Lajmet e tërhequra në datën 2014-09-02 nga gazeta Klan TV (gjithsej 17 artikuj )

» Rasmussen NATO do te krijoje force gadishmerie per krizen ne Ukraine

0 brbr brbrSekretari i Pergjithshem i NATOS- s Anders Fogh Rasmussen njoftoi dje ne Bruksel krijimin e nje force gadishmerie te larte ne pergjigje te agresionit dhe nderhyrjes ruse ne Ukrainebrbr brbrRasmussen tha ne deklaraten e tij se keto forca qe do te perfshijne mijera trupa te gatshme do te shkojne

» Memushaj luan kete sezon per Pescara-n

0 brbr brbrLedian Memushaj do te luaje kete sezon te Pescara ne Serine Bbrbr brbrMesfushori shqiptar eshte huazuar nga ekipi i tij Lecebrbr brbr27 vjecari u aktivizua sezonin e kaluar te Karpi ku realizoi 8 gola duke qene shenuesi me i mire ekipit duke e ndihmuar te qendronte ne Serine Bbrbr brbrLedian M

» Shpenzimet e cmendura te Manchester UTD

0 brbr brbrManchester United nuk merr pjese kete sezon ne kupat e Europes ndersa ka kohe qe eshte eliminuar edhe nga Kupa e Liges por drejtuesit kane shpenzuar 264 milione euro per te forcuar ekipinbrbr brbrBlerja e fundit eshte Radamel Falcao i cili i ka kushtuar 10 milione euro tani dhe 55 pas nje viti

» Nis sesioni i ri parlamentar shumica rrezon dekretet e Nishanit

0 brbr SSSAbrASS brbrParlamenti u mblodh sot pasdite ne te paren seance plenare per kete sesion por pa pranine e opozites qe gjate mesdites njoftoi vazhdimin e bojkotitbrbr brbrAshtu si ne seancen e fundit bojkoti i opozites eshte thyer nga PDIU e Shpetim Idrizitbrbr brbrSic ishte parashikuar shumica ka

» Messi do ti mungoje miqesores me Gjermanine

0 brbr brbrLionel Messi do ti mungoje perballjes me Gjermanine te merkuren ne ndeshjen miqesorebrbr brbrEdhe pse trajneri Gerardo Martino e kishte perfshire yllin argjentinas ne liste per kete ndeshjeĀ ishte klubi i Barcelones ai qe ne nje deklarate ne faqen zyrtare njoftoi se Messi nuk do te mund te udh

» Festivali i Venezias 2014 veshjet me te bukura Foto

0 brbr brbrAshtu si ne cdo event te rendesishem edhe ne Festivalit e Venezias yjet shpalosen veshjet e tyre ekstravagante e sensualebrbr brbrAktore si Emma Stone Madalina Ghenea Charlotte Gainsbourg kishin zgjedhur veshje sa elegante aq edhe seksi duke bere qe te gjithe syte te ktheheshin drejt tyrebrbr

» Femra me e bukur ne bote

0 brbr brbrMe ne fund kemi nje imazh te asaj qe mund te konsiderohet si femra me e bukur ne botebrbr brbrNuk behet fjale per nje person te vetem por per nje perzierje prej 8 femrave me te bukura sipas revistes Maximbrbr brbrArtisti norvegjez Mariuz Vibe ka perzgjedhur dhe kombinuar pjeset me te bukura te

» Kryeministri Rama komenton bojkotin e opozites

0 brbr brbrMungesen e opozites ne parlament Kryeministri Edi Rama e ka komentuar me ane te nje postimi ne rrjetin social Twitter ku shkruanbrbr brbrNis sesioni i ri me nje shumice pertej asaj qeverisese ne krye te detyres dhe nje parti te ikur ne drejtim te paditurbrbr brbrTv Klanbrbr

» Berisha Tenda te kolonat me leje te Rames e Shkrelit

0 brbr brbrIsh-Kryeministri Sali Berisha i eshte pergjigjur komentit te bere pak dite me pare nga Kryeministri Rama lidhur me heqjen e tendes ne sheshin e kolonave mes biblotekes se universitetit dhe muzeut arkeologjikbrbr brbrTeksa sjell ne vemendje akuzat e Kryeministrit Rama ndaj kundershtarit te tij

» Premier League 1 miliard euro shpenzime

0 brbr brbrOra 2300 e se henes i ka dhene fund merkatos se veresbrbr brbrManchester United qe ka shpenzuar me shume se te gjithe kete sezon edhe pse nuk merr pjese ne kupat e Europes zyrtarizoi pas mesnate transferimin e Radamel Falcaobrbr brbrPor shpenzimet e Djajve te Kuq jane vetem nje pjese e asaj qe

» Rrezimi i dekreteve Nishani Nuk kam goditur asnje prioritet kombetar por jam kujdesur per Kushtetuten

0 brbr brbrPresidenti i Republikes i dha pergjigje te drejteperdrejte Kryeministrit kur tha se jo vetem nuk ka goditur ceshtje kombetare por se eshte kujdesur per Kushtetuten dhe interesat e vendit kur i ka kthyer ne Kuvend 5 ligjet per rishqyrtimbrbr brbrRrezimi apo jo i dekreteve eshte e drejte e Kuven

» Mogherini Shqiperia eshte motivuar nga statusi kandidat

0 brbr brbrProcesi i zgjerimit duhet te mbetet nje perparesi qendrore per BE-ne sepse ajo eshte jo vetem ne interes te vendeve te vecanta por edhe ne ate te te gjithe kontinentit8221 Zgjerimi eshte 8220mjeti me efektiv8221 per t8217i mundesuar BE-se 8220per te luajtur nje rol ne nivel rajonal dhe global8

» Basha Dekretet e rrezuara te Nishanit ne Kushtetuese

0 brbr brbrOpozita do ti ankimoje ne Gjykate Kushtetuese te gjitha dekretet e Presidentit Nishani qe u rrezuan nje dite me pare nga mazhoranca ne seance plenarebrbr brbrKryetari Basha tha se ligjet e kthyera nga Presidenti per rishikim ne Kuvend u rrezuan me urdher te Kryeministrit Rama pa asnje argument

» Aleatet e PD flasin per bojkotin vendimi per tu kthyer do te jete i perbashket

0 brbr brbrVendimin per te qendruar jashte Kuvendit aleatet e opozites e shohin si qendrim te diktuar nga keq qeverisja Rama- Meta edhe pse nuk mohojne se per here te pare ne mbledhjen e nje dite me pare me kryetarin Basha jane rrahur qendrime te ndryshmebrbr brbrRepublikani Fatmir Mediu thote se opozita

» Rama inspekton investimet ne Elbasan

0 brbr brbrPer here te 3- te brenda nje muaji Kryeministri Rama ishte ne qytetin e Elbasanit per te inspektuar punimet e 8 rrugeve qe jane ne procese rindertimi si pjese e projektit te qeverise Rilindje urbane e qytetevebrbr brbrKryeministri ka ecur ne kembe ne krah te kryetarit te Bashkise se Elbasanit

» Xhihadistet ekzekutojne nje tjeter gazetar amerikan

0 brbr brbrAshtu sic ishte paralajmeruar Shteti Islamik ka ekzekutuar me prerje koke edhe reporterin tjeter amerikan Stiven Sotlofbrbr brbr31-vjecari u mor peng ne Alepo te Sirise ne Gusht te vitit te shkuar nga grupet ekstremiste islamikebrbr brbrNdersa u shfaq ne fund te videos se ekzekutimit po me pre

» Rusia thellon perplasjen me NATO-n shkak kriza ne lindje te Ukraines

0 brbr brbrKriza ukrainase po thellon tensionet edhe ne fushen ushtarake mes Rusise dhe perendimitbrbr brbrRusia ka vendosur se fundi te ndryshoje doktrinen ose strategjine ushtarake perkundrejt NATO-sbrbr brbrKete e beri te ditur zvsekretari i Keshillit Kombetar te Sigurise ruse Mihajl Popov i cili megj

< Më para | 1 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos