Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Urbanizimi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»300 ditet e legalizimeve dhe turizmit - Top Channel

Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, tha se qeveria ka ndërmarrë nisma ligjore të rëndësishme, për të cilat, në 300 ditët që
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Basha akuzon Ramėn pėr bllokimin e projekteve tė Tiranės: Vuan komplekse personale, - Ora News

Kreu i bashkisė sė Tiranės, Lulzim Basha akuzoi paraardhėsin e tij se ka lėnė nė harresė prej njė dekade e gjysmė bllokun e banimit “Sadik Petrela” nė njėsinė nr.3 nė Tiranė. Ndė
- Shtuar 1 javė mė parė


»Basha: Komplekset personale tė ish- kryebashkiakut, sollėn bllokimin e investimeve tė reja - BalkanWeb

TIRANĖ- Me njė investim prej rreth 57.8 milionė lekėsh, ka pėrfunduar rikualifikimi urban i bllokut “Sadik Petrela”, nė njėsinė bashkiake nr. 3, me njė sipėrfaqe rreth 5 ha. Nė pėrfundim t
- Shtuar 1 javė mė parė»Gjurmė mėkatare nė (pėr) tė ardhmen e Tokės - Tirana Observer

Nga Kopi Kyēyku
- Shtuar 2 javė mė parė


»16 pallate në rërë, gjykata lë në burg kreun komunës Rrashbull, dhe 5 zyrtarë - BalkanWeb

DURRËS-Arrest me burg është masa që Gjykata e Durrësit ka dhënë për Kreun e Komunës Rrashbull, Hysen Gashi dhe 5 zyrtarë të tjerë të k&
- Shtuar 3 javė mė parė


»Formulari i legalizimit, Lame: Aplikoni pėr shtesat - Gazeta Shqip

45 mijė dosje tė paplota. Qytetarėt tė paraqiten, do tė bėhen matjet Verifikimet - Pėr 4 muaj, ALUIZNI ka azhornuar nė terren 20 400 objekte dhe ka pėrgatitur
- Shtuar 4 javė mė parė


»Legalizimi i banesave, Lame: 45 mijė dosje janė tė paplota, do ribėhen matjet - BalkanWeb

TIRANĖ-Rreth 45 mijė dosje tė dorėzuara nga qytetarėt pėr tė bėrė legalizimin e banesave do tė rishikohen dhe do tė ribėhen matjet pasi janė tė paplota. Deklarata u bė nga kreu i ALUIZNI-t Artan Lame.
- Shtuar 5 javė mė parė


»Shqipëri-Mali i Zi festojnë “Ditën e Liqenit të Shkodrës” - BalkanWeb

SHKODER-Dita e Liqenit të Shkodres, e cila tradicionalisht këto vitet e fundit organizohet fundjavën e javës së tretë të muajit qershor, ashtu si edhe vitet e më
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Anonimati i qytetit tė ri - Gazeta Shqip

Qyteti / Peizazhi Njė vėshtrim mbi qytetet tona historike nga arkitektė dhe studiues prej Shqipėrisė dhe Kosovės, qė morėn pjesė nė Konferencėn Kombėtare me temė
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Himara, kontestohet bashkimi me Vranishtin: Nuk jemi tė njė besimi - Gazeta Shqip

Ndarja territoriale Debate mes banorėve nė takimin me ministrin Ēuēi Bollano – Njė ditė pėrpara takimit tė Ēuēit nė Himarė, kreu i Omonia-s i ka d
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Ligji për turizmin, Gjermeni: Vendosstandarde, rrit numrin e turistëve - Shqiptarja.com

TIRANE- Ligji i ri për Turizmin synon të sjellë një tjetër standard të urbanizimit në zonën bregdetare. E ftuar në emisionin “Tete a tete” n&eu
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Drejt njė reforme historike - Gazeta Shqip

Bledi Ēuēi Nė 15 shtatorin e vitit tė shkuar, sė bashku me lindjen e qeverisė sė re tė Edi Ramės, pėr Shqipėrinė hapej njė erė e re ndryshimi e reformash. Mes tyre, reforma
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Drejt nje reforme historike - News of Albania

Transmetuar me 08062014 - 1157 Bledi uci PUBLICITET Ka qene nje vendim qe na e diktonte koha dhe nevoja urgjente per te ndermarre hapat
- Shtuar 2 muaj mė parė»Urbanizimi: Njė dritė mbi qytetet - Gazeta Shqip

Qytetet janė zemra e zhvillimit, filozofisė, e ekonomisė dhe, nėse i trajtojnė tė gjithė qytetarėt si tė barabartė, mund tė bėhej qendra e demokracisė dhe pėrparimit njerėzor, t
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Rama: Janė larguar 480 mijė njerėz, si nė eksodin 90 - Gazeta Shqip

Konferenca/ Kryeministri: INSTAT ka mbetur pėr vite me radhė peng i politikės
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Ja si do te behet legalizimi i pronave - Top Channel

I ftuar në “Revistën Televizive të Mbrëmjes” ishte drejtori i ALUIZNI-t, Artan Lame, i cili ka folur për ligjin e ri të legalizimeve, duke shpjeguar se si do
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Si duhet tė jetė reforma territoriale - Shekulli

Lavdosh Ferruni Nė variantet e arritura tė reformės territoriale, duke hequr dorė nga improvizimet me hallkėn e tepėrt ndėrmjetėse tė rajoni,t ėshtė ravijėzuar thelbi i sukses
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 300 ->300 0 total_found -> total_found 1 300 ->300 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 urbanizimi ->urbanizimi 0 docs[0] -> docs[0] 1 300 ->300 0 hits[0] -> hits[0] 1 363 ->363

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos