Lajmet e tërhequra në datën 2014-08-20 nga gazeta Panorama (gjithsej 28 artikuj )

» Vendimi sekret qeveria con 22 milione fisheke ne Irak

e Merkure 20 Gusht 20140900 am p classwp-caption-text Nga mbledhjet e QeveriseSSSAbrASS8220Panorama8221 zbardh vendimin e mbledhjes jashte radhe te qeverise me 15 gusht Ndryshon vendimi i 2010 numri i automatikeve 20 mije me pakĀ Ā SSSAbrASSQeveria ka vendosur te ndryshoje sasine e armatimeve qe do ti jape Irakut ne luften kunder terrorizmit Ne nje vendim qeverie te miratuar me 15 gusht dhe qe eshte botuar dje ne Fletoren Zyrtare eshte ndryshuar vendimi i vitit 2010 i kabin

» Drejtuesit myslimane denojne ISIS

e Marte 19 Gusht 20141205 pm p classwp-caption-text Lavderim MuhaxheribrbrDrejtuesit e komunitetit islamik ne Shqiperi dhe Kosove po kerkojne me kembengulje te mos ngaterrohet feja islame me ekstremizmin dhe dhunen e tejskajshme te militanteve te Shtetit Islamik Ngjarjet qe perfshijne militantet e Shtetet islamik ish- ISIS ne Siri dhe Irak po krijojne nje lloj zemerimi ne boten perendimore per fene islame Forumi Islamik i Shqiperise i ka denuar ashper zhvillimet ne Siri dhe

» Sulm ne Paris ne autokolonen e princit saudit

e Marte 19 Gusht 20141204 pm p classwp-caption-text Nje nga maiknat e hajduteve e djegur ne rrethinat e ParisitbrbrDokumente te rendesishme diplomatike dhe nje shume prej 250 mije eurosh jane vjedhur te dielen ne mbremje ne Paris nga autokolona e nje princi saudit nga meshkuj te armatosur rende te cilet e njihnin mire itinerarin e princit Sipas AFP policia franceze po perpiqet te kuptoje se cili ishte synimi kryesor i hajduteve te armatosur marrja e dokumenteve apo e parave

» Vrasja e te riut Garda ne Misuri

e Marte 19 Gusht 20141202 pm Trupat e Gardes Kombetare te Misurit jane vendosur dje ne lagjen St Louis te qytetit Ferguson ne perpjekje per te kthyer qetesine pas vrasjes se nje te riu me ngjyre nga nje polic i bardhe Xhamat e dyqaneve ne Ferguson jane thyer ka pasur vjedhje dhe episode te shpeshta dhune mes protestuesve dhe policise ne qytetin ku tashme eshte shpallur gjendja e jashtezakonshme Protestuesit akuzojne policine se eshte perpjekur te mbroje policin vrases ne ve

» Kreu i ALUIZNI Lame Kushtet e reja per legalizimin e shtepive

e Merkure 20 Gusht 20140902 am p classwp-caption-text KREU I ALUIZNI-t ARTAN LAMEbrbrArtan Lame shpjegon kriteret Si do verifikohen ndertimet pa leje pas 15 janarit 2009 Objektet qe preken nga urbanizimi i zonavebrbrKualifikimi i objekteve ne baze te fotografimeve kohore ne GooglebrbrPer verifikimin e me tej kualifikimin e ndertimeve informale te cilat do te perfshihen ne proces legalizimi krahas kriterit kohor do te perdoret edhe kriteri urban brLigji i ri i legalizimeve p

» Kryetari i PS ne Sarande Agron Cane u be anetar pas 23 qershorit

e Marte 19 Gusht 20141544 pm Ne nje prononcim te shkurter ne linje telefonike per gazeten Panorama kryetari i PS Sarande Feruz Basho u shpreh se Agron Cane eshte bere anetar i Partise Socialiste pas 23 qershorit Cane nuk ka pasur funksion publik por ka qene punonjes ne zyren e marrjes se ankesave te qytetareve per ceshtje te ndryshme Theksoj se ai nuk paguhej nga dega e Partise Socialiste ne Sarande shprehet Basho Vete kreu i PSse se qytetit Feruz Basho zyren e tij e ka ne

» Videoskandali gjykata Burg Canes

e Merkure 20 Gusht 20140939 am p classwp-caption-text AGRON CANE DUKE DALE DJE NGA GJYKATAbrbrVleresohet i ligjshem arrestimi i sekretarit te deputetit socialistbrbrPerballe prokurores dhe gjyqtares qe ishin caktuar per masen e sigurise ndaj tij Agron Cane ka pretenduar pafajesine per videoskandalin e regjistruar Nuk kam asnje fajbrJam goditur si vullnetar i Partise Socialiste e ka cilesuar 62-vjecari motivin e arrestimit te tij mbremjen e 15 gushtit Cane ka qendruar per dy

» Te dale e verteta se nuk e di cdo bej me veten

e Merkure 20 Gusht 20140937 am p classwp-caption-text Agron Cane dje ne gjykatebrbrAvokati Gjergji Imeraj eshte i vetmi qe ne keto dite ka pasur komunikim me sekretarin socialist te arrestuar Agron Cane Ai tregon se qe prej prangosjes dhe izolimit ne qeli 62-vjecari ka shprehur shenja te tronditjes se thelle Gjendja e tij qe prej dites qe eshte ndaluar eshte teper e renduar per te thene depresion deri ne humbje te logjikes Shpeshhere shprehet O do te fitoje e verteta ose nu

» Agron Cane takim ne Prokurori nje dite pas pergjimit del videoja e trete me Elvira Gegen

e Merkure 20 Gusht 20140910 am p classwp-caption-text AGRON CANE DUKE DALE DJE NGA GJYKATAbrbrVideoskandali zbulohen edhe dy regjistrime bisedash brbrSekretari i deputetit te PS informohet per videon Takohemi ne nje vend te qetebrbrZbulohet pergjimi i trete mes nenes se 4 femijeve Elvira Gega dhe Agron Canes sekretarit te deputetit te Partise Socialiste per qarkun e Vlores Koco Kokedhima Regjistrimi eshte i ndare ne dy pjese brFillimisht eshte nje telefonate e shkurter mes

» Zbulohet skema si i vodhen arketaret 24 milione USD Punonjeset dublikuan firmat e klienteve

e Merkure 20 Gusht 20140845 am brbrNe fund te korrikut 2014 Gjykata e Tiranes i ka dhene fund shqyrtimit gjyqesor per te akuzuaren e fundit per vjedhjen e 24 milione dollareve ne ish-Banken e KursimeveĀ SSSAbrASSAlketa Palushi eshte denuar me nje vit burg por me pas ky denim eshte kthyer ne mase alternative 8220pune per komunitetin8221 SSSAbrASSProkuroria e Tiranes ne pretencen e paraqitur ne gjykate kerkoi dy vjet burg dhe aplikimin e denimit me kusht per te pandehuren Sip

» Basha Qeveria Rama-Meta sjane zgjidhja por problemi

e Merkure 20 Gusht 20141225 pm p classwp-caption-text Lulzim BashabrbrKryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar kreun e maxhorances Edi Rama se eshte shkaktar per rastet korruptive ne administraten publike por edhe per perfshirje te krimit ne Parlament Ne nje reagim ne faqen zyrtare te Facebook kreu i opozites Basha ka numeruar rastet e skandaleve te maxhorances sic ishte ai i skandalit seksual ne zyren e punes se Sarandes rasti i deputetit te Partise Socialist

» Rama replike me Nishanin I vetmi qe e sheh problemin te Qeveria

e Merkure 20 Gusht 20141224 pm p classwp-caption-text Presidenti Nishani dhe kryeministri RamabrbrKryeministri Edi Rama i eshte pergjigjur dje Presidentit te Republikes per kthimin e ligjeve te miratuara ne seancen e fundit dhe per deklaratat e tij se qeveria kerkon ti cenoje kompetencat dhe ta detyroje te heshte brPer Ramen qendrimet e kreut te shtetit jane per te ardhur keq dhe se ne cdo vend te botes problem konsiderohet Drejtesia ndersa sipas tij per Presidentin problem

» Ndarja e re territoriale Presidenti nis konsultimet me pushtetin vendor

e Merkure 20 Gusht 20141223 pm Presidenti Bujar Nishani nis sot konsultimet me pushtetin vendor lidhur me ligjin e miratuar nga maxhoranca ne seancen parlamentare te 31 korrikut per harten e re territoriale Zyra e shtypit e kreut te shtetit njoftoi nje takim sot ne oren 0930 te Presidentit me perfaqesues te pushtetit vendor Burime nga Presidenca bejne te ditur per gazeten Panorama se ne takim do te jene rreth 30 perfaqesues te bashkive dhe komunave te cilet gjate ketyre 20

» PD Reforma ne Drejtesi vetem me ekspertize te huaj

e Merkure 20 Gusht 20141222 pm Partia Demokratike do te behet pjese e debatit per reformen ne Drejtesi vetem nese ajo udhehiqet nga ekspertiza e huaj brQendrimin e beri te ditur dje ish-ministri i Drejtesise Eduard Halimi i cili shpreh se ky vendim i eshte konfirmuar edhe komisionerit per Zgjerimin Stefan Fyle gjate vizites se fundit ne Tirane PD e ka bere te qarte qendrimin e saj se do te marre pjese ne reformen ne Drejtesi dhe ne komisionet qe do te ngrihen per reformen n

» Kreu i Dhomes se Japonise me Meten Shqiperia rol stabiliteti ne rajon

e Merkure 20 Gusht 20141220 pm p classwp-caption-text Meta me delegacionin japonezbrbrKryetari i Parlamentit Ilir Meta ka pritur dje delegacionin e Dhomes se Perfaqesuesve te Japonise me kryetar Bunmei Ibuki Takimi eshte zhvilluar ne Kryesine e Kuvendit dhe ra ne sy mungesa e deputeteve te opozites te cilet disa dite me pare moren urdhrin me mesazh qe te bojkotonin aktivitetet e Metes Nderkaq gjate takimit me zyrtaret japoneze Meta vleresoi marredheniet e mira mes dy vendev

» A e keni pare ju Mihanen

e Merkure 20 Gusht 20141218 pm AGRON GJEKMARKAJbrbrĀ  Nga zgafella ashiknore e muzikes shqiptare cdo darke nga Velipoja ne Ksamil prej disa viteshĀ  shtrohet pyetja a e keni pare ju Mihanen Kaq shume kendohet kjo kenge sa nuk eshte aspak cudi ne qofte se ndonje dite lajmerohemi se u krijua shoqata jaranet e Mihanes te tranuarit nga Mihania ose grupi nismetar qe e propozon ate si himn kombetar duke gjykuar nga plaget qe hapĀ  e vlaget qe mbyll Sigurisht nisma te tilla do te

» Ne kerkim te Samaritanit shqiptar te koheve moderne

e Merkure 20 Gusht 20141217 pm AKIL PANObrbrĀ  Ishte koha me e mire ishte koha me e keqe ishte koha e diturise ishte koha e marrezise ishte epoka e besimit ishte epoka e mosbesimit ishte stina e drites ishte stina e erresires ishte pranvera e shpreses ishte dimri i deshperimit gjithckane e kishim perpara asgjene kishim perpara ne te gjithe po ecnim rruges se qiellit nderkaq te gjithe kishim marre rrugen tjeter te shkurter periudha ishte deri me tani si e tashmja ku disa pre

» Durres 60-vjecari var veten te kangjellat e stadiumit

e Merkure 20 Gusht 20141306 pm DURRES 8211 Nje 60-vjecar u gjet i varur ne kangjellat e rrethimit te stadiumit 8220Niko Dovana8221 te Durresit Viktima eshte identifikuar si shtetasi Petrit Sinani me orgjine nga Berati dhe prej disa vitesh banor i Lagjes 18 te qytetit bregdetar Trupi i pajete i 60-vjecarit u konstatua mesditen e djeshme nga kalimtaret e rastit te cilet me pas lajmeruan policine Kjo e fundit ne pak minuta mberriti ne vendin e ngjarjes ku dhe nisi hetimet e ra

» ela Per 2014 jane rritur te ardhurat dhe jane ulur shpenzimet

e Merkure 20 Gusht 20141228 pm p classwp-caption-text Ardit elabrbrVec misionit per te ofruar nje sherbim sa me cilesor per klientet e saj Posta Shqiptare ka permbushur edhe objektivat ne treguesit e saj ekonomike dhe financiare Gjate nje konference per shtypĀ  drejtori i pergjithshem Ardit ela tha se ne raport me te njejten periudhe te nje viti me pare te ardhurat e arketuara kane shenuar rritje ndersa jane reduktuar ndjeshem edhe shpenzimet Posta Shqiptare rezulton me per

» Tragjedi ne galeri vdesin 2 minatore

e Merkure 20 Gusht 20141258 pm p classwp-caption-text Viktima Xhemal SelabrbrTragjedi ne minieren e Martaneshit Dy minatore gjeten vdekjen dje rreth ores 0930 kur nje masiv guresh i zuri ata ne galeri rreth 200 metra ne thellesi te tokes brSipas Policise Xhemal Selaj 53 vjec baba i pese femijeve dhe Denaid Barci 28 vjec humben jeten ne minieren e Fushe-Lopes brNGJARJAbrGrupi i punes prej shtate minatoresh eshte futur qe ne mengjes ne galeri per te vijuar diten normale te pu

< Më para | 1 | 2 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos