Lajmet e tërhequra në datën 2014-09-02 nga gazeta Panorama (gjithsej 32 artikuj )

» Rama Presidenti goditi 3 prioritete

e Marte 2 Shtator 20141015 am p classwp-caption-text Kryeministri Rama dje ne KuvendbrbrKryeministri Edi Rama shpjegoi dje arsyet e maxhorances qe rrezon dekretet e Presidentit te Republikes ne ParlamentbrĀ Kreu i qeverise tha se ligjet e kthyera nga kreu i shtetit jane prioritet kombetar dhe jo partiak Lidhur me arsyet se perse ne jemi ketu per ti zmbrapsur dekretet e Presidentit te Republikes dua vetem te sjell ne vemendje te opinionit publik se praktikisht Presidenti nuk

» Meta Reforma ne Drejtesi ne sesionin e vjeshtes

e Marte 2 Shtator 20141013 am p classwp-caption-text Kreu i Kuvendit Ilir MetabrbrKryetari i Kuvendit Ilir Meta gjate fjales se pare per sesionin e ri parlamentar deklaroi se ligjvenesit do te perballen me sfida te reja dhe te vjetra qe kane te bejne me plotesimin e 5 prioriteteve te BE Sipas Metes marrja e statusit te vendit kandidat e ngarkon Parlamentin me me shume pergjegjesi ne ushtrimin e funksionit te kontrolluesit Avancimi i reformave ne te pese prioritetet kyce ne

» Pse opozita duhet te jete ne Parlament

e Marte 2 Shtator 20141138 am BISLIM AHMETAJbrbrĀ  Vera e sivjetshme rezultoi e mbushur me skandale nga ato me tragjiket te tipit mafioz qe i moren jeten bankierit Artan Santo deri tek ato vulgaret e perdorimit te funksioneve politike dhe shteterore per abuzime seksuale me te mitur apo te rritur qe i drejtohen politikes dhe shtetit per ndihme dhe gjejne arrogancen dhe abuzimin ekstrem te perfaqesuesve te saj neper zyra Ne krye te top-listes se skandaleve qendron vjedhja mil

» Boshatiset kisha grabiten nga kasaforta 38 mln leke

e Marte 2 Shtator 20141117 am p classwp-caption-text Kisha Shen Jozefi ne Fushe-ArrezbrbrGrabitet ne menyre misterioze Kisha e Fushe-Arrezit Mengjesin e se henes dy kujdestaret e Kishes Shen Jozefi ne Fushe-Arrez qe jane shtetase te huaja kane denoncuar zhdukjen e nje sasie te konsiderueshme parash nga kasaforta e ketij institucionibrĀ Burime nga vendi i ngjarjes bejne me dije se nga kasaforta jane vjedhur rreth 22 mije euro dhe 800 mije leke rreth 38 milione leke Parate e

» Kombetarja 5 mije per koke ne Portugali

e Marte 2 Shtator 20141134 am Nje pike ne ndeshjen e pare eliminatore ndaj Portugalise vlen 5 mije euro shperblim per secilin nga lojtaret e Kombetares shqiptare brBurime te rezervuara prane drejtuesve te FSHF-se kane treguar dje per 8220Panorama Sport8221 se po projektohet nje premio e majme ne rast rezultati pozitiv ne transferten e 7 shtatorit Takimi Portugali-Shqiperi do te zhvillohet ne 8220Municipal de Aveiro8221 ne nje kohe qe kuqezinjte e De Biazit do te kene edhe n

» Lubonja Dhunimi akt urrejtjeje ndaj simbolit

e Marte 2 Shtator 20141130 am Nje akt urrejtjeje profanimi qe drejtohet kunder simbolikes se ketij memoriali Keshtu e quan nje nga autoret Fatos Lubonja dhunimin e memorialit Postbllok brNe mungese te provave per ti vene gishtin dikujt Lubonja thote se rasti ne fjale eshte shembulli i nje indiferentizmi politik ndaj nje vepre qe duhet tu takoje te gjitheve E quan shtetin te paafte per te mbrojtur vepra si Postblloku apo Monumenti i Pavaresise ndersa evidenton hipokrizine e

» Rrihen policet rrugore hetim efektivit te SHISH-it

e Marte 2 Shtator 20141116 am DIBER 8211 Dy efektive te sektorit te Qarkullimit Rrugor prane Komisariatit te Policise Diber kane rene pre e dhunes fizike te dy personave te cilet ishin ne shoqerine e nje punonjesi te SHISH-it Zyrtare te Drejtorise se Policise Diber bene me dije se jane arrestuar ne flagrance shtetasit Iliaz Neli e Argjend Shehu 59 e 29 vjec dhe ndiqet ne gjendje te lire shtetasi Alket Neli efektiv i Sherbimit Infomativ Shteteror Mesohet se mbremjen e se die

» Vrapi te Partizani Me larguan brazilianet

e Marte 2 Shtator 20141132 am Me ardhjen e mesfushorit nigerian Sulaimon Adenkule i cili ende nuk eshte prezantuar nga klubi trajneri Shpetim Duro do te deklaronte se merkatoja e Partizanit eshte e mbyllur Por dje te kuqte kane prezantuar mbrojtesin Endri Vrapi per te cilin 8220Panorama Sport8221 paralajmeroi prej ditesh se do te ishte pjese e 8220demave8221 Keshtu qe me Vrapin merkato duhet quajtur e mbyllur por zyrtare mund te konsiderohet vetem atehere kur te publikohet

» Dhunohet me sende te forta memoriali kunder diktatures

e Marte 2 Shtator 20141129 am p classwp-caption-text Memoriali postbllok i dhunuar me sende te fortabrbrObjekti eshte goditur me qellim shkaterriminbrbrIsufi Dyshojme se mund te kete prapavije politike Dora e ndonje enveristi te zgjuarbrbrMemoriali Postbllok i cili ndodhet ne hyrje te zones se ish-Bllokut eshte bere objekti i radhes qe do te pesonte dhune brNdryshe nga Monumenti i Pavaresise qe po shqyhet dita-dites per tu shitur copa-copa per qellime fitimi monumenti kunde

» Sherr mes taksisteve per parkimin nje i plagosur

e Marte 2 Shtator 20141115 am TIRANE 8211 Vendi i parkimit eshte bere shkak per nje konflikt te ashper mes dy taksisteve ne Tirane njeri prej te cileve ka qelluar me thike kolegun ndersa vete ka perfunduar ne pranga Ngjarja ndodhi mengjesin e djeshem ne zonen qe njihet si Tregu Elektrik ne kryeqytet Konflikti ka nisur rreth ores 0920 te mengjesit mes taksisteve Saimir Vejsia dhe Flamur Kokali pasi ky i fundit kishte parkuar taksine ne vendin e kolegut ne kohen qe ai po krye

» Ikin dy zvdrejtoret e Policise Bizhga e Nako

e Marte 2 Shtator 20141113 am p classwp-caption-text Artan Didi Saimir Tahiri dhe Haki akobrbrMinistri i Brendshem Saimir Tahiri firmosi lirimin nga funksioni te dy zvdrejtoreve te Policise se Shtetit Sokol Bizhga e Pellumb Nako brPas largimit nga funksionet qe mbanin ata jane transferuar ne detyra te tjera me te uleta Ndryshimet e fundit ne Policine e Shtetit duket se shperblejne per suksesin e operacionit te Lazaratit drejtorin e Policise se Gjirokastres Haki ako duke e e

» Qellohet me silenciator ndertuesi

e Marte 2 Shtator 20141052 am p classwp-caption-text Pallati ku ndodhi plagosja e biznesmenitbrbrPrite me arme me silenciator biznesmenit te ndertimit Arben Veliko u qellua me dy plumba ne brendesi te nje pallati te ndertuar prej tij por fatmiresisht ndodhet jashte rrezikut per jeten brQyteti i Vlores u trondit brenda pak ditesh ku pa u harruar shperthimi i tritolit qe i mori jeten biznesmenit Isuf Brahimaj nje tjeter perfaqesues i biznesit u be shenjester e atentateve Meso

< Më para | 1 | 2 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos