Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Vjeshta"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Kosovė, priten 5 arrestime tė zyrtarėve tė lartė, PDK do tė tronditet furishėm - Ora News

Kosovė - Skena politike nė Kosovė brenda pak ditėsh do tė mund tė tronditet si asnjėherė mė parė. Tronditje mund tė jetė thuajse fatale pėr partinė politike, e cila doli e para nė
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Pritet arrestimi i pesë zyrtarëve të lartë - Shqiptarja.com

Skena politike në Kosovë brenda pak ditësh do të mund të tronditet si asnjëherë më parë. Tronditje mund të jetë thuaja fatale për partin&eum
- Shtuar 7 ditė mė parė»Kosovė, zgjedhjet pėr qeverinė e re mund tė zgjasin deri nė vjeshtė - Ora News

Kosovė-Vjeshta mund ta gjejė Kosovėn pa njė Qeveri tė re. Procedurat e zgjedhjes sė kryetarit tė Kuvendit, e mė pas edhe ato pėr formimin e Qeverisė, mund tė zgjasin deri nė 4 muaj
- Shtuar 3 javė mė parė


»Vjeshta mund ta gjejė Kosovėn pa njė Qeveri tė re - Ora News

Kosovė-Vjeshta mund ta gjejė Kosovėn pa njė Qeveri tė re. Procedurat e zgjedhjes sė kryetarit tė Kuvendit, e mė pas edhe ato pėr formimin e Qeverisė, mund tė zgjasin deri nė 4 muaj
- Shtuar 3 javė mė parė


»Bashkim Shehu: 15 librat qė nuk duhen humbur pa lexuar - Gazeta Shqip

Librat qė do tė zgjidhnim nė bibliotekėn e madhe tė botės/ Bashkim Shehu bėn njė udhėtim nė librat qė kanė lėnė gjurmė nė jetėn e tij, dhe qė do ti veēonte ashtu si Borgesi pėr tė krijuar B
- Shtuar 3 javė mė parė


»KQZ shpall rezultatet përfundimtaretë zgjedhjeve parlamentare - Shqiptarja.com

PRISHTINE- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të tetë qershorit në Kosovë të cilat nuk ka
- Shtuar 4 javė mė parė


»Vjeshta mund të sjellë sërish zgjedhje - IndeksiOnline

Burime të gazetës kanë bërë të ditur se në rast se asnjëri nga blloqet politike nuk tërhiqet nga pozicionet aktuale, vendi mund t’i drejtohet
- Shtuar 4 javė mė parė


»Josip Broz Tito dhe haremi i tij - Tirana Observer

Pjesa I – Femrat dhe shijet e udhėheqėsit tė Jugosllavisė, tė burgosur edhe pėr pėrdhunimin e njė vajze
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Suedia: Shpresojmė qė opozita tė pėrfshihet nė reformėn territoriale - BalkanWeb

Patrik Svensson, i Ngarkuari me Punė nė ambasadėn e Suedisė nė Tiranė, mendon se Raport-Progresi i Bashkimit Europian ishte njė mesazh i qartė ndaj Kėshillit Europian pėr t’i dhėnė Shqipėrisė st
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Suedia: Shpresojmë që opozita të përfshihet në reformën territoriale - BalkanWeb

Patrik Svensson, i Ngarkuari me Punë në ambasadën e Suedisë në Tiranë, mendon se Raport-Progresi i Bashkimit Europian ishte një mesazh i qartë ndaj Këshill
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Romani “Kryqi i harresës” i FluturaAçkas përkthehet në gjuhën holandeze - Shqiptarja.com

Romani “Kryqi i harresës” i shkrimtares shqiptare, Flutura Açka, në muajin maj u prezantua në Holandë i përkthyer në gjuhën holandeze. Ky roman &e
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Romani “Kryqi i harresës” i Flutura Açkas përkthehet në gjuhën holandeze - Shqiptarja.com

Romani “Kryqi i harresës” i shkrimtares shqiptare, Flutura Açka, në muajin maj u prezantua në Holandë i përkthyer në gjuhën holandeze. Ky roman &e
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Piktura klasike, artistė nga 1500-1900 - Tirana Observer

(Rreth Ekspozitės nė GKA Tiranė) Nga Ndini R. Bardhi* Nė Galerinė Kombėtare tė Arteve nė Tiranė, ditė e enjte, datė 24 prill deri mė 18 maj 2014, u
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kurti: Zhvillimi ekonomik i integron të gjithë minoritetet në Kosovë - Zėri i Amerikės

Zƫri i Amerikƫs: Zoti Kurti, sapo dƫgjuam pra kronikƫn nga Prishtina. Sot nuk ƫshtƫ arritur tƫ kalojƫ ligji pƫr formimin e Forcave tƫ Armatosura tƫ Kosovƫs. A shikoni ju njƫ zgjidhje pƫr
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Meksi Takimi im me Garcia Marquez-in - Top Channel

Gabriel Garcia Marquez është një prej shkrimtarëve më të dashur, cili do prej nesh që mund të prek një prej veprave të tij e quan veten me fat, por fa
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Aurel Plasari: Si e shpëtova Gabriel Garcia Marquez-in nga censura - BalkanWeb

TIRANE - Rreth 32 vite më parë, i ra në dorë "Kronika e një vdekjeje të paralajmëruar". Atë kohë, rreth të 20-ave, prof. Aurel Plasari u befasua nga G
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Shuhet shkrimtari Gabriel Garcia Marquez fitues i cmimit Nobel - News of Albania

Transmetuar me 17042014 - 2300 Ka nderruar jete sot ne moshen 87 vjecare shkrimtari me fame boterore Gabriel Garcia Marquezbr br Shkrimtari i mire njohur M
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Nderron jete shkrimtari Garcia Marquez - Top Channel

Ndërron jetë në Meksikë në moshën 87 vjeçare autori i “100 vjet vetmi”, kolumbiani me famë botërore Gabriel Garcia Marquez, i cili afroi me l
- Shtuar 4 muaj mė parė< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 895 ->895 0 total_found -> total_found 1 895 ->895 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 vjeshta ->vjeshta 0 docs[0] -> docs[0] 1 895 ->895 0 hits[0] -> hits[0] 1 1124 ->1124

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos