Lajmet e tërhequra në datën 2014-07-25 nga gazeta Vizion Plus (gjithsej 29 artikuj )

» Kombetarja e Greqise me trajner te ri

brbrClaudio Ranieri eshte trajneri i ri i perfaqesues se Greqise Tekniku italian qe u largua pak kohe me pare nga stoli i skuadres franceze Monaco do te zevendesoje tek kombetarja greke trajneri Fernando Santos i cili dha doreheqjen pas kualifikimit historik te Greqise per ne 1 te 8 e kupes se botes ne Brazil Federata e futbollit e Greqise zyrtarizmi Ranierin si trajnerin e ri per dy vitet e ardhshme ku synimi minimal eshte kualifikimi i skuadres ne Europianin e France 2016 Claudio Ranieri vjen

» Casillasgati largimi nga Reali pas 24 vitesh

brbrAventura e Iker Casillas me fanelen e Real Madrid mund te marre fund pas nje bashkpunimi qe zgjat prej 24 vitesh Njeri prej emrave simbol te ketij klubi ne dy dekadat e fundit mund te firmose nje kontrate 5 vjecare me Arsenalin qe kerkon me ngulm sherbimet e portierit te kombetares spanjolle Mberritja e Keylor Navas tek madrilenet eshte ceshtje oresh e per pasoje Casillas rrezikon te luaje jo rregullisht si titular ne porte edhe ne sezonin e ri futbollistik sikurse ndodhi edhe gjate sezonit

» Olimpik Marseje nuk do te luaje ne stadiumin e vet

brbrE cuditshme por mese e vertete Skuadra e njohur franceze Olimpik Marseje nuk do te luaje ne stadiumin e vet 8220Velodrome8221 takimet si ekip prites gjate sezonit te ri te futbollit ne kampionatin francez Lajmi u be I ditur nga drejtori I pergjithshem I skuadres Philipe Perez I cili shpjegoi edhe arsyet Ne si klub nuk kemi gjetur akordin ekonomik me komunen e Marsejes e per pasoje ndeshjen e pare te Ligue 1 qe e kemi si skuader pritese do ta luajme ne stadiumin Mosson ne Montpellier Beme gj

» Manchester City konfirmon nje tjeter blerje

brbrManchester City ka konfirmuar blerjen me te fundit ne merkaton e e veres Behet fjale per Eliaquim Mangalen I cili u ble nga Porto per afro 40 milion euro Qendermbrojtesi francez iu bashkua skuadres angleze pasi kishte mberritur ne Aeroportin e Manchesterit me nje avion te vogel privat qe iu vu ne dispozicion nga klubi kampion I Anglise Me tej Mangala kaloi me sukses vizitat mjekesore duke u konsideruar tashme me te gjitha te drejtat lojtari me I ri I Manchester City Ai do te formoje nje dysh

» Milani mundet thelle nga Olimpiacos

brbrMilani e nis ne menyren me te keqe te mundshme turneun amerikan te veres pasi kuqezinjte u munden thelle 0 me 3 nga greket e Olimpiacos ne kuader te Guinness International Champions Cup Skuadra italiane zhvilloi nje ndeshje shume te dobet megjithese shume prej titullareve nuk ishin ne fushe Ne fushe ishte ky formacion nga minuta e pare GabrielZaccardo Bonera Rami Albertazzi Cristante Poli SaponaraEl Shaaraey Niang Pazzini Greket shenuan me ane te Dominguez ne minutene 16 Diamantakos 49 dhe B

» Arsenali Karzola kushton 19 milione

brbrSanti Karzola kushton 19 milione euro Ky eshte cmimi qe skuadra e Arsenalit i ka vendosur futbollistit spanjoll i cili kerkohet me ngulm nga ekipi i Atletikos se Madridit Mesfushori pelqehet shume nga trajneri i Atletikos Diego Simeone i cili eshte duke kerkuar me ngulm sherbimet e tij Daily Starka zbuluar se Arsenali i ka thene skuadres spanjolle se per sherbimet e Kazorlas duhet te paguaje plote 19 milione euro Sipas kesaj agjencie Kazorla mund te transferohet shume shpejt te skuadra spanj

» Eliminohet Flamurtari dhe Laci

brbrMerr fund aventura e ekipeve shqiptare ne kupat e Evropes Pas eliminimit te Skenderbeut edhe Flamurtari e Laci kane zhgenjyer duke humbur respektivisht me skuadren rumune te Petrolulit dhe ukrainasit e Zorjes Vlonjatet nisen gjithcka mire pasi realizuan te paret golin e avantazhit me ane te Lenes ne minuten e 37-te Por gezimi i vendasve do te zgjaste vetem dy minuta loje kur Teikseira barazon shifrat ne 1-1 Kaq ka mjaftuar per pjesen e pare Kur dukej se ndeshja po mbyllej ne barazim djemte e

» Qellon nenen dhe vellain

brbrPas plagosjes se nenes dhe vellait te tij nje nate me pare ne fshatin Kir te Shkodres policia ka arritur te kap autorin Kole Qershia 25 vjecari djali me i madh i familjes ishte perfshire ne nje konflikt me dy vellezerit e tij me te vegjel Mirashin 23 vjec dhe Martinin 19 vjec per ceshtje pronesie Debati mes tyre ka degjeneruar deri ne perdorimin e armes ku 25 vjecari ka qelluar ne drejtim te vellait me te vogel Martinit i cili ka mbetur i plagosur Ne perpjekje per te qetesuar situaten plumb

» Denohet pajtimtari i gjaqeve

brbrGjykata e Durresit ka shpallur fajtor kryetarin e asamblese kombetare te misionareve te pajtimit te gjaqeve dhe dy bashkepunetore te tij te akuzuar per korrupsioni pasiv ne sektorin privat Sipas hetimit te prokurorise se Durresit keta persona kane pajisur me dokumenta false si te perfshire ne gjakmarrje qytetare shqiptare rezidente jashte vendit me qellim perfitimin e azilit ne shtete te ndryshme evropiane Sipas akuzes dokumentet e falsifikuara keta shtetas i perpilonin ne kembim te parave

» Rritja e cilesise se sherbimeve

brbrKonsumatori shqiptar mund te jete i vetmi ne Europe i cili nuk mer sherbimin per te cilin paguan Kolaudimi i makines shoqerohet me radhe te gjata pavaresisht cmimit sherbimi ne tragete shpesh nuk ploteson kushtet minimale ndersa furnizimi me uje ne shume zona le per te deshiruar Ndaj sfida e ardhshme e Ministrise se Infrastruktures dhe Tranportit eshte rritja dhe permiresimi i standardeve per sherbimet qe ofrohet Duke analizuar punen deri me sot ministri Haxhinasto tha se vemendja kryes

» Mbeshtetja per fermeret 150 mije ndihme per fermeret

brbr1700 fermere te cilet kane aplikuar per te perfituar ndihmen e shtetit ne fushen e agroindustrise tashme mund te marrin parate Ministria e bujqesise ka bere gati listen e fituesve ndersa ministri Panariti shpjegoi se do te perfitojne jane ata qe kane prodhimin me te madh dhe me kosto me te ulet Ministri nuk harroi ti drejtohej fermereve dhe ti vinte ne dispozicion kete numer numri per rastet kur atyre i kerkohet ryshfet ne kembim te perfitimit Me skemen e mbeshtetjes ne teknologji synohet b

» Mazhoranca nje llogari votash

brbrPer 9 muaj me radhe Edi Rama tregoi ne parlament se nuk kishte asnje problem per te miratuar ligje me shumice te cilesuar dhe ne kete vit te pare te mandatit ndryshoi ligjin per nepunesin civil dhe kode te ndryshme te gjitha me 84 deputete pa asnje debat dhe pa asnje rrjedhje votash Seanca e 24 korrikut shenoi nje surprize ne llogarite votave te koalicionit te majte i cili nuk arriti te miratonte 6 projekt-ligje nder ta draftin me te rendesishem per keshillin e larte te drejtesise 6 deputete

» Fati i monumenteve te kultures

brbrKy eshte nje kult fetar 500 vjecar i cili eshte restauruar nga pronaret Teqja e Shehedyrrit eshte nje monument i ndertuar ne vitin 1540 dhe i ruajtur nga shteti Per arkeologun Gjergj Frashri keto nderhyrje ne monumentet qe jane gati ne rrenim e siper duhen bere ne bashkepunim me nje ekspert per te ruajtur autenticitetin dhe origjinalitetin e kultit Megjithate mbi baze te ligjit mbi trashegimine nderhyrja e pronareve ne restaurim pa nje projekt nga Instituti i Monumenumenteve quhet e jashtel

» Kosove vendimi i Kushtetueses

brbrBrenda 15 diteve te para te gushtit gjykates kushtetuese do te vendose se kush ka te drejte te propozoje i pari emrin per kryetar te parlamentit Deri ne ate kohe perpjekja e opozites per te zgjedhur ne kete post Isa Mustafen konsiderohet e ngrire Pas emerimit te kreut te parlamentit pritet te marre rrjedhe ne te njejten forme dhe formimi i qeverise se re Kjo sepse presidentja Atifete Jahjaga ka deklaruar se nuk do te mandatoje askend per qeverine pa u shprehur gjykata per kuvendin Nderkohe

» Basha 3 vjet kryebashkiak

brbrTre vjet me pare Luzlim Basha mori detyren e kryetarit te bashkise me te madhe te vendit Tiranes Ne 25 korrik te 2011 nga salla e keshillit bashkiak demokrati Basha deklaroi disa nga projektet e tij per kryeqytetin Rastesi ose jo ne 3-vjetorin e punes se tij zoti Basha ka inagurar rikonstruksionin e bllokut Sadik Petrela prane Kodres se Priftit Kryebashkiaku tha se i ka mbajtur premtimet ndaj qytetareve duke kryer investime pa dallime krahinore dhe partiake Kur ka mbetur edhe nje vit nga m

» Kreu i komunes Ishem Mos na bashkoni me Durresin

brbrKomuna Ishem nuk duhet te bashkohet me Durresin Kjo eshte kerkesa qe ka paraqitur kryetari i kesaj komune Sulejman Ibrahimi i cili eshte zgjedhur ne detyre nga Partia Socialiste Sipas Ibrahimit Komuna Ishem eshte me e madhja ne vend persa i perket siperfaqes Ndaj propozimi I kryetarit te kesaj komune eshte qe Ishmi Manza Maminasi Bubqi te jene njesi me vete Komuna e Ishmit smund ti bashkohet Durresit Kjo komune ndodhet 50 km larg Durresit Ishmi Manza Maminasi Bubqi te jene njesi me vete pasi

» Klimash viktimat nga e njejta familje

brbrNje person ka mbetur i vdekur dhe dy te tjere jane plagosur ne rrethana ende te paqarta ne klimash te Kukesit Viktima eshte Emir Batusha 48 vjec ndersa te plagosurit jane djali i tij Arber Batusha 16 vjec dhe vellai Bilbil Batusha 30 vjec ky i fundit ne gjendje te rende eshte derguar me helikopter ne spitalin e traumes ne tirane Ndersa Arberi paraqitet jashte rrezikut per jeten Policia ka identifikuar si autor te krimit Muharrem Burgjisha dhe ka nisur kerkimet per arrestimin e tij Ende nuk

» Kuqezinjte mposhten thelle nga Olimpiakos

brbrMilani e nis ne menyren me te keqe te mundshme turneun amerikan te veres pasi kuqezinjte u munden thelle 0 me 3 nga greket e Olimpiacos ne kuader te Guinness International Champions Cup Ne Toronto Skuadra italiane zhvilloi nje ndeshje shume te dobet pavaresisht se disa lojtarev titullare luajten shume pak si Honda apo de Shiljo ndersa te tjere si Abate Baloteli Aleks Muntari apo Menez nuk luajten fare Ne debutimin e pare serioz te Inzagut si trajneri i kuqezinjve skuadra caloi ne te gjitha

» Miratohen 145 nene pa debat modifikohet byroja

brbrKomisioni i ligjeve miratoi pa debate 145 nenet e ligjit te ri per policine mbledhje qe reflektoi kompromisin e arritur mes deputeteve te LSI dhe qeverise Por ku ra ne sy edhe mungesa e deputetit socialist Tom Doshi i cili gjate kesaj jave ka shprehur kritika te forta ndaj projekt ligjit dhe ministrit te brendshem Tahiri Komisioni ka bere disa nderhyrje ne byrone kombetare te hetimit duke shtuar nje strukture te re keshillimore me propozim te deputetit Spartak Braho Por komisioni i ligjeve

» Naco Prioritet korrupsioni brenda drejtesise

brbrTani eshte koha per luften kunder korrupsionit brenda rradheve te drejtesise Ndersa ka theksuar kete mesazh Ministri i drejtesise Nasip Naco ka ftuar opoziten te jete pjese e konferences kombetare te reformes ne drejtesi Deklarata e Nacos u be gjate prezantimit te arritjeve te 10 muajve te ministrise se drejtesise Ndersa zvndsministri Arben Isaraj theksoi se ne keta muaj pune ministria e drejtesise arrit te procedonte aq gjyqtare sa nuk ishin proceduar ne 8 vjet Edhe zevendsruministri Ciko P

< Më para | 1 | 2 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos