Lajmet e tërhequra në datën 2014-08-21 nga gazeta Ora News (gjithsej 10 artikuj )

» U mbytėn dy plazhistė, hetim kryekomunarit tė Shėngjinit

Lezhė- Mbytja e dy personave njė javė mė parė nė Plazhin e Shėngjinit, ka sjellė procedim penal pėr kreun e Komunės Shėngjin Salvador Kaēaj me akuzen e shpėrdorimit tė detyrės. Nė njoftimin e policisė sė Lezhės thuhet se nga ana e Komunės Shėngjin nuk janė marrė masa siē duhet pėr sigurinė e pushuesve gjatė sezonin turistik tė kėtij viti. Duke ju referuar dy ngjarjeve tė fundit policia ka nisur hetimet ndaj Kryekomunarit Kaēaj, pasi ky i fundit nuk ka zbatur vend

» U mbytėn dy plazhistė, hetim kreut tė komunės Shėngjin, Kaēaj: Fajin e ka Tare

Lezhė- Mbytja e dy personave njė javė mė parė nė Plazhin e Shėngjinit, ka sjellė procedim penal pėr kreun e Komunės Shėngjin Salvador Kaēaj me akuzen e shpėrdorimit tė detyrės. Nė njoftimin e policisė sė Lezhės thuhet se nga ana e Komunės Shėngjin nuk janė marrė masa siē duhet pėr sigurinė e pushuesve gjatė sezonin turistik tė kėtij viti. Duke ju referuar dy ngjarjeve tė fundit policia ka nisur hetimet ndaj Kryekomunarit Kaēaj, pasi ky i fundit nuk ka zbatur vend

» Izraeli vret tre komandantė tė lartė tė Hamasit

Tre komandatė tė lartė ushtarakė janė vrarė nga njė sulmi ajėror izraelit mbi shtėpitė e tyre nė Gaza. Mohammed Abu Shamala, Muhamedi Barhoum dhe Raed al-Attar janė tre komandantėt tė cilėt humbėn jetėn gjatė sulmit ajėror pranė qytetit jugor tė Rafah, Hamas. Lajmi pėr tre komandantėt ushtarakė tė Hamasit nga raketat izraelitet, raportohet nga rrjeti britanik BBC. Ata ishin nė mesin e gjashtė personave tė vrarė, kanė thėnė shėrbimet e shpėtimit palestinez. Sakaq, Iz

» Marina Silva kandidate pėr presidente nė Brazil

Partia Socialiste e Brazilit (PSB) ka publikuar zyrtarisht Marina Silva-n si kandidaten e saj nė zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Kandidatura e Silva-s zėvendėson kandidatin Eduardo Campos, i cili humbi jetėn nė njė aksident ajėror javėn e kaluar. Silva ėshtė vlerėsuar si sfiduesja kryesore e presidentes nė detyrė tė Brazilit, Dilma Rousseff, e cila ka kėrkuar rizgjedhjen nė postin e presidentes nė 5 tetor tė 2014. “Unė do tė jap mė tė mirė qė nga vetja,” t

< Më para | 1 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos