe lindjen - Top Channel

Moti i keq kërcënon jo më pak se 73 milionë amerikanë në shtetet lindore të vendit, pas 2 ditësh stuhi të fuqishme prej të cilave kanë vdekur rre
- Shtuar 4 muaj mė parė


»SHBA 18 te vdekur nga stuhite - Top Channel

Meteorologët kanë paralajmëruar miliona amerikanë të përgatiten për kalimin e një tjetër situate të vështirë klimaterike, me tornado, nj&eum
- Shtuar 4 muaj mė parė


»SHBA tornadot u marrin jeten 21 personave - Klan TV

0
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Tornadot ne SHBA kerkime per te mbijetuar - Top Channel

Ekipet e shpëtimit janë në garë me kohën për gjetjen e të mbijetuarve në gërmadhat që lanë pas, tornadot e përplasura mbi rajonet qendrore
- Shtuar 4 muaj mė parė


»SHBA mbi 20 te vdekur nga stuhite - Top Channel

Meteorologët kanë paralajmëruar miliona amerikanë të përgatiten për kalimin e një tjetër situate të vështirë klimaterike, me tornado, nj&eum
- Shtuar 4 muaj mė parė


»SHBA, sërish tornado në jug tëvendit, raportohen mbi 20 viktima - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Tornadot godasin SHBA, humbin jetën 14 persona SHBA - Stuhi të fuqishme goditën p&e
- Shtuar 4 muaj mė parė


»SHBA, arrin në 29 numri i të vdekurve nga tornadot - BalkanWeb

UASHINGTON– Tornadot kanë goditur dje pjesën juglindore të SHBA-së duke e çuar në të paktën 29 numrin e viktimave në dy ditë, sipas një b
- Shtuar 4 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 279 ->279 0 total_found -> total_found 1 279 ->279 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 tornado ->tornado 0 docs[0] -> docs[0] 1 279 ->279 0 hits[0] -> hits[0] 1 473 ->473

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos