Lajmet e tërhequra në datën 2014-08-29 nga gazeta Panorama (gjithsej 40 artikuj )

» Erisa Xhixho zvministre e Integrimit

e Premte 29 Gusht 20141128 am p classwp-caption-text Erisa XhixhobrbrQeveria ka miratuar ne mbledhjen e saj te fundit emerimin e Erisa Xhixhos ne postin e zvministres se Integrimit Europian Ne kete pozicion ajo do te zere vendin e lene bosh nga Majlind Lazimi Me propozimin e Kryeministrit Keshilli i Ministrave vendosi Majlind Lazimi zevendesminister i Integrimit Europian lirohet nga kjo detyre Me propozimin e Kryeministrit Keshilli i Ministrave vendosi Erisa Xhixho emerohet

» PD Rama mendon vetem per tritolin

e Premte 29 Gusht 20141126 am p classwp-caption-text Gert BogdanibrbrPartia Demokratike denoncoi dje serish ndertimin pa leje vetem 100 metra larg shtepise se re te Kryeministrin Edi Rama ne fshatin Surrel ne periferi te Tiranes Deputeti Gert Bogdani tha ne nje prononcim per mediat se Rama po punon me dy standarde ku ndertimet e miqve te tij nuk i prish ndersa atyre te qytetareve te thjeshte u vendos tritolin 8230Pra behet nen hunden e Kryeministrit i cili ne kete rast nuk

» Brace Kuvendi se shkarkon dot Fullanin do e ndryshojme ligjin

e Premte 29 Gusht 20141125 am Kryetari i Komisionit Parlamentar te Ekonomise Erjon Brace iu pergjigj Guvernatorit Fullani se nuk do te shkoje ne Banken e Shqiperise per te marre informacionet qe kerkon Kuvendi Problem i madh ne Banken e Shqiperise eshte raporti me ligjin Guvernatori kerkon takim me mua per te me informuar por takimi nuk do te ndodhe derisa te zbatohet ligji dhe informacioni i kerkuar te vije ne Kuvend Ka ndodhur qe Banka e Shqiperise nuk ka informuar Kuvend

» Ahmetaj ne Berlin TAP Shqiperia nyje furnizimi

e Premte 29 Gusht 20141122 am p classwp-caption-text Gjate takimit te ministrave te bashkepunimit ekonomikbrbrMinistri i Ekonomise dhe Energjetikes Arben Ahmetaj duke folur ne panelin ekonomik te Konferences se Berilit per Ballkanin tha se ky gazsjelles e kthen Shqiperine ne nje nyje te furnizimit me energji Do te doja te theksoja se ne Shqiperi ne besojme se vendet e vogla si yni nuk mund tia dalin pa integrim ne tregun global Ne jemi nje treg i vogel prej 3-4 milione kons

» Dajaku patriotik

e Premte 29 Gusht 20141213 pm AGRON GJEKMARKAJbrbrĀ  Deputetet shqiptare ne Maqedoni dhane maksimumin e tyre duke u rrahur paq e me zjarrmi me njeri-tjetrin ditet e fundit Rriheshin e skishte bir nane ti ndalte Tek ndiqja emisionin e lajmeve sapo degjova pjesen e pare te fjalise perleshen deputetet shqiptare ne Parlamentin e Maqedonise ndonese jam kunder cdo akti dhune befas me perfshiu nje krenari per sivellezerit ne anen tjeter te kufirit Mendimi ka shpejtesi drite Thashe

» Atentati dyshime se u hakmoren ndaj vellait te ndertuesit

e Premte 29 Gusht 20141209 pm p classwp-caption-text Makina e Isuf Brahimajt pas shperthimitbrbrNgjarja e djeshme ishte paralajmeruar qe nje vit me pare kur iu be atentat vellait te vogel te Isuf Brahimajt Kokaj brPer Policine e Vlores dy kallepe tritol ne makinen ku udhetonte 42-vjecari ishin pa dyshim vdekjeprurese duke treguar se autoret e kishin parashikuar fatin qe e priste biznesmenin Gjithcka eshte planifikuar brenda nje muaji kur ai ishte kthyer nga Holanda per ne v

» Presidenti i Republikes dhe Banka e Shqiperise

e Premte 29 Gusht 20141211 pm NDRIIM KULLAbrbrĀ  Prej disa kohesh ndonje ze autoritar per ceshtjet ekonomike ne maxhorancen parlamentare e kam fjalen per dike qe kryeson edhe ndonjeĀ  komision parlamentar po ben gjithcka qe te perhape ne opinionin publik nje te pavertete sikur Presidenti i Republikes Bujar Nishani eshte ai qe e mbron Guvernatorin Fullani nga shkarkimi Madje Presidenti fajesohet edhe per ate qe nuk ka kerkuar doreheqjen e Guvernatorit Te pavertetat e ketij l

» Shkollat profesionale afati i regjistrimit deri me 15 shtator

e Premte 29 Gusht 20141203 pm p classwp-caption-text Ministri Veliaj dje ne FierbrbrPasi paralajmeroi shkarkime te drejtuesve te shkollave profesionale dhe mbylljen e disa profileve te cilat rezultonin me numer minimal nxenesish ministri Veliaj ka deklaruar se vemendje po i kushtohet edhe barazise gjinore brSipas tij do te kete nje numer te caktuar nxenesish qe do te regjistrohen ne shkollat profesionale dhe perzgjedhja e tyre do te behet duke respektuar parimin e barazise

» Champions short i pafat per ekipet e lojtareve shqiptare

e Premte 29 Gusht 20141241 pm Ne Nion te Zvicres u hodh dje shorti per edicionin 2014-2015 ne Champions LeaguebrEdhe sivjet shorti ishte i pameshirshem per futbollistet shqiptare te cilet luajne me skuadra te ndryshme ne Europe Keshtu te Bazeli jane Shkelzen Gashi Taulant Xhaka Naser Aliji Arlind dhe Albian Ajeti Kampioni i Zvicres luan ndaj Real Madridit Liverpulit dhe bullgareve te Ludogorets Duhet thene se shorti gjithsesi i ka plotesuar nje deshire sulmuesit te Kombetar

» Ish-policja e burgjeve denohet per trafik droge

e Premte 29 Gusht 20141228 pm Nje 46-vjecare ish-punonjese e Policise se Burgjeve eshte shpallur fajtore nga Gjykata per Krimet e Renda per tentativen e trafikimit te 2886 grameve hashash drejt GreqisebrPas gjetjes se lendes narkotike nga policia ajo ka pretenduar se e mbante lenden narkotike per perdorim vetjak Sipas gjykates Mirela Qirjako u deklarua fajtore per akuzen e 8220trafikimit te narkotikeve8221 mbetur ne tentative dhe u denua me tre vjet burg Per shkak te gjykim

» Mesazhi i Plasarit per koleget Sna qorton kush per mitingjet

e Premte 29 Gusht 20141247 pm p classwp-caption-text AUREL PLASARIbrbrBiblioteka Kombetare gjate 16 viteve drejtimibrbrPlasari Si kemi punuar ne kohe perplasjesh politikebrbr8220I shtrenguar ta shpreh vete vullnetin per ta perfunduar detyren ne 2002 e me 20058243 brbrNga analiza e vitit 2013 Biblioteka Kombetare priste 900 vete ne dite brbrS8217na qorton kush per pjesemarrje ne mitingje brbrAUREL PLASARI brTe nderuar kolege dhe bashkepunetore te mi te Bibliotekes Kombetare

» Te dhenat e para ne zyren e Enverit Kadri Hazbiu eshte agjent

e Premte 29 Gusht 20141250 pm p classwp-caption-text ENVER HOXHA DHE KADRI HAZBIUbrbrDitari i Haxhi Kroit S8217me shkonte mendja kurre qe ishte spiunbrbrKur ceshtja u diskutua ne Byrone Politike Enveri me porositi ti qendroja prane per cdo te papritur brbr8220Teksti qe zbardha nga biseda ne zyren e kreut te Partise8221brbrEnveri qorton Viton Mos dysho per vdekjen e HysniutbrbrKa qene fillimi i shtatorit te vitit 1982 kur ne zyren e Enverit kane mberritur per here te pare te

» Mbyllja e tregut te Dinamo tregtaret i drejtohen gjykates

e Premte 29 Gusht 20141134 am p classwp-caption-text Tregtare te ish Uzines Dinamo gjate nje protestebrbrTregtaret ne ish-uzinen Dinamo ne kryeqytet kane deklaruar dje se do te dergojne ne Gjykate vendimin e marre nga Prefektura e Tiranes per mbylljen e tregut Kur ka kaluar me shume se nje jave nga rrethimi i ambienteve te tregut nga forcat e Policise te cilat nuk lejojne futjen e kamioneve qe bejne furnizime me fruta-perime tregtaret kane apeluar qe te rishikohet vendimi d

» Paderborni kerkon Ramen Gjasula ne Bundesliga 2

e Premte 29 Gusht 20141239 pm Valdet Rama mund te perfundoje te Paderborni ne eliten e futbollit gjerman Atehere kur pritej qe mesfushori me tipare sulmuese te zyrtarizohej si blerja me e re e Mynih 1860 skuader kjo e cila militon ne Bundesligen e Dyte gjermane vjen nje tjeter lajm fatmiresisht shume here me i mire ndoshta me i miri deri tani Rama mund te kaloje te Paderborni aty ku luan edhe mesfushori tjeter shqiptar Alban Meha 8220Drejtori i Paderbornit duket se ka godit

» Sulmi ndaj policise i arrestuari Nuk isha ne fshat

e Premte 29 Gusht 20141226 pm p classwp-caption-text Pal Dushku ne gjyqbrbrSHKODER 8211 Gjykata e Shkodres le ne burg te arrestuarin e pare per sulmin me arme ndaj forcave qe moren pjese ne aksionin antidroge ne Dukagjin Pal Dushku 19 vjec ka rrezuar deklaraten e policise duke thene se ai eshte vetedorezuar pasi mesoi se emri i tij ishte permendur se qelloi me arme ndaj policise Ai ka pohuar se ne momentin e operacionit te policise nuk ndodhej ne Pult por ne komunen e Shosh

» Shatervani Durresi ne proteste kunder Bashkise

e Premte 29 Gusht 20141236 pm p classwp-caption-text Disa nga protestuesit dje te shatervanibrbr8220Shatervani eshte nje simbol i Durresit perendimor Shkaterrimi apo zhvendosja e tij do te zhdukte nje pjese te historise durrsake te fillimit te shekullit te 20-te8221brĀ Shume qytetare durrsake qe historine e qytetit te Durresit dhe kujtimet e tyre i lidhin me kete objekt 84-vjecar te klasifikuar si monument kulture protestuan dje perpara Bashkise se Durresit kunder largimit

» Liga e Europes feste per Telin dhe Agollin

e Premte 29 Gusht 20141238 pm Karabaku i Ansi Agollit dhe Admir Telit eshte kualifikuar per ne fazen e grupeve te Liges se Europes nje arritje e madhe kjo per klubin azerbajxhanas ku luajne dy lojtaret shqiptare Karabaku barazoi 1-1 me Tuenten ne fushen e kesaj te fundit por arriti te kualifikohej edhe pse barazoi 0-0 ne takimin e pare per shkak te golit ne fushe te huaj Kaloi per me tej edhe PAOK-u i Kaces teksa u eliminua perfundimisht Grasshopersi i Amir Abrashit 8220Lam

» Djemte u nisen per te shitur lajthi u kthyen te vdekur

e Premte 29 Gusht 20141225 pm p classwp-caption-text Ardian Kosturi Aleks KulabrbrTrupat e pajete te dy kusherinjve te mbytur te merkuren ne ujerat e liqenit te Pogradecit jane gjetur vetem pas 24 oreshbrArdian Kosturi 18 vjec dhe Aleks Kula 14 vjec banues ne fshatin Libonik te Korces ishin nisur prej mengjesit te se merkures per te kaluar nje dite ne Pogradec por u mbyten ne ujerat e liqenit te Ohrit pasi u hodhen per t8217u lare nga nje varke Mesditen e djeshme polumbaret

» Violinisti Vlashi Perhere e me pak e njoh Durresin

e Premte 29 Gusht 20141235 pm p classwp-caption-text Florian Vlashi me te atin para shatervanitbrbrNuk ka durrsak qe te mos kete bere nje fotografi te shatervani ne qender te qytetit Kujtimet e femijerise te shume brezave lidhen me kete objekt qe nuk kishte ndonje bukuri te rralle estetike por qe ishte bere pjese e qenesishme e peizazhit te qytetit Violinisti Florian Vlashi eshte nje nga ata durrsake qe e ka nje fotografi dhe ca kujtime me kete objekt Ai ndan ca kujtime dhe

» 8220Njeriu hibrid8221 kthen ne teater Pirro Manin

e Premte 29 Gusht 20141234 pm p classwp-caption-text Regjisori dhe dramaturgu Pirro ManibrbrSistemi i shkuar te shtremberonte shtyllen kurrizore Synonte te ndertonte 8220Njeriun e ri8221 8220Njeriun socialist8221 brenda ca kallepeve prej te cilave ishe e pamundur te dilje Te vetmit qe ia dolen disi ishin artistet Kete ka dashur te thote edhe Pirro Mani qe rikthehet ne skenen e Teatrit Kombetar jo me si regjisor por si dramaturg Sot ne Teatrin Kombetar ne oren 1900 ne kuader

< Më para | 1 | 2 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos