Lajmet e tërhequra në datën 2014-07-24 nga gazeta Top Channel (gjithsej 57 artikuj )

» Basha iftar ne ldquoNaten e Kadritrdquo

Për të tretin vit radhazi, Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha ka shtruar një iftar në nder të besimtarëve musliman të kryeqytetit. Në fjalën e tij Basha ka uruar që vendimi për ‘Xhaminë e Madhe’ të marr rrugën e duhur. “Lutem që vendimet e mëdha dhe të rëndësishme që kemi marrë, siç është ai për ‘Xhamin&eu

» Rama Te nxisim sipermarrjen eksportin dhe prodhimin

Në një konferencë për zhvillimin e bujqësisë, kryeministri Edi Rama theksoi se qeveria ka “synim nxitjen e sipërmarrjes, eksportit dhe prodhimit”. "Ka mbaruar koha kur të ardhurat vinin nga një rritje që bazohej nga dërgesat e emigrantëve. Duhet të shfrytëzojmë burime të reja për zhvillimin e bujqësisë”, deklaroi kryeministri. Sipas zotit Rama, nuk do të

» Miranda ldquoparakalonrdquo ne rruget e Nju Jorkut

Prej vitesh është në listën e modeleve më të kërkuara dhe më të paguara nga agjencitë e modës dhe jo më kot. Miranda Kerr tregoi që është mahnitëse jo vetëm nëpër sfilatat e modës, por edhe në rrugë. 31-vjeçarja u fotografua në rrugët e Nju Jorkut veshur me një kanatjere të shkurtër që i mbulonte pjesën e gjoksit dhe i lejonte t&

» Pushime me Caran dhe Selenan

Cara Delevingne ishte e ftuara speciale në ditëlindjen e 22-të të Selena Gomez. Këngëtarja dhe modelja e njohur jo vetëm për parakalimet në pasarelë, por edhe për jetën e saj personale u fotografuan në të njëjtin jaht në brigjet franceze. Atyre iu ishte bashkuar edhe biznesmeni italian, Tommy Chiara me të cilin përflitet se Selena ka nisur një romancë të re duke hedhur pas kr

» Pushime ne Capri dhe Amalfi per Messi-n

Kapiteni i Argjentinës dhe lojtari më i mirë i ‘Brazil 2014’, Lionel Messi ka zgjedhur Italinë për të kaluar ditët e mbetura deri në grumbullimin me Barcelonën për fazën përgatitore për sezonin e ri. 26-vjeçari mbërriti në aeroportin e Salernos me një avion privat, më pas është akomoduar në një hotel në bregdetin e Amalfi-t, ndërsa disa ditë

» Parfumet e VIP-ave

Parfumet dhe flagrancat janë diçka jashtëzakonisht personale. Shumë rrallë mund të gjesh dy njerëz që bien dakord për një parfum. Ashtu sic ka secili prej nesh një parfum të zgjedhur për veten, të njëjtën gjë bëjnë dhe femrat e famshme. Ja cilat janë aromat e preferuara të disa prej personazheve më të njohura në botë. Rita Ora çmendet

» Kostumet e Beyonce ne ldquoRock and Roll Hall of Famerdquo

“The Rock Hall” njoftoi se veshjet e Beyonce-s në performancën e Super Bowl-it dhe disa kostume e sende personale, që janë përdorur në video të ndyshme të divës botërore, janë prezantuar në seksionin e legjendave të muzikës Rock. Në këtë seksion ndodhen kostume të Michael Jackson, David Bowie, Bruce Springsteen dhe shumë yjeve të tjerë. Në “Rock

» Thaccedili ben thirrje per qetesi

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ka ftuar të gjithë spektrin politik në vend që të kenë durim dhe të presin përfundimin e procesit që po trajtohet nga Gjykata Kushtetuese, për të vazhduar pastaj me formimin e institucioneve të reja të vendit. “Tani që kemi edhe opinionin e Gjykatës Kushtetuese, pas kërkesës së Presidentes së Republikës së Kosovës,

» Shaqiri flirton me Juventusin

Xherdan Shaqiri nuk bën pjesë në planet e trajnerit Guardiola për sezonin e ardhshëm dhe ofertat që kanë mbërritur në dyert e Bajernit të Mynihut kanë nisur të bëhen gjithnjë e më serioze. Liverpuli, Monako dhe Juventusi janë tre skuadrat që kërkojnë të kenë shërbimet e futbollistit me origjinë shqiptare. Anglezët kërkojnë një zëvendë

» Mou Ne Spanje e Itali ska rivalitet

Nga Anglia Jose Mourinho nuk ngurron të komentojë dy kampionatet e fundit ku ka drejtuar, atë italian dhe atë spanjoll ndaj të cilëve ka hedhur kritika të forta. Ai thotë se arsyeja kryesore që e bëri të rikthehej në krye të Chelsea-t në Premier League është se në kampionatin spanjoll dhe atë italian mungon konkurenca. “Arsyeja pse më pëlqen Premier League?! Kampionati an

» Austri dhune kunder futbollisteve izraelite

Konflikti izraelito-palestinez është transferuar në futbollin europian mbrëmjen e së mërkurës. Manifestues pro-palestinezë pushtuan fushën dhe sulmuan me grushta dhe shkelma futbollistët e skuadrës izraelite të Maccabi Haifa gjatë një ndeshjeje miqësore që ata po zhvillonin ndaj skuadrës franceze të Lilës në Bischofshofen të Austrisë. Ndeshja u ndërpre në m

» Interi arrin marreveshjen me Osvaldon

Pasi ka siguruar Vidic, Dodo dhe M'Vila Interi tashmë është në kërkim të një sulmuesi, i cili do t’i bashkohej Icardi-t në repartin ofensivë. Duket se me shumë mundësi ai do të jetë ish-lojtari i Juventusit dhe i Romës, Osvaldo. Pasditen e së mërkurës, agjenti i lojtarit dhe drejtuesit zikaltër kanë arritur një marrëveshje për transferimin e lojtarit, i cili u kthy

» Kreu i Hamas Ska armepushim

Lideri i Hamas, Khaled Meshaal ka deklaruar se në Gaza nuk mund të ketë armëpushim nëse Izraeli nuk i jep fund bllokadës së tij. “Të gjithë donin që ne të pranonim një armëpushim dhe më pas të negocionim për të drejtat tona. Por ne e refuzojmë këtë sërish sot”, ka thënë Meshaal. Një ditë më parë, apel për heqjen e bllokad&eu

» Venezuele ne gjyq lideri i opozites

Në Caracas, kryeqytetin e Venezuelës ka nisur gjyqi ndaj Leopoldo Lopez, njërit prej udhëheqësve kryesorë të opozitës në vend. Ai është akuzuar për nxitje të dhunës gjatë demonstratave anti-qeveritare. Që prej 18 shkurtit Lopez ndodhej në paraburgim, pasi ishte dorëzuar tek autoritetet vendase, por i kishte mohuar të gjitha akuzat e ngritura ndaj tij. Me mijëra persona dol&eu

» SHBA deshton nje tjeter ekzekutim me vdekje

Joseph Wood, i cili ishte dënuar me vdekje është ekzekutuar në Arizona, por injeksioni nuk ka shkuar si duhet, pasi u deshën rreth dy orë që viktima të ndërronte jetë. Avokatët e Wood, i cili ishte autor i një vrasje të dyfishtë paraqitën një ankesë urgjente. Ata argumentuan se procesi i zgjatur i ekzekutimit prej, rreth 2 orë, ka shkelur të drejtat e klientit të tyre. Avokat&eum

» Virusi Ebola infektohet mjeku

Një mjek, i cili ka luajtur një rol kuç në luftën kundër shpërthimit të virusit “Ebola” në Sierra Leone është infektuar me këtë sëmundje. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë së shtetit afrikan. Doktori Humarr Khan është duke u trajtuar në një spitalë në kryeqytetin e Sierra Leones nga anëtarët e org

» Viktimat e avionit mberrijne ne Holande

Dy avionë me trupat e viktimave të avionit MH17 kanë mbërritur në Holandë, ku është shpallur një ditë zije kombëtare në nder të 298 viktimave. Ekspertët që ndodhen atje do të nisin punën për identifikimin e të ndjerëve, shumica e të cilëve janë holandezë. Dy avionët ushtarakë, njëri holandez dhe tjetri australian, që mbanin 40 arkivol&eu

» Proteste kunder HEC-it ne Valikardhes

Një grup banorësh të Komunës së Zerqanit në Bulqizë protestuan sërish kundër ndërtimit të hidrocentralit të Valikardhës në këtë zonë. Ata janë të shqetësuar për marrjen e ujit të Liqenit të Zi nga ky hidrocentral, liqen që siguron vaditjen e tokave të tyre. Sipas banorëve, në muajin Mars, Ministria e Energjitikës lëshoi një urdh&eu

» Arvizu Reforma ne gjyqesor urgjence per vendin

Alexander Arvizu është shprehur se reforma në sistemin gjyqësor është një përparësi urgjente për Shipërinë. Ambasadori amerikan e ka bërë këtë deklaratë pas një takimi me deputetë të Partisë Demokratike. “Fokusi i takimit ka qenë diskutimi mbi reformën gjyqësore.Shtetet e Bashkuara të Amerikës mendojnë se reforma është një p&

» Protesta e tregtareve dhe ish te perndjekurve

Tregtarët e tregut të uzinës “Dinamo” kanë protestuar paraditen e së enjtes përpara Parlamentit për mos mbylljen e tregut. Duke i bërë thirrje deputetëve të Kuvendit për një zgjidhje të problemit të tyre, ata të revoltuar shprehen se nuk do të ndalen derisa zëri i tyre të dëgjohet që ata të vazhdojnë biznesin e tyre normalisht. Në të nj&eum

< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos